Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Jakie formalności,by pracować jako kierowca kat.C? - Norwegia

4 Posty
yghhht ewrew
(yghhht)
Wiking
Jakie trzeba mieć papiery, kursy, uprawnienia (oprócz prawo jazdy oczywiście), żeby pracować jako kierowca kat. C w Norwegii?
Czy ktoś się orientuje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
nie uzyskasz jak miewam żadnej normalnej odpowiedzi na tym forum


ale powiem ci że większość pracodawców na tira wymaga sobie C + E

oprócz tego dobrze mieć kurs na wózki widłowe powyżej 10 ton


no bardziej dokładniej to dużą sprawę odgrywać będzie język i jego znajomość -- angielski też będzie przydatny bardziej jak firma potrzebuje kierowców międzynarodowych

tu na miejscu raczej Norweski

poza tym pewnie jakieś doświadczenie

i tyle w tym temacie najkrócej jak się da
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
yghhht ewrew
(yghhht)
Wiking
Wiem, że najlepiej by było mieć C+E oraz ADR i inne takie, zastanawiam się jednak czy jeżeli chciałbym pracować tylko na C to czy potrzebuje jeszcze dodatkowych kwalifikacji - w Polsce np. jest coś takiego jak "kwalifikacja wstępna" (która nota bene kosztuje więcej niż samo prawo jazdy) - nie wiem czy w Norwegii coś takiego jest wymagane i czy ewentualnie polskie kursy są respektowane.
Może znasz jakieś forum bardziej w tych tematach? Może być po angielsku, bo norweskiego dopiero zaczynam się uczyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
yghhht napisał:
Wiem, że najlepiej by było mieć C+E oraz ADR i inne takie, zastanawiam się jednak czy jeżeli chciałbym pracować tylko na C to czy potrzebuje jeszcze dodatkowych kwalifikacji - w Polsce np. jest coś takiego jak "kwalifikacja wstępna" (która nota bene kosztuje więcej niż samo prawo jazdy) - nie wiem czy w Norwegii coś takiego jest wymagane i czy ewentualnie polskie kursy są respektowane.
Może znasz jakieś forum bardziej w tych tematach? Może być po angielsku, bo norweskiego dopiero zaczynam się uczyć.


powiatowy > lubie czytac twoje rady.ale nie tym razem.....

Pracodawcy i owszem wymagają C+E ale na samochody z przyczepą/naczepą! (TIR)
natomiast na samochod tzw.dostawczy/dystrybucyjny (solówka) wymagane jest prawo jazdy kat.C

wiec nie siej fermentu mój ty hero : )

Kolego > tu do jazdy jest ci potrzebne prawko (c) i katra kierowcy (cyfrowy tachograf)!
jesli jej nie masz, to na stronie polskiej mennicy panstwowej mozesz złozyc wniosek i to załatwic!
Tutaj auta sa "młode" i bardzo czesto sa wyposazone tylko w cyfrowe tacho.....

adres strony : .www.pwpw.pl

powodzonka i szerokosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(hunter2525)
Początkujący
Kolego marianek73 moim zdaniem potrzebny jest kurs na przewóz rzeczy chyba, że nie myle. Jeżeli autor tekstu nie ma kodu 95 to nie ma też doświadczenia a bez tego i języka nic nie załatwi chyba, że ma znajomości. Takich jak on jest w Norge na pęczki a załapać sie na głupiego busa bez języka to kosmos.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
93 Posty
Początkujący
Żeby jeżdzić to musisz mieć oczywiście prawko i kartę kierowcy. Nie potrzeba w Norwegii żadnych papierów na przewóz rzeczy. A każde dodatkowe papiery jak ADR czy wózki widłowe napewno pomogą!

3maj się!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
hunter2525 napisał:
Kolego marianek73 moim zdaniem potrzebny jest kurs na przewóz rzeczy chyba, że nie myle. Jeżeli autor tekstu nie ma kodu 95 to nie ma też doświadczenia a bez tego i języka nic nie załatwi chyba, że ma znajomości. Takich jak on jest w Norge na pęczki a załapać sie na głupiego busa bez języka to kosmos.

hunter > jesli nie jestes pewny, to nie pisz.......
nie ma czegos takiego jak "swiadectwo kwalifikacji" w norge!
prawko i karta!

aaaaaaaaaaaaaaa na busa wystarczy kat.B . wiec to inna bajka......
co do doswiadczenia, to mysle (jestem pewny),ze polak bez doswiadczenia jest lepszy niz norek z np.5 letnim......
zaufaj mi, wiem to ze swoich doswiadczen.......

ps: bedzie koledze naprawde ciezko znalezc cokolwiek z kat.C bo jest baaaaardzo ciezko......
Trzeba brac to co jest, a ze jest chujnia, to chujnia go czeka.....
Prawda jest taka,ze kierowcy kat.c dostają taką robote, której norki nie chcą......
Np: jazda nocami, rozładunek w 30 pkt dziennie, smieciarki,itp.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1189 Postów

(Izzy)
Maniak
oby sie w nor też marianek to szybko nie zmieniło bo osobiście wypełniałam 3 panom dokumenty na świadectwo kwalifikacji do starostwa bo jest taki wymóg w UE może NO to jeszcze nie dotyczy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
nie dotyczy w norge!

w ue tez nie wszystkie kraje sie spinaja na to........

ty jestes "jan niezbędny"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...yghhht

tu masz link



www.vegvesen.no/Forerkort/Yrkessjafor/Ut...+krav/Grunnutdanning

nawet nie musisz znac no.

na gorze masz daty,a na dole tabelke.zapoznaj sie z tym,a pozniej sam sobie odpowiedz

czy musisz miec kwalifikacje wstepna,czy nie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok