Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

jak przewieźć pieniądze - Norwegia

34 Posty
Łukasz Hamerla
(lukaschu)
Nowicjusz
hej. Jak w jaki najkorzystniejszy sposób zabarać stąd zarobione pieniądze? Lepiej wyplacic z banku i przewieźć gotówke a potem w Polsce wymienić w kantorze? czy może lepiej przelać z banku norweskiego do banku polskiego? Jak Wy to robicie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Jak juz jade do Polski,to nic nie robie. Mam 2 karty i uzywam ich do placenia a jak mi potrzebna gotowka to wyplacam w bankomacie. To tyle
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Zrób przelew teraz korona dobrze stoi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zależy ile tych pieniędzy masz, i kiedy chcesz je wymienić
pierwsza i ostatnia zasada- nigdy nie rób interesów z polskimi bankami-ich opłaty i spready są lichwiarskie
dlatego przewalutowanie powierzasz bankowi norweskiemu
i tak przy przesłaniu koron, od razu zaznaczasz, że bank norweski ma je zamienić na złotówki i jako takie wysłać do Polski.
przykładowo dziś Sparebank1 miał kurs 0,5145
nie dałby ci tego żaden bank, ani kantor w Polsce
do tego dochodzi opłata bankowa 216,66 NOK
także trzeba trochę tych koron wysłać, aby się zwróciło
najlepiej 99999 NOK, bo tyle można na miesiąc
i wtedy na pewno wygrasz
nigdy nie płać w Polsce kartą bo zdzierają 2% za usługę polskie banki
chyba, że chcesz ich sponsorować
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(_Marcin_)
Wiking
Wszytko zależy ile kasy wywozisz. Kurs NOK w kantorze zazwyczaj jest korzystniejszy niż w banku. Ale ryzyko utraty gotówki w podróży... wiadomo.


link do kurs NOK PLN
www.bankier.pl/inwestowanie/waluty/narze.../profile/?symbol=NOK
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(akan)
Początkujący
Poza tym pamietaj, ze jezeli wywozisz ponad 25K w gotowce z Norwegii, musisz to zadeklarowac celnikom
www.toll.no/upload/skjema_blanketter/RD-...-betalingsmiddel.pdf
W razie kontroli, mozesz zaplacic minimum 20% kwoty jako grzywne, w najgorszym przypadku pieniadze moga byc skonfiskowane.

Wiele bankow "czysto" internetowych, m.n. www.storebrand.no, www.gjensidige.no itd. nie pobiera zadnych oplat za transfer pieniedzy z konta na konto w PL.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Łukasz Hamerla
(lukaschu)
Nowicjusz
dzieki za rzeczowe odpowiedzi
bedzie tego ponad 40000 NOK. Powiem, że robiłem na próbę jeden przelew ze sparebanku1 do mBanku. Dałem polecenie w banku (nie mam internetowego) by przelano mi 2700 NOK. Kosztowało to 60NOK (pobrali to z kasy z konta a nie z tej kwoty do przelewu), pieniadze wysłane we wtorek po 14stej na polskim koncie były w piatek. Doszło 1370zł czyli po kursie 0,5074. Z tego co widziałem w cenniku mbanku nie pobieraja oni opłat za zagraniczne przelewy przychodzące. Teraz tylko pozostaje pytanie ile mogły zabrać banki pośredniczące. Tego jeszcze nie wiem. Jeśli to nie duzo to zastanawiam się po jaką cholere ludzie ryzykują i wypłacaja kasę do ręki i wymianiaja w kantorze po gorszym kursie?! słysze ciągle opinie, że banki zdzieraja i się lepiej oplaci samemu w kantorze to zalatwić.

pytanie do jasta102; możesz podesłać konkretnego linka do sparebanku gdzie sprawdzasz kurs ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
lukaschu napisał:
dzieki za rzeczowe odpowiedzi
bedzie tego ponad 40000 NOK. Powiem, że robiłem na próbę jeden przelew ze sparebanku1 do mBanku. Dałem polecenie w banku (nie mam internetowego) by przelano mi 2700 NOK. Kosztowało to 60NOK (pobrali to z kasy z konta a nie z tej kwoty do przelewu), pieniadze wysłane we wtorek po 14stej na polskim koncie były w piatek. Doszło 1370zł czyli po kursie 0,5074. Z tego co widziałem w cenniku mbanku nie pobieraja oni opłat za zagraniczne przelewy przychodzące. Teraz tylko pozostaje pytanie ile mogły zabrać banki pośredniczące. Tego jeszcze nie wiem. Jeśli to nie duzo to zastanawiam się po jaką cholere ludzie ryzykują i wypłacaja kasę do ręki i wymianiaja w kantorze po gorszym kursie?! słysze ciągle opinie, że banki zdzieraja i się lepiej oplaci samemu w kantorze to zalatwić.

pytanie do jasta102; możesz podesłać konkretnego linka do sparebanku gdzie sprawdzasz kurs ?

w banku internetowym w momencie jak wpisujesz co na co ci maja wymienić to wyskakuje kurs
suma podana 60 NOK za przelew to jakiś absurd. już 5 lat temu brali 150 za wysyłkę jeśli robiłeś to w okienku. później było 200, a później to już nawet nie wiem
nie podałeś również co kazałeś sparebankowi1 wysłać. może wysłali korony, a polskie złodzieje już zrobili swoje i wymienili po swoich radosnych kursach
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Ja robie co miesiac przelew zagraniczny w sparebanku i zawsze place 50 koron wiec jasta Twoj bank chyba Cie troche skubie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Ona82 napisał:
Ja robie co miesiac przelew zagraniczny w sparebanku i zawsze place 50 koron wiec jasta Twoj bank chyba Cie troche skubie.
może być, to zależy od województwa, a ja jako wiesz mieszkam w najbogatszym w Norge
P.S
oni się jeszcze pytają, czy nadawca ma pokryć wszystkie koszty, czy tylko nadania
ja zaznaczam, że nadawca ponosi wszystkie koszty, a więc i pośredników, może dlatego więcej płacę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok