Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Jon Doe Jarosław Mazur Piotr B Bartek Boike Piotrek T Karol Juskowiak Grzegorz Krupa Jędrzej G high octane FirmaSprzatajoc (7057 niezalogowanych)
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
No cóż WujekJanek
wygarnął ale trudno się z nim nie zgodzić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Wiec wszystko jest zapewne zalezne od regionu i od firmy. Powiem tak. U nas w firmie pracownicy (polacy i litwini) bez kwalifikacji i bez jakiegokolwiek jezyka maja 150 NOK. Kierowcy, operatorzy koparek z komunikatywnym angielskim 160-175 NOK. Jezeli ktos chociaz troche mowi po norwesku to 175-185 NOK moze miec. Lepszy norweski to 190-200 NOK na godzine (ale to juz moze bedzie ze 3 polakow). Firma liczy 50 osob:
28 norki,
15 polacy
8 litwini
Pensje norweskich kierowcow i operatorow maszyn to okolo 200-210 NOK. Tyle ze norki maja placone wszystkie mozliwe dodatki podczas gdy reszta nie dostaje kompletnie nic. Firma jest zlokalizowana na wsi takze nikt nie ma za bardzo kontroli nad tym co sie tu dzieje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
105 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Napiszcie jakie zarobki panuja u Was w firmach. Bedziemy mieli jakies porownanie....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(djramzes)
Początkujący
Będę wdzięczny za opis stawek dla towarowych lub magazynierów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
WujekJanek napisał:
Niby wszyscy na tym forum doświadczeni i obyci, a czytając wypowiedzi niejednokrotnie mam wrażenie że większość przyjechała do Norwegii z Polski w zeszłym tygodniu...

Jeśli czytam argumenty i tok rozumowania, że jak to ktoś napisał Zwykły Robol zarabia tyle i tyle to Pan Inżynier powinien zarabiać tyle i tyle... Ludzie, weźcie się i obudźcie...
To nie jest Polska, gdzie robol ma 2.200 brutto, brygadzista 6.600, a kierownik budowy najmarniej 15.000...
Tutaj wszyscy mają w zasadzie tak samo, nie zauważyliście Panowie???? Jeszcze to do niektórych nie dotarło???

Jeśli ktoś chce zarabiać więcej, to zakłada własną firmę i wtedy de facto górnej granicy nie ma. Ale jeśli ktoś wypisuje pierdoły o... nie no, słabo mi i nie chce mi się pisać o matołkach, którzy w Polsce dymali jak osły za 900,-PLN miesięcznie z łopatą, tu za to samo dostają 20.000,-NOK miesięcznie do reki, a jedyne co mają do powiedzenia to:

PANIE, WIENCY CHCEM!!!

Niech niektórzy wbiją sobie tez do głowy, że jest to kraj o chorym systemie płacowym. Kraj, w którym sprzedawca w sklepie, albo osoba pracująca z dziećmi może jedynie pomarzyć o takich pieniądzach jakie zarabia wzmiankowany przez któregoś z Panów czarny robol na budowie. Z całym należnym dla wzmiankowanego robola szacunkiem, jako że primo żadna praca nie hańbi, secundo sam ponad rok zasuwałem jako prymitywny czarny robol.




Masz racje.

Długo nie mogłem zrozumieć gdy norek mi mówił że pracuje na takim samym stanowisku co i ja a prowadzi projekt jak inżynier w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok