Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

podatek od nieruchomości wynajmowanej w Polsce - Norwegia

Czytali temat:
andreas galo Sebastian Pas Dominika J Paweł P Mateusz Matias magda bbb Nikolai Stefani Balbin (3252 niezalogowanych)
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Witam,

załóżmy, że:

w Polsce wynajmuję legalnie mieszkanie. Legalnie tzn spisana umowa i zgłoszenie do urzędu skarbowego. Wybrałem ryczałt lub rozliczenie na zasadach ogólnych. Dokładnie jest to opisane tutaj:

muratordom.pl/prawo/podatki-i-ubezpiecze...ogolne,134_4828.html

Co z zapłatą podatku w Norwegii za wynajem mieszkania w Polsce ? Czy jest tutaj coś takiego jak ryczałt ? czy też płacę podatek na zasadach ogólnych ? ale czy płacąc na zasadach ogólnych, np 30%, to mogę koszt remontów mieszkania w Polsce odliczyć od dochodu norweskiego ?

Gdzie zgłaszam fakt wynajęcia mieszkania w Polsce ? do urzędu polskiego czy norweskiego ?

pytań jest dużo więc proszę o podzielenie się wszystkimi przydatnymi informacjami dotyczącymi tematu wynajmu nieruchomości w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Każdy norweski rezydent podatkowy powinien zgłosić do Skatteetaten wszystkie dochody związane z wynajmem mieszkania w Polsce. Jeśli jednocześnie odprowadzany jest podatek w Polsce, to przy okazji rozliczeń podatkowych w Norwegii należy złożyć odpowiednią deklarację w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania.

Istnieje możliwość odliczenia kosztów remontu, pod warunkiem, że remont ten nie podwyższa standardu mieszkania. Dodatkowo, odliczyć możemy ubezpieczenie, niektóre opłaty, prąd, ogrzewanie itp.
Zgłoś wpis
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
MultiNOR napisał:
w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania.


to dopytam dalej gdyż nadal nie uzyskałem odpowiedzi którą oczekiwałem. Następujące założenia:


1. w Polsce rozliczam się ryczałtem i płacę 9% podatku od przychodu z najmu

2. w Norwegii płacę, przykładowo, 35 % podatku.

Pytanie: czy różnica 35% ( podatek na zasadach ogólnych) - 9% ( ryczałt) = 26%, zostanie dopłacona przeze mnie w Norwegii ? Przy najważniejszym założeniu - w Polsce płacę ryczałt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok