Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rozbierać się!!! Będziecie dojeni - Norwegia

Czytali temat:
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Związek Zawodowy Pracowników Dołowych postanowił przekazać do publicznej wiadomości informacje o zarobkach w górnictwie. Ile zarabiają górnicy? Na swojej stronie opublikował tabelę, w której wyliczał zarobki na konkretnym stanowisku i w konkretnej jednostce wchodzącej w skład Kompanii Węglowej w 2012 roku. Dzisiaj tej tabeli na stronie ZZPD już nie ma, krąży za to w sieci.
Wynika z niej, że górnicy zarabiają znacznie powyżej średniej krajowej, która w 2012 roku wyniosła 3,5 tys. zł brutto, a na koniec 2014 roku – 4 tys. zł brutto. Najlepszymi zarobkami mogą pochwalić się inżynierowie techniczni. Średnio miesięcznie w 2012 roku wyciągali 8 tys. zł, a inżynierowie pracujący na dole, nawet więcej. Ich zarobki przekroczyły 9 tys. zł. Tych pracujących na powierzchni – 5 tys. zł. Nieźle zarabiają też robotnicy pracujący w wyrobiskach. Z danych Związku Zawodowego Pracowników Dołowych wynika, że średnio udaje im się wyciągnąć nawet 7116 zł miesięcznie. Najhojniej opłacała ich w 2012 roku Kopalnia Węgla Kamiennego Jankowice. Płaciła nieco ponad 7,5 tys. zł.

Tylko o 700 zł mniej zarabiają robotnicy dołowi. Średnio w 2012 roku dostawali 6800 zł. Na zarobki nie powinna narzekać górnicza administracja. Te także plasują się znacznie powyżej średniej krajowej i wynoszą około 5,4 tys. zł, tyle samo co pensje obsługi i straży. Najniższa pensja trafiała natomiast trzy lata temu do robotników pracujących na powierzchni. Ich zarobki wynosiły średnio 4,8 tys. zł miesięcznie. Wszystkie te kwoty są kwotami brutto i uwzględniają też premie, nagrody i "13" pensje.
biznes.onet.pl/praca/zarobki/ile-zarabiaja-gornicy/syfb2
....
Górnicy: będziemy walczyć aż poleje się krew
Protestujący w Rudzie Śląskiej górnicy zapowiadają walkę do końca. Bronią miejsc pracy w kopalni "Pokój". Rząd chce ją zamknąć wraz z trzema innymi zakładami.
- Jeśli decyzja się nie zmieni, to pani premier Ewa Kopacz pozna górniczy gniew. Krew się poleje. Politycy doprowadzą do tragedii - mówi WP Włodzimierz Wankiewicz, górniczy związkowiec z Rudy Śląskiej.
wiadomosci.wp.pl/gid,17180515,kat,7631,t...a.html?ticaid=1142a9
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Masz tabelę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
ciekawe czy ktorys z was byl kiedykolwiek w kopalni na dole? polecam zobaczyc na czym polega ta praca i dlaczego zarobki takie sa...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kogo chcesz bujać
ja do ich pracy mam dopłacać, bo poleje się krew
a swoją drogą pracowałem już swego czasu z kilkoma byłymi górnikami w USA
i wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że robota w USA na budowie dużo cięższa niż w polskiej kopalni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
qmuluskrakow napisał:
ciekawe czy ktorys z was byl kiedykolwiek w kopalni na dole? polecam zobaczyc na czym polega ta praca i dlaczego zarobki takie sa...

Kolega byl, zjechal trzezwy, wrocil nietrzezwy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
nie bylem, mam znajomych gornikow. Praca na dole trwa 2 maks 3h dziennie reszta to przygotowania, zjazd i wjazd. Dolowy gornik powinien zarabiac sporo bo to niebezpieczna praca( nie tylko oni maja niebezpieczna prace i w statystkach wcale nie jest tak zle jak pier..gornicy.), ale tam prawie wszyscy maja wysokie pensje niezaleznie od tego czy pracuje na dole czy nie. Czy zarobki ok 4 000 pln netto to jest malo jak na polskie warunki? czy polskie spoleczenstwo musi utrzymywac patologiczny panstwowo-zwiakowy twor do ktorego trzeba dokladac miliardy pln? czy pielęgniarka,kierowca, mecheanik,piekarz, szwaczka,rzeznik,sprzedawca w mac-u musi tyrac na emeryture 45-letniego gornika? W NO jakos pracownicy offshore nie dostaja wczesniejszych emerytur, a ludzie 50+ sa za stazy na pracec na platformie. nigdzie tak rozpasanego socjalu jak w PL nie ma, gornikom, wojskowym,policjantom sie nalezy, a skad na to brac? reszta narodu zapier....na tych co im sie nalezy. Zus juz nie wyrabia, 150 miliardow z OFE dostali, ale w koncu to padnie na pysk, oby jak najszybciej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a co to za niebezpieczeństwo w tej pracy wąsatej sitwy
codziennie na drogach w Polsce ginie od 10 do 15 ludzi
a jak z 1, 2 górników zginie raz na parę miesięcy to co za wrzawa we wszystkich mediach
co na budowach to mniej trupów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
a co to za niebezpieczeństwo w tej pracy wąsatej sitwy
codziennie na drogach w Polsce ginie od 10 do 15 ludzi
a jak z 1, 2 górników zginie raz na parę miesięcy to co za wrzawa we wszystkich mediach
co na budowach to mniej trupów

sam jeste wasaczem typie spod slomnik,a pod ziemie napewno bys nie zjechal bo musialbys pampersy zakladac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
kogo chcesz bujać
ja do ich pracy mam dopłacać, bo poleje się krew
a swoją drogą pracowałem już swego czasu z kilkoma byłymi górnikami w USA
i wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że robota w USA na budowie dużo cięższa niż w polskiej kopalni


ja tez znam kogos kto zna kogos kto by w stanach



co do zarobkow to uważam ze ci na dole powinni dobrze zarabiac. wiadomo ze z biura ludzie i pracownicy techniczni powinni zarabiac mniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
kogo chcesz bujać
ja do ich pracy mam dopłacać, bo poleje się krew
a swoją drogą pracowałem już swego czasu z kilkoma byłymi górnikami w USA
i wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że robota w USA na budowie dużo cięższa niż w polskiej kopalni


na razie do nich nie doplacasz tylko fundujesz dobre zycie ciapatym na zasilkach....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok