Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Kredyt na samochod - Norwegia

2 Posty
lukasz lukasz
(lukasz68)
Wiking
Witam!!!
Chciałbym kupić samochód na kredyt mam własną firmę jedno osobową, pozwolenie dostałem na stałe z żoną (żona jeszcze nie pracuje) mam samochód w norwegi roboczy na zielonych szyldach kupiłem go za gotowkę. Ale teraz chcę kupić większe auto za ok 200tyś nok z wkładem własnym ok. 50tyś nok. skat i mva kłacę regularnie. numer personalny ma tylko jego początek zaczyna się na 50( a żona dostała normalny pierwsze dwie cyfry z daty urodzenia) i teraz mam pytanie czy dostanę kredyt jak mam swoją firmę?? wiem że jak jest umowa o pracę to niema problemu.
p.s auto było by z komisu to wiem że komis załatwia.
Proszę o odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Magdalena88)
Wiking
Żeby otrzymać kredytu na samochód musisz mieszkać przynajmniej przez rok w Norwegii.
Nie wiem, czy są jakieś inne wymogi, ale możesz to łatwo sprawdzić.

Słyszałam, że zajmuje się tym porządna firma

http://www.mojanorwegia.pl/kredyt_na_samochod
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Nie wiem nic o kredytach dla osob prowadzacych firm jednoosobowa, ale wazny jest chyba dochod. Jezeli masz zdolnosc kredytowa to nie powinno byc problemu.
Zakladam oczywiscie, ze rozumiesz i mowisz po norwesku. Bo wiem, ze dla nierozumiejacych umowy kredytowej w jezyku norweskim nie ma kredytu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
lukasz68 napisał:
Witam!!!
Chciałbym kupić samochód na kredyt mam własną firmę jedno osobową, pozwolenie dostałem na stałe z żoną (żona jeszcze nie pracuje) mam samochód w norwegi roboczy na zielonych szyldach kupiłem go za gotowkę. Ale teraz chcę kupić większe auto za ok 200tyś nok z wkładem własnym ok. 50tyś nok. skat i mva kłacę regularnie. numer personalny ma tylko jego początek zaczyna się na 50( a żona dostała normalny pierwsze dwie cyfry z daty urodzenia) i teraz mam pytanie czy dostanę kredyt jak mam swoją firmę?? wiem że jak jest umowa o pracę to niema problemu.
p.s auto było by z komisu to wiem że komis załatwia.
Proszę o odpowiedź


Jaki nosisz rozmiar buta?.. I czy wolisz koszyule wyprasowane, czy niegrzecznie pomietolone? To dosc istotne, wtedy bede mogl Ci odpowiedziec...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
ale ze co?
moze idz do banku z takim zapytaniem, ja nie mam kasy coby ci pozyczyc

bank ci wyliczy czy cie stac na ten kredyt czy nie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Kasia kkkkk
(Kosacha)
Początkujący
Ankaper, jesli auto bedzie kupowane przez komis a podpisujacy umowe zgodzi sie ja podpisac pomimo tego ze jest w jezyku norweskim (zakladajac ze nie zna norweskiego ) to mily Pan w komisie przetlumaczy najwazniejsze punkty na angielski i problem z glowy wiem bo kupowalam auto po 3 miesiacach pobytu w NO i moj norweski wtedy nie istnial heh
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
twój nr. personalny jeśli zaczyna się na 50 to albo urodziłeś się w tym roku ,albo masz jeszcze midertidlig czyli tymczasowy nr. personalny, musisz zmienić w urzędzie podatkowym jak masz taki. po drugie bank będzie wymagał od ciebie dochodu, a jeżeli nie masz to będzie wymagał od ciebie ile masz spare pa konto , czyli oszczędności na koncie. kredyt dostaniesz ale nie z tego powodu że masz firmę , tylko bank interesuje twoja kaska czyli dochód albo oszczędności-wszystko zwięźle i na temat, a i czy nie masz już jakiegoś zaciągniętego długu wcześniej to też ważne--- kredytuj i baw się dobrze z odsetkami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
lukasz lukasz
(lukasz68)
Wiking
No właśnie pan w komisie powiedział mi że mój numer personalny muszę zmienić jutro wybieram się do NAV (wie ktoś ile to może trwać) nierozumiem dlaczego numer automatycznie sam się nie zmienia jeśli otrzymałem pozwolenie na pracę i pobyt na stałe. Dochod mam co dwa tygodnie bo co taki okres wystawiam fakture. Norweski znam dosc dobrze tylko jeszcze nic nie kupowalem na kredyt w norge, auto robocze kupilem za gotowke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(MaW)
Wiking
Skoro nr personalny zaczyna się "na" 50 to nie znaczy ze ktoś urodzłl się w tym roku mądralo - no chyba że jest to szwedzki nr personalny. W norwegii nr p. zaczyna sie od dnia, miesiaca i roku urodzenia...
Ale to oczywiscie tak na marginesie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Natalia Rakowska
(Nati_87)
Wiking
hejka
ja w tamtym roku kupilam auto na kredyt. jesli masz numer personalany i dochod to nie ma wiekszego problemu. jesli chodzi o jezyk ang czy nor to nie musisz koniecznie znac. ja od samego poczatku zalatwiala sprawy przez telefon z pania pochodzaca z polski. mam kredyt w spare banku 1. dokumenty od podpisu musialam tylko odeslac.wszystko dokladnie wytlumaczyla co i jak. zawsze mozesz sie zapytac w swoim banku czy nie maja pracownikow z naszej ojczyzny.
ja znalazlam auto na finn.no i wyslalam zapytanie do banku o kredyt, wiec teraz to nawet nie musisz latac do bankow.
a jesli chodzi o firme to mysle ze nawet predzej powinienes dostac pozycze i moze nawet z lepszym procentem
a wklad wlasny jest jak najbardziej mile widziany, choc znam ludzi co calosc pozyczali. powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
no no mądrale ale numer personalny nie zmienia się w NAV tylko w skattetaten, a będziesz musiał jeszcze raz złożyć papier w urzędzie podatkowym ; melding om flytting fra utlandet , czyli zgłosić jeszcze raz że przyjechałeś do Norge, wpisać z kim tu jesteś i pod jakim adresem, a i wpisujesz ten swój stary nr. personalny, i musisz mieć ze sobą pozwolenie na pobyt z policji-- poczytaj sobie

www.skatteetaten.no/no/Bibliotek/Skjemae...steret-fra-utlandet/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok