Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Crow napisał:
No dobra ....... ale co to jest ten NAV? Tyle sie tu o tym pisze. Czy to jest jakies miejsce gdzie pieniadze daja czy jaki dzwon?

Drogi klonie

Nie jest latwo okreslic, czym jest NAV.
Wedlug mnie

New
Alternative
Virtuality

jest dobrym okresleniem.
W NAV wszystko zyje swoim zyciem, jakby w innym wymiarze.
Podania gina, pieniadze rowniez. Czasami rowniez ludzie, ale to nie sprawdzone pogloski.
Moze to inny univers? Kto wie....ja natomiast wiem wszystko z tego forum.

Dla wielu to ostatnia deska ratunku, dla innych worek z pieniedzmi. Dla jeszcze innych koziol ofiarny i chlopiec do bicia.
Dobrze, ze istniej. Bez NAV Multinor mialby mniej pracy.

Pozdrawiam i zycze owocnego pisania.
Moze niedlugo bedziesz mial wiecej minusow ode mnie...Ja stawiam sobie cel -666. Jak dla polonorka ( nie wiem do konca co to znaczy ) to dobra liczba!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Karol.Ky napisał:
Crow napisał:
No dobra ....... ale co to jest ten NAV? Tyle sie tu o tym pisze. Czy to jest jakies miejsce gdzie pieniadze daja czy jaki dzwon?

to takie swiete miejsce dla czarnuchow i karmelowych. Oni tam codziennie rano ida, pokazuja sie i dostaja pieniazki na zycie. Jak potrzeba im na ubrabnia to ida i dostaja, potzrebuja na mieszkanie to dostaja. Potrzbuja kupic dom?Dostaja. Gdy rat za dom nie splacaja splacaja to dllug umazaja. Ot to.


No to teraz wiadomo. NAV to przystanek dla wszystkich cudzoziemcow.
Jak to dobrze byc poinformowanym.

Dziekuje, Karol!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
DorHan napisał:
Karol.Ky napisał:
Crow napisał:
No dobra ....... ale co to jest ten NAV? Tyle sie tu o tym pisze. Czy to jest jakies miejsce gdzie pieniadze daja czy jaki dzwon?

to takie swiete miejsce dla czarnuchow i karmelowych. Oni tam codziennie rano ida, pokazuja sie i dostaja pieniazki na zycie. Jak potrzeba im na ubrabnia to ida i dostaja, potzrebuja na mieszkanie to dostaja. Potrzbuja kupic dom?Dostaja. Gdy rat za dom nie splacaja splacaja to dllug umazaja. Ot to.


No to teraz wiadomo. NAV to przystanek dla wszystkich cudzoziemcow.
Jak to dobrze byc poinformowanym.

Dziekuje, Karol!


Nie dla wybranych, uciemierzonych i biednych. Jak to powiedziala "znajoma" norwezka co w Navie pracuje. Nav Polakom nie pomaga, bo Polacy zawsze sobie radza. Tym samym nie potrzebuja pomocy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Karol.Ky napisał:
DorHan napisał:
Karol.Ky napisał:
Crow napisał:
No dobra ....... ale co to jest ten NAV? Tyle sie tu o tym pisze. Czy to jest jakies miejsce gdzie pieniadze daja czy jaki dzwon?

to takie swiete miejsce dla czarnuchow i karmelowych. Oni tam codziennie rano ida, pokazuja sie i dostaja pieniazki na zycie. Jak potrzeba im na ubrabnia to ida i dostaja, potzrebuja na mieszkanie to dostaja. Potrzbuja kupic dom?Dostaja. Gdy rat za dom nie splacaja splacaja to dllug umazaja. Ot to.


No to teraz wiadomo. NAV to przystanek dla wszystkich cudzoziemcow.
Jak to dobrze byc poinformowanym.

Dziekuje, Karol!


Nie dla wybranych, uciemierzonych i biednych. Jak to powiedziala "znajoma" norwezka co w Navie pracuje. Nav Polakom nie pomaga, bo Polacy zawsze sobie radza. Tym samym nie potrzebuja pomocy.


Umowmy sie, ze masz racje w tym temacie.

Ale przeciez AAP i dagpenger albo sykepenger to wszyscy dostaja?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów

(Annette)
Nowicjusz
tak z ciekawosci zapytam: dostalas pozwolenie od norweskiego fastlege i z NAVu na leczenie w Polsce?? bo zajcie w ciaze nie jest naglym niespodziewanym wypadkiem (np zlamanie nogi, wypadek samochodowy czy inny) wiec leczysz sie w polsce na wlasna reke i kieszen
...masz odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
andruciarz pospolity
(andruciarz)
Wiking
To nie dokonca tak Annette. Rozpoczelam leczenie w polsce wiec pozwolenia z Nav ani of fastlege nie potrzebowalam. Na zwolnieniu jestem bo ciaza jest zagrozona.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów

(Annette)
Nowicjusz
wiec poczytaj sobie to:

www.mojanorwegia.pl/podanie_o_swiadczenia.html

i sama siebie zapytaj czy spelnilas niezbedne formalnosci zeby sie leczyc w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
andruciarz pospolity
(andruciarz)
Wiking
ale o czym ty wogóle mówisz - Anette ?!
Nie mam żadnego problemu z kosztami leczenia w Polsce, chodzi o to że NAV zwleka z wypłatą chorobowego.
W Polsce mam potwierdzenie ubezpieczenia z norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów

(Annette)
Nowicjusz
poczytaj sobie tez ten www.mojanorwegia.pl/praca_i_prawo_pracy/...u_w_polsce-8611.html
artykul ew inny wsrod wielu podobnych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
andruciarz napisał:
ale o czym ty wogóle mówisz - Anette ?!
Nie mam żadnego problemu z kosztami leczenia w Polsce, chodzi o to że NAV zwleka z wypłatą chorobowego.
W Polsce mam potwierdzenie ubezpieczenia z norwegii


obawiam sie ze Anette moze miec racje, nie mozna tak bez pytania jechac do polski i leczyc sie rok lub wiecej, zwlaszcza ze wiadoma rzecza bylo ze jestes w ciazy, dlatego pewnie robia problemy teraz...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok