Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rozliczenie podatku za rok 2014 - Norwegia

Czytali temat:
Mieczyslaw Jarosz Piterek xxx Jan Kovalsky Alicja Lewandowska Michal Lozicki Wojciech W Kasia Tłumacz Marta K-W Nikolai Stefani (766 niezalogowanych)
17 Postów
Paweł Kas
(pablo899)
Wiking
jak rozliczyć się gdy w ciągu roku pracowałem w dwóch firmach, czy muszę nanieść dodatkowo coś w odpowiedniej tabeli ? Rozliczałem się wcześniej przez altinna ale tylko jak miałem zarobek z jeden firmy. Proszę o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
92 Posty
Jan Kovalsky
(negreb)
Początkujący
A co Ci się tak spieszy? Skoro rozliczałeś się już sam,to powinieneś wiedzieć że...jeszcze nie pora! Najpierw Skatt Cię rozliczy,ale nie wcześniej niż 19 marca,zdaje się i to NIEZALEŻNIE w ilu firmach pracowałeś,a Ty sobie,to ich zeznanie"poprawisz" I to by było na tyle...cierpliwości
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(Krajan)
Nowicjusz
pablo899 napisał:
jak rozliczyć się gdy w ciągu roku pracowałem w dwóch firmach, czy muszę nanieść dodatkowo coś w odpowiedniej tabeli ? Rozliczałem się wcześniej przez altinna ale tylko jak miałem zarobek z jeden firmy. Proszę o pomoc.
A jakie to ma znaczenie w ilu firmach pracowałeś, o ile były to legalne zarobki i księgowi na czas, wpłacili zaliczki podatkowe to może być ich i dowolna ilość.
Sprawdzasz jedynie poprawność dokumentów początkowych, zarejestrowanych w skatt i reszta jak poprzednio.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Ilość pracodawców w danym roku podatkowym ma o tyle znaczenie, że dochody i zaliczki podatkowe od każdego z nich powinny się znaleźć na Selvangivelse. Jeśli dochodu od któregoś pracodawcy brakuje, należy go dodać do zeznania podatkowego i udokumentować. Jeśli jednak pracodawcy zgłaszali na czas dochody, nie powinno być problemu i dochody powinny automatycznie widnieć na Selvangivelse.

Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/podatki
Zgłoś wpis
17 Postów
Paweł Kas
(pablo899)
Wiking
Czyli rozliczam się tak samo jak w poprzednim roku, nic nie muszę dodawać jak będę się rozliczał na altinn.no ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów
Michal Lozicki
(krefes1)
Stały Bywalec
Witam. Ja natomiast pracowałem w jednej firmie cały rok, więc sobie myślę, że może by się rozliczyć samemu!!!! Nie ma żadnych kombinacji i zawiłości, wiec czemu nie!! Mam kody Minid, wszystkie lønnsavregning, kontrakt itd. Wszystko było płacone na czas i udokumentowane. Juz dużo czytałem na ten temat,ale wiadomo jak to pierwszy raz zawsze są jakieś obawy aby czegoś nie zmulic. Może jest jakaś osoba która by mogła się podzielić jak to zrobić aby było,że tak powiem "prawidłowo rozliczane". Jak możecie to krok po kroku proszę. Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Paweł Kas
(pablo899)
Wiking
Po zalogowaniu sie na altinn, i wybraniu opcji sprawdz, zmien, dostarcz.. rozliczenie... dostaje sie do wszystkich mozliwych rozliczen, wybieram punkt 3.3/4.8, a nastepnie 3.3.7 - "10% standardfradrag for midlertidig opphold i Norge", tam zostaje poproszona o wpisanie "belop"
nie wiekszej niz 40 000. Czyli musisz obliczyc 10% od zarobków brutto w 2014 r. łaczna wartość z punktu 2.1.

Później

5.0 Additional information
5.0 10% standardfradrag for midlertidig opphold i Norge. (wpisujemy)

I wszystko w temacie. Tylko nie wiem jak to jest jeśli pracowaliśmy w dwóch firmach w jednym roku, czy gdzieś trzebac coś dopisać..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok