Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zakaz konkurencji - Norwegia

Czytali temat:
9 Postów
Michal Łoslo
(Rybanie)
Wiking
Witam, mam pytanie, moze sie ktoś z was orientuje się czy pracując w norweskiej firmie, mogę otworzyć firmę jednoosobową świadczącą takie same uslugi jak firma w której jestem zatrudniony, oczywiście dla zupełnie innych klientów, nie chodzi mi o podbieranie zleceń szefa tylko spróbowanie własnych sił, czy jest jakiś zapis w przepisach który by mi tego zabraniał, w umowie nic takiego nie mam zapisanego,

Dzięki za każdą pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
1. Nie wiem, czy istnieją regulacje prawne odgórnie zakazujące takich praktyk.
2. Wiem, że wiele osób tak robi. I jest to droga donikąd.
3. Uważam, iż jest to absolutnie nieopłacalne. Jeśli masz umowę o pracę i pracujesz od poniedziałku do piątku, to czego jeszcze Ci potrzeba? A poza tym, kiedy będziesz brał te fuchy? W weekendy będziesz pracował? A jeśli w firmie będą Cię potrzebowali akurat w weekend, albo w tygodniu wieczorami? A z tym nie podbieraniem klientów, to wiesz doskonale jak jest, szef nawet jeśli będzie to tolerował, to na pewno nie będzie traktował Cię poważnie i skończysz jako dyżurny nosiciel gruzu i rygipsów na 5-te piętro. Albo w prawo, albo w lewo.
4.A pomyślałeś, ile Ty zarobisz próbując własnych sił? Ile z tych pieniędzy będziesz musiał oddać księgowej? Musisz tez zapłacić ubezpieczenie... I co kwartał przyjdą Ci zaliczki do zapłacenia... I nie sa to kwoty rzędu 5.000 koron... Masz na to kasę i czy opłaci Ci się to?
5. Koncepcja jest -ale to wyłącznie moja prywatna opinia- mimo wszystko bardzo wątpliwa etycznie.
6.Nawet, jeśli by wszystko przeliczać wyłącznie na pieniądze, to nie ma sensu dorabiać na boku, tylko ten czas poświęć na siedzenie i kucie norweskiego. Zaczniesz mówić choć trochę i zobaczysz że natychmiast będziesz miał i więcej godzin i lżejszą dużo bardziej cywilizowaną robotę. A jak już będziesz mówił po norwesku, to sam zobaczysz że otworzą się przed tobą takie możliwości, o jakich teraz nawet nie wiesz, że są.
7.I nie zasłaniaj się tym, że znasz angielski. Tutaj lepiej jest ledwo co dukać po norwesku, niż mówić płynnie po angielsku. Angielski to jedynie takie koło ratunkowe z którego korzystasz dopóki nie nauczysz się norweskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Michal Łoslo
(Rybanie)
Wiking
Rozumiem twoje myślenie i pewnie wkurza cie to jak ktos ma stala prace i jeszcze mu malo, ale ja nie narzekam na zarobki i pozycje w firmie mam nie najgorsza nie obawiam się że skończę jako "dyzurny nosiciel gruzu" (nie mam za szefa nadetego polaka, ktory mi powie jak ci się nie podoba to wyp...aj), pracuje po 150 godzin w miesiącu i mam dużo wolnego czasu, mam mozliwość i propozycje dodatkowych zajęć nie związanych z kontrachętami szefa, ale bez firmy nie mogę, a kontakty uciekają, wiec szukam porady czy moge otworzyc firmę z takim samym zakresem robót jakie wykonuje w obecnie zatrudnionej firmie, jak to wyglada w norweskich przepisach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Rybanie napisał:
Rozumiem twoje myślenie i pewnie wkurza cie to jak ktos ma stala prace i jeszcze mu malo,
Z tego co czytam w wolnych chwilach na tym forum, to twierdzę iż trafiłeś nie kulą w płot, a jedynie GÓWNEM w własną twarz.
Rozumiem iż jesteś trochę podminowany i nie bardzo obeznany w tym Forum, dlatego taka szybka i gorąca riposta z twojej strony.
Gwoli wyjaśnienia:
Niejaki @Wujek Janek, to nie jakiś tam zwykły zawistny polski kundelek, tylko prawdziwy Polski Fachowiec, który ma normalną Norweską Firmę AS. i takich jak ty, nie zatrudnia nawet na sprawdzenie, jeżeli nie mają, zwykłych norweskich referencji z poprzednich projektów.
To dlaczego, ma się akurat obawiać właśnie ciebie początkującego "gołowąsa".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
trudno wlasciwie podpowiedziec... ja kiedys w pierwszej firmie mialem zapis o zakazie zdradzania tajemnic firmy i nie pamietam dokladnie teraz ale generalnie chodzilo o ograniczenie wykorzystania mojej wiedzy dla ewentualnej konkurencji...
...ale bylem swiadkiem np kiedy to norweska obsada agencji pracy rzucila swoje miejsce pracy zakladajac wlasna agencje wykorzystujac wlasnie dokladnie tych klientow ktorych zdobyli z biegiem lat...

...hmmm szczerze mowiac jesli sie twoj obecny szef dowie ze robisz mu konkurencje to pewnie bezdzie robil wszystko aby ta konkurencje zniszczyc,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Michal Łoslo
(Rybanie)
Wiking
Hym, nie bardzo wiem czemu mi ubliżasz, nie udzielanie sie na forum nie oznacza ze ktoś jest poczatkujący w norwegi, a wąs jaki zapewne posiadasz nazywając mnie golowąsem, nie swiatczy o fachowości i umiejętnosciach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Michal Łoslo
(Rybanie)
Wiking
dzięki Ronn za pierwszą odpowieć w temacie wątku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Remigrant napisał:
Rybanie napisał:
Rozumiem twoje myślenie i pewnie wkurza cie to jak ktos ma stala prace i jeszcze mu malo,
Z tego co czytam w wolnych chwilach na tym forum, to twierdzę iż trafiłeś nie kulą w płot, a jedynie GÓWNEM w własną twarz.
Rozumiem iż jesteś trochę podminowany i nie bardzo obeznany w tym Forum, dlatego taka szybka i gorąca riposta z twojej strony.
Gwoli wyjaśnienia:
Niejaki @Wujek Janek, to nie jakiś tam zwykły zawistny polski kundelek, tylko prawdziwy Polski Fachowiec, który ma normalną Norweską Firmę AS. i takich jak ty, nie zatrudnia nawet na sprawdzenie, jeżeli nie mają, zwykłych norweskich referencji z poprzednich projektów.
To dlaczego, ma się akurat obawiać właśnie ciebie początkującego "gołowąsa".


O czym ty dziadu znowu pier.... nawet nie napisał chłopak w jakiej branży pracuje, żyjesz w tak ograniczonym świecie, że nie potrafisz nawet sobie wyobrazić tego że nie tylko ludzie na budowie pracują. napisał za to że ma prace i potencjalnych klientów ale bez własnej działalności nie może nic zrobić.

Dlaczego niby Janek miałby się go obawiać?

@Rybanie sprawdź w skatt lub u jakiegoś księgowego pytaj (i tak Ci będzie potrzebny) czy możesz otworzyć własną działalność w tej samej branży, ewentualnie w jakiej innej możesz żeby tylko rachunki się zgadzały..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Michal Łoslo
(Rybanie)
Wiking
Dzięki za podpowiedz, pomysł z wpisaniem trochę innej branży faktycznie jest godny przemyślenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok