Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Witam wszystkich , mam pytanie ile mozna wywiesc - Norwegia

72 Posty

(magik473)
Początkujący
Witam wszystkich , mam pytanie ile mozna wywiesc koron znorwegii bez problemow 20000 czy 30000 jak ktos wie to prosze o pomoc .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
100000
w zasadzie to
99999
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
magik473 napisał:
Witam wszystkich , mam pytanie ile mozna wywiesc koron znorwegii bez problemow 20000 czy 30000 jak ktos wie to prosze o pomoc .
Jeżeli ma się Udokumentowaną Gotówkę , to po uprzednim zgłoszeniu celnikom i rzeczowym uzasadnieniu takiej potrzeby , możesz wywieźć i Milion Koron Norweskich .
---
Natomiast praktykowaną kwotą dozwoloną bez zbędnych pytań , jest kwota gotówkowa w wysokości 25 tysięcy Koron .
---
Tylko jaki sens jest wieźć gotówkę , skoro są karty bankomatowe a tam na koncie , może być dowolna kwota ... nawet i 100 milionów EURO ... nie tylko zwykłych Norweskich Koron ! .
---
Tylko nie wciskaj Kitu , że nie masz Konta Bankowego !.
Ponieważ wtedy , każda zarobiona korona poza obiegiem bankowym , jest Nielegalna i zarobiona na DZIKO ! .
---
Również nie wciskaj ciemnoty iż chcesz sprzedać Gotówkę w Kantorze , ponieważ to dopiero Głupota do sześcianu !.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty

(magik473)
Początkujący
Możesz mi wytłumaczyć Gabriel dlaczego głupota jest wymiana w kantorze bo naprawdę nie mam pojęcia .W każdym razie robiąc przelew z Norweskiego konta lub wypłacając z karty Norweskiej w Pl dużo się traci .Więc jak dla mnie wymiana w kantorze jak najbradziej się opłaca .Nie opłaca się płacic Norweską kartą w pl nie opłaca sie robić przelewów na polskie konto bo mało tego że płacisz za przelew to jeszcze po niższym kursie banki w PL wymieniają .Możesz mi to jakoś wyjaśnić bo moze faktycznie masz rację a ja nie wiem co robię .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty

(magik473)
Początkujący
jasta102 napisał:
100000
w zasadzie to
99999


Damskie pierd... się nie liczy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
87 Postów
Tomasz Kacperski
(Niezniszczalny)
Początkujący
Bez jakiegokolwiek udokumentowania mozesz wywiezsc 25 000 nok. DO GABRIELA:

1.
Tylko nie wciskaj Kitu , że nie masz Konta Bankowego !.
Ponieważ wtedy , każda zarobiona korona poza obiegiem bankowym , jest Nielegalna i zarobiona na DZIKO


Gowno prawda. Ja bardzo czesto biore np gotowke (szczegolnie od ludzi starszych) a sa to pieniadze zarobione legalnie.


2.Również nie wciskaj ciemnoty iż chcesz sprzedać Gotówkę w Kantorze , ponieważ to dopiero Głupota do sześcianu !

A teraz znowu pojechales po bandzie. otoz przykladowo w tym tygodniu robilem przelew z norweskiej nordei do citi handlowego i kurs byl 0,527. Przy tym w tym samym dniu kantorowy kurs wynosil 0.542. Widzisz roznice? Z bankomatu tez nie wyplacisz nigdy pieniedzy po takim kursie jak kantorowym. Co do placenia to tu sie nie zgodze bo jest to najbardziej oplacalna wersja. Ja place za zakupy karta i nordea ostatnio liczyla mi po kursie 1,78 nok. tak wiec nie jest zle.

Oczywiscie prawda jest ze wozenie ze soba duzej gotowki jest niebezpieczne i nierozwazne ale...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Niezniszczalny napisał:Gowno prawda. Ja bardzo czesto biore np gotowke (szczegolnie od ludzi starszych) a sa to pieniadze zarobione legalnie.
Może i przez Tych Ludzi zarobione są legalnie , jednak ty biorąC je poza oficjalnym obiegiem i przewożąc przez granicę działasz już NIELEGALNIE ... !!! .
... MASZ KONCESJĘ NA GROMADZENIE GOTÓWKI OD OSÓB TRZECICH ..!?!? .
---
Taki drobny acz ważny szczegół ... ale co tam , wszak Polak zawsze potrafi , oraz zawsze znajdzie stosowną wymówkę .
---
Co do Kantorów , To jak kantor może skupować po wyższym kursie dnia , skoro później odsprzedaje nadwyżkę Bankowi ...?! . nawet w Notowaniach zblokowanych gdzie jednostką obrotową jest 100 tys . Bezsens i świadoma manipulacja naiwnymi .
---
Odkąd zostałem przeszkolony ździebko w obrocie międzybankowym , walutami obcymi ...
To od tamtej Pory , zawsze korzystam tylko z przelewów międzybankowych .
---
-Jeżeli chcę mieć w Polsce gotówkę w złotych , to z Norweskiego Banku , wysyłam Polskie złoty na Moje Polskie Konto !.
-To jak Polski Bank , może wykonać przewalutowanie !? .
Pobiera jedynie opłatę manipulacyjną w wysokości OSIEM ZŁOTYCH ... i tyle jego ! .
---
Jeżeli akurat mam taka potrzebę i pobieram z Bankomatu w Polsce złotówki to zawsze żądam przewalutowania po Norweskim Kursie a nie Polskim i tyle .
Dalej nie BYDYM tłumaczył , ponieważ to i tak bez sensu .
---
Gdybym miał Polską Kartę Bankomatową , to w Norge żądał bym rozliczeń w złotówkach .
Ot i wszystko w tym tymmacie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
87 Postów
Tomasz Kacperski
(Niezniszczalny)
Początkujący
gabriel napisał:
[quote]Niezniszczalny napisał:Gowno prawda. Ja bardzo czesto biore np gotowke (szczegolnie od ludzi starszych) a sa to pieniadze zarobione legalnie.
Może i przez Tych Ludzi zarobione są legalnie , jednak ty biorąC je poza oficjalnym obiegiem i przewożąc przez granicę działasz już NIELEGALNIE ... !!! .
... MASZ KONCESJĘ NA GROMADZENIE GOTÓWKI OD OSÓB TRZECICH ..!?!? .
---
Taki drobny acz ważny szczegół ... ale co tam , wszak Polak zawsze potrafi , oraz zawsze znajdzie stosowną wymówkę .
---
Co do Kantorów , To jak kantor może skupować po wyższym kursie dnia , skoro później odsprzedaje nadwyżkę Bankowi ...?! . nawet w Notowaniach zblokowanych gdzie jednostką obrotową jest 100 tys . Bezsens i świadoma manipulacja naiwnymi .
---
Odkąd zostałem przeszkolony ździebko w obrocie międzybankowym , walutami obcymi ...
To od tamtej Pory , zawsze korzystam tylko z przelewów międzybankowych .
---
-Jeżeli chcę mieć w Polsce gotówkę w złotych , to z Norweskiego Banku , wysyłam Polskie złoty na Moje Polskie Konto !.
-To jak Polski Bank , może wykonać przewalutowanie !? .
Pobiera jedynie opłatę manipulacyjną w wysokości OSIEM ZŁOTYCH ... i tyle jego ! .
---
Jeżeli akurat mam taka potrzebę i pobieram z Bankomatu w Polsce złotówki to zawsze żądam przewalutowania po Norweskim Kursie a nie Polskim i tyle .
Dalej nie BYDYM tłumaczył , ponieważ to i tak bez sensu .
---
Gdybym miał Polską Kartę Bankomatową , to w Norge żądał bym rozliczeń w złotówkach .
Ot i wszystko w tym tymmacie .


Widzisz, pracuje w ogrodnictwie i naprawde jest sporo osob tak jak napisalem glownie starszych(a jest to najwiekszy odsetek moich klientow), ktorzy wola zaplacic mi w gotowce. Daje fakture,pokwitowanko a w zamian dostaje czysciotka gotoweczke. Proste? Z ciekawosci sprawdzielm i w tym roku w gotowce otrzymalem 64 600 nok.

Druga sprawa. Wysylalem pieniadze z Nordei,SpareBanku,DnB do Polski. I nigdy ale to nigdy nie spotkalem sie z lepszym kursem niz w kantorze. Kupowalem wycieczki, przelewalem na Malte na poczet internetowych zakladow bukmacherskich i do placowek finansowych w Londynie itp. transakcje w roznych bankach, roznej walucie ale niegdy zadne ksiegowanie nie bylo wyzsze niz kurs kantoru Geant w tym samym dniu. Zysk na sprzedazy waluty w kantorze wyniesc moze nawet do 3 procent. Nie jestem ekonomista, nie wiem czemu tak jest ale takie sa fakty.

Ja osobiscie nie waze ze soba pieniadzy bo uwazam ze jest to lekkomyslne i za duzo zachodu. Korzystam tylko i wylacznie z bankowosci jednakze wymiana w kantorze jakis tam sens czysto finansowy ma.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
A ja ostatnio przeżyłam totalny szok, jak w Polsce w banku w ktorym zawsze pobierałam pieniądze ze swego norweskiego konta, sksowali mnie prowizją w wysokości 7%. Potraktowane to zostało jako zakup waluty, a do kwietnia tego roku to był przelicznik kursu dnia wg NBP, a operacja wynosiła 50 koron norweskich. Tak więc teraz jadę na kilka dni do mojego polskiego domu z gotówką bo nie mam ochoty na okradanie mnie w biały dzień zgodnie z prawem?! Pewnie, że narażam się na inną tę napiętnowaną przez prawo kradzież, ale cóż tak już postanowiłam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
lena1 co to za bank ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok