Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Dag Penger - Norwegia

9 Postów
Łukasz Zet
(badboyszn)
Wiking
Witam. Mam takie pytanie. 2.03.2015 (złożyłem dokumenty) w NAV w celu rejesteracji jako bezrobotny. Podczas składania dokumentów Pan który ode mnie je przyjmował powiedział że musze wysłać MeldeKort po dwóch tygodniach. Loguje się na swoją strone NAV i tam przy wybraniu opcji wysłania meldekort wyskakuje komunikat, że nie ma przewidzianej karty do wysłania dla mnie. MOje pytanie jest takie, czy meldekort wysyła się dopiero po otrzymaniu decyzji z nav o rejestracji, czy powinno się wysłać mimo iż takiej decyzji jeszcze nie otrzymałem? Dodam jeszcze ze na mojej stronie w NAV pod moim nazwiskiem napisane jest ikke arbeidssøker. Mógłby ktoś mi wyjaśnić jak to działa? Z góry dziękuje. Pozdrawiam Łukasz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
najpierw się rejestrujesz jako bezrobotny tu
tjenester.nav.no/sbl/arbeid/registrering...b9rl4?execution=e1s1

lub w biurze nav-u i wysyłasz karty co dwa tyg.

osobno wysyłasz wnioasek o przyznanie zasiłku i czekasz. jak już przyznają zasiłek to wypłacą wstecz...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Łukasz Zet
(badboyszn)
Wiking
Jestem zarejestrowany, wszytsko jak trzeba. Problem jest w tym iż na ten weekend przypada czas na wysłanie meldekort a kiedy chce to zrobic wyskakuje komunikat "Det er ingen tilgjengelige meldekort å sende inn"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Kod:

Problem jest w tym iż na ten weekend przypada czas na wysłanie meldekort a kiedy chce to zrobic wyskakuje komunikat "Det er ingen tilgjengelige meldekort å sende inn"


masz na to czas do piatku , moze maja przeciazone serwery zawsze mozesz w nav wypelnic papierowy meldekort
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Łukasz Zet
(badboyszn)
Wiking
Raczej to nie kwestia serwerów, bo znajomy który wysyła karty od roku wysłał normalnie. Coś jest nie tak z moim kontem jak sądze. Czyli nie jest tak że zaczynamy się odbijać dopiero po uzyskaniu decyzji z NAV-u?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Może ty masz za tydzień wysła?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Łukasz Zet
(badboyszn)
Wiking
Skoro dokonałem rejstesracji w lokalnym navie dnia 2.03.15 to kiedy powinienem wysłać meldekort?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Może ty masz za tydzień wysła?
no tak ty wiesz lepiej siedzisz na socjalu juz 5 lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
wrzeszczot napisał:
Może ty masz za tydzień wysła?
no tak ty wiesz lepiej siedzisz na socjalu juz 5 lat


Czopie, chłop pyta o rejestracje na dagpenger a nie o socjal...

idź Cysiu obciagąć pakisom, może ciebie na wycieczkę gdzieś zabiorą za to.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Choopie - juz przestań męczyć,chodz rozumiem,ze jest to dla Ciebie wazne.
Jak sam piszesz (po norwesku) : NIE JESTES ZAREJESTROWANY JAKO POSZUKUJĄCY PRACY!!!!!!
Taka rejestracja - jesli jest skuteczna - jest natychmiastowa (dostajesz i login i password).
Wracaj do NAV i rejestruj sie SKUTECZNIE - obowiazek skladania meldekort nie ma nic wspolnego z oczekiwaniem na decyzje NAV. Jesli dotychczas nie zlozyłes meldekort tom znaczy,ze spieprzyłeś juz wniosek o dagpenger. Zacznij zabawe od nowa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok