Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Ubezpieczenie samochodu - Norwegia

4 Posty
Violleta kwen
(Violleta)
Wiking
Witam,

Czy ktoś z Was zasiedziałych Polskich Wikingów w Norwegii , orientuje się w temacie gdzie można tanio ubezpieczyć samochód (na norweskich blaszkach), jaki dokument wymagany jest aby poświadczyć zniżki z Polski (czy wystarczy moje oświadczenie?!) wiem że nawet gdy mialam 50% w Polsce zaczynam ze zniżką 20%. Jesli ktoś z Was orientuje się w tym temacie, bardzo proszę o info.

Dziekuję serdecznie ...

Pozdrawiam wszystkich
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Magdalena88)
Wiking
Stawka ubezpieczenia zależna jest od firmy, jeżeli miałaś zniżki na ubezpieczenie w Polsce możesz je przenieść do Norwegii.

Aby mieć pewność że płacisz najmniej, lepiej znaleźć pośrednika.

Osobiście mogę polecić tego z MN:

http://www.mojanorwegia.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie_samochodu_w_norwegii.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Nowicjusz
Ogólnie jest tak że żadne zniżki z Polski nie są uznawane więc nie mam pojęcia skąd masz informacje o tych 20%na stracie ponad to mozesz próbować wyliczyć składkę w kilku firmach i porównać oferty. Jest jeszcze jedna mozliwość przygrać po całości i powiedzieć że masz np.40 % i jak zawsze jest 50 na 50 że zarządają od Ciebie poświadczenia albo nikt nic nie będzie weryfikował i przejdzie to co podasz. Tyle w temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Absolutnie nie potwierdzam, polskie zniżki respektowane są przez np. Gjensidige. Swoją drogą, że z polskich ubezpieczycieli najbardziej respektowane są PZU i wszystkie większe towarzystwa, znane Norwegom. Wystarczyło dostarczenie zaświadczenia z PZU na dwujęzycznym druku. Doświadczenie własne, bez najmniejszego problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
czemuz maja nie akceptowac znizek?
w moim przypadku trygvesta akceptowala znizki z Szkocji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1549 Postów

(aga31)
Maniak
Moga nie zaakceptowac i tak tez zrobili w moim przypadku. Mialam 65% w Polsce. Tutaj na starcie dostalam 20%. Ale cale ubezpieczenie na rok kosztowalo mnie 4,5 tys koron. Wiec to jak dla mnie bardzo tanio. Po dwoch latach przyslali mi niedawno giro na 3,3 tys. Wiec to juz w ogole taniocha. Tyle,ze ja malo jezdze i auto tez nie pierwszej swiezosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
kinia napisał:
Ogólnie jest tak że żadne zniżki z Polski nie są uznawane więc nie mam pojęcia skąd masz informacje o tych 20%na stracie ponad to mozesz próbować wyliczyć składkę w kilku firmach i porównać oferty. Jest jeszcze jedna mozliwość przygrać po całości i powiedzieć że masz np.40 % i jak zawsze jest 50 na 50 że zarządają od Ciebie poświadczenia albo nikt nic nie będzie weryfikował i przejdzie to co podasz. Tyle w temacie.

gdzie takie informacje uzyskałaś, że polskie zniżki nie są uznawane w NO?

Ja dostałem info od ubezpieczyciela, jak ubezpieczałem samochód że jak dostarczę przetłumaczony papier o zniżkach z pl, to mi je uwzględnią (nie dopytałem czy całość?) no i w sumie mi się to nie opłacało bo dostałem na wejściu 30%zniżki ( wiek+jak długo ma się prawo jazdy+ kolejna usługa z banku), a z pl mam tyle samo. (najtaniej miałem w banku w którym mam konto)

www.bilforumet.no/andre_forum/annet-bilr...ng-kalkulatorer.html

bilforsikringkalkulator.info/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(mariol)
Wiking
Witam ja w Polsce miałam 60 procen zniżek tydzień temu kupiłam tu auto na NORW blachach poszłam do ubezpieczyciela z if i zaliczyli mi te zniżki ale trzeba mieć poprzednie kwitki z ubezpieczenia.A zapomniałam że trzeba mieć potwierdzenie z Polski iż były one opłacane.Sama sobie przetłumaczyłam na język angielski i zaniosłam z papierami z polski i przyjęli bez problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Jerzy JURAS
(elektromaniak3)
Wiking
wszystkie znizki z Polski sa uwzgledniane,a 20procent to daje kazda firma na starcie,najlepiej jest ubezpieczyc w firmie IF albo TRYG
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Wlasnei odpowiedziles na dwuletni watek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
Witam. Kupiłem własnie samochód w Norwegii na norweskich blachach. Mam pytanie co dalej. Auto ma ważny przegląd do listopada wiec to mi póki co odpada. Podatek drogowy jest juz opłacony z dniem 01.01.2014 przez sprzedającego. Musze jedynie pofatygować sie przerejestrować auto na moje nazwisko i ubezpieczyć? Co powinno sie zrobić pierw? I jest jeszcze jedno pytanie, czy numer tymczasowy a muner stały bedzie miał jakies znaczenie przy wycenie ubezpieczenia? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok