Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
J. W. iga.mojanorwegia (1653 niezalogowanych)
3 Posty
Jolanta Anna Stang
(karolajna)
Wiking
zadzwon moze bede mogla pomoc? 99291252
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
ewelina lasota
(ewka17)
Wiking
dzieki za odpowiedz,

mam jeszcze jedno pytanie... nie wiem co miałeś na myśli pisząc "diety 182 nok za dzień"??? Masz na myśli diete za kazdy dzień pobytu w Norwegii??? Jeśli tak, to czy to sie równiez dotyczy dni spedzonych w Norwegii w pracy czy moze dni w podróży??? czy wiesz moze w którym punkcie na Picie mogę to zaznaczyc??

Co do lotów: w jaki sposób mogę przeliczyć loty na km i dlaczego taki sposób się najbardziej opłaca?

Wielkie dzieki za pomoc !

Pozdrawiam,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
a skąd ewka już wie że te odpisy się jej należą jeżeli ja widzę że jej wiedza nie wzrosła od ostatniej wizyty ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
Magdalena Bogdańska
(ladyinblue)
Początkujący
gabriel napisał:
arko.meble napisał:
czy pracując w norwegi na stałe i tu płacąc podatki muszę się w polsce też z czegoś rozliczaś , czy wypełnia się jakiś pit
Wszystko zależy od tego czy w tym samym czasie -/rok rozliczeniowy-podatkowy/- pracowałeś w Polsce i w Norwegi.
Mówimy tu o legalnej pracy za która był odciągany podatek do Skatt w Norge... i do U.Skarb. w Polsce .

Jeżeli tak to rozliczasz się i w Polsce i w Norge...
Jeżeli cały rok pracowałeś tylko w Norge to w Polsce nie musisz się rozliczać , ale możesz wypełnić PIT-0... .


Skoro tak, to ciekawe dlaczego ja MUSIAŁAM się rozliczać też w Polsce, mimo że nie pracuję tam od 3 lat :]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
jeżeli jest się zameldowanym w polsce to mimo że pracuje się za granicą jest się obowiązanym złożyć zeznanie podatkowe .
bez żadnych konsekwencji czyli jakiś extra dopłat itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
141 Postów

(nicolas78)
Stały Bywalec
Hm...a ja ostatnie 3 lata wspomagałem londyńską gospodarkę i nie rozliczałem się w Polsce gdyż mówiono mi ,że nie muszę i póki co <odpukać> nic złego się nie dzieje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
no i może dziać się nie będzie
jednakże TAKI JEST PRZEPIS podatkowy .
pytałem dobrze poinformowaną osobę o kary ale nie umiała mi odpowiedzieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
141 Postów

(nicolas78)
Stały Bywalec
bad harry napisał:
no i może dziać się nie będzie
jednakże TAKI JEST PRZEPIS podatkowy .
pytałem dobrze poinformowaną osobę o kary ale nie umiała mi odpowiedzieć


Oooo...Bad Harry piszesz przez sen czy już wypełzło i pogryzło coś z gatunku halakopter?

A wracając do wątku, to ja również miałem info z "pierwszej ręki" od kogoś kto pracuje w urzędzie i rozlicza pity i zapewniał ,że nie muszę nic składać ;/ ale może masz racje dla świętego spokoju lepiej podpisać ten zerowy pit i oddać bo w Polsce to wszystko możliwe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
ladyinblue napisał:gabriel napisał:... Jeżeli cały rok pracowałeś tylko w Norge to w Polsce nie musisz się rozliczać ale możesz wypełnić PIT-0.... Skoro tak, to ciekawe dlaczego ja MUSIAŁAM się rozliczać też w Polsce, mimo że nie pracuję tam od 3 lat :
...TAK CAŁKIEM ŚWIADOMIE I ZŁOŚLIWE .... .

BO TAKIE OSOBY JAK TY, WIEDZĄCE JAK SIĘ PISZE POPRAWNIE PO POLSKU ,
będąc tak długo za granicą
ROZLICZAJĄ SIĘ w Polsce ... ,
BO NIE ZNAJĄ PRZEPISÓW PODATKOWYCH jakie są w Ich ojczystym kraju ....

przecież napisałem ... jasno...
powtórzę , wypełnia się... PIT-0.....

Jednak faktycznie nie jest to wymagane ....
Ja złożyłem tylko jedno takie zeznanie , z drugim poszedłem osobiście do U.S. i tam mi dano na piśmie ...
ZAŻĄDAŁEM tego sam , że jeżeli nadal będę przebywał stale w Norge /pełny rok podatkowy/ to takiej czynności nie potrzebuję dalej wykonywać ... o ile nie mam żadnych innych dochodów poza pracą w kraju...
Jak ktoś ma mieszkanie i wynajmuje je legalnie , albo Akcje , udziały w spółkach , to musi się wtedy rozliczać normalnie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
otóż to. Harry juz sie kiedys łocilismy na ten temat i ja pisalam ze nie musze sie w PL rozliczac, tak mi powiedziano w moim urzedzie. Nie rozliczam sie i juz. A zameldowana jestem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok