Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Sykepenger czekam już 5 msc !!! pomocy! - Norwegia

20 Postów
andruciarz pospolity
(andruciarz)
Wiking
Witam wszystkich,
Piszę ponieważ mam problem z sykepenger z NAV. Historia w skrócie wyglada tak iż pracowałam od 22/4/14 na kontrakcie do 01/10/14. Dwa tygodnie przed zakończeniem kontrktu musiałam wrócić do kraju gdyż okazało się że jestem w ciąży od sierpnia i potrzebna jest konsultacja z endokrynologiem co nie było możliwe w Norwegii
Po zrobieniu wyników mój lekarz w polsce wysłał mnie na zwolnienie, wszystko leciało przez ZUS do NAV Internasjonalt, pracodawca zapłacił za 16 dni do 01/10/14, na zwolnieniu będe do rozwiązania ciąży (koniec kwietnia). Kontaktuje się regularnie z NAV odnośnie potrzebnej dokumentacji, i mieli komplet dokumentów 04/11/14, końcem grudnia wiem iż zaakceptowali powody medyczne chorobowego (zagrożenie ciąży), nagle końcem stycznia przypomniało im się że nie mają mojego kontaktu, więc go dosłałam doszedł na 10/02/15 od tego momentu na infolini słyszałem że do 20/02/15 będzie podjęta decyzja bo przekraczają już 13 tygodni na podjęcie decyzji. Dzwonię więc 22/02/15 a tam mi mówią że ktoś źle zarejestrował dokumenty i nie dostały się w obieg a leżały gdzieś w "półce" ale że to już naprawią i musze czekać, pytam ile, a oni że nie wiedzą bo mają dużo spraw a przez to jestem na końcu kolejki. Poprosiłam o rozwowę z przełożonym departamentu sykepenger, ten mi powiedział że bierze sprawę na swoje biurko, dzownię dziś a ten znów przedłuża do końca przyszłego tygodnia - to już 22 tygodnie !!!! Widze że szukają chyba jak by tą sprawę uwalić bo jeśli chodzi o dokumentację medyczną wszystko jest ok - informacja od nich. Z tego ci mi powiedział ten przełożony to sprawa dla nich jest trudna bo przeszłam na chorobowe 2 tyg przed zakonczeniem kontraktu, ale w ciąży jestem od sierpnia gdzie jeszcze pracowałam. Dodam jeszcze iż w poprzednich latach również pracowałam sezonowo zarabiając ok 25000/msc x 6. No i dodatkowo, czas juz składać dokumenty o foreldrepenger, a tam jeszcze sprawa o sykepenger nie zakończona. co za ludzie !!!

Może forumowi eksperci zechcą się podzielić swoją opinią. Będę wdzięczna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
No ale nie rozumiem...
Co nie typowego lub dziwnego w twoim opowiadaniu???

Ot jedna z setek zwykłych utarczek z NAV'em...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
andruciarz pospolity
(andruciarz)
Wiking
zastanawiam się właśnie czy zabrać się już za pisanie skargi na nich, czy jeszcze czekać do końca przyszłego tygodnia. Najlepsze było jak mi przysłali w 16 tygodniu choroby, aby im dostarczyć Opinie lekarską po 8 tygodniach choroby

Przezornie wysłałam to już wcześniej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
398 Postów

(Zawisz)
Stały Bywalec
Musisz, jednostajnie i z pokorą, ubiegać sie o swoje.
Rzekli abyś określony kwit dostarczyła, o którym mowy nie było wcześniej ?
Dostarcz,
jeden, drugi, trzeci, czwarty, piąty.
I niespodziewanie zaginą Im dokument numer dwa, trzy, cztery ?
Dostarcz ponownie, nie zapomnij o uśmiechu, może być wyjątkowo wymuszenie kretyński.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
zaczekajmy na publiczna opinie najlepszych doradcow na tym forum tj Multinor !!!

ja osobiscie w takiej sytuacji mialbym chyba juz cztery miesiace temu zakaz wejscia i kontaktu telefonicznego z NAV , hmm ale tego nie moge Ci doradzac ...

ale calkiem serio jestem ciekaw co na to multinor ,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
andruciarz napisał:
zastanawiam się właśnie czy zabrać się już za pisanie skargi na nich, czy jeszcze czekać do końca przyszłego tygodnia. Najlepsze było jak mi przysłali w 16 tygodniu choroby, aby im dostarczyć Opinie lekarską po 8 tygodniach choroby

Przezornie wysłałam to już wcześniej


trzymaj wszystkie kopie, potwierdzenia...

słyszałem o ludziach co im nav International ponad rok w uja walił..

Norek ode mnie z pracy 9 miesiecy czekał na pieniądze z nav, miejscowy, lokalna firma, lokalny lekarz i nav też wszyscy się znają...

Nie przejmuj się, urodzisz, pieniądze w koncu dostaniesz, będzie na prezent dla dziecka na 18-kę...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów

(Crow)
Nowicjusz
No dobra ....... ale co to jest ten NAV? Tyle sie tu o tym pisze. Czy to jest jakies miejsce gdzie pieniadze daja czy jaki dzwon?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
ja osobiscie w takiej sytuacji mialbym chyba juz cztery miesiace temu zakaz wejscia i kontaktu telefonicznego z NAV , hmm ale tego nie moge Ci doradzac ...

Pakis na drugiej wizycie juz by mial adwokata i skargi slal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Niestety nie ma jednego, skutecznego rozwiązania na opóźnienia NAV.
Z opisanej sytuacji nie wynika, aby cokolwiek Pani zrobiła niezgodnie z procedurą.
Mamy więc do czynienia z opieszałością urzędu, która niestety zwłaszcza w sprawach związanych z sykepenger jest bardzo częsta.
Sugerujemy napisanie oficjalnego pisma do NAV Internasjonalt, które rozpatruje sprawę. Ostatnio tak interweniowaliśmy w sprawie klienta mającego problem z sykepenger i po 2 tygodniach była pozytywna decyzja z NAV. Pisemna forma nakłada obowiązek odpowiedzi i ma największą skuteczność, czego nie można powiedzieć o infolinii, gdzie bardzo często osoba odbierająca telefon nie ma pojęcia o sprawie i przełącza do kolejnych działów.

Więcej informacji: www.multinor.no/kontakt
Zgłoś wpis
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Crow napisał:
No dobra ....... ale co to jest ten NAV? Tyle sie tu o tym pisze. Czy to jest jakies miejsce gdzie pieniadze daja czy jaki dzwon?

to takie swiete miejsce dla czarnuchow i karmelowych. Oni tam codziennie rano ida, pokazuja sie i dostaja pieniazki na zycie. Jak potrzeba im na ubrabnia to ida i dostaja, potzrebuja na mieszkanie to dostaja. Potrzbuja kupic dom?Dostaja. Gdy rat za dom nie splacaja splacaja to dllug umazaja. Ot to.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok