Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

PRAWA PRACODAWCY? - Norwegia

Czytali temat:
agata xxx tomasz nowak krzysztof kita Kamil Starosz Aneta Ciućka Jeg1 Filip Zajączkowski (1735 niezalogowanych)
13 Posty
niko hejtfild
(niko_hejtfild)
Wiking
duzo mówi się o biednych,żle traktowanych pracownikach..
mam pytanie jakie prawa ma pracodawca gdy:

1. pracownik wykona żle zleconą mu prace/ narazi pracodawce na straty finansowe (np w budowlance)

2.pracownik porzuca stanowisko pracy bez wypowiedzenia oraz przepracowania okresu wypowiedzenia narażając tym samym pracodawcę na straty finansowe wynikające ze zobowiązań terminowych wobec klientów?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
pracodawca ma moim zdaniem bardzo szerokie i wygodne pole manewru... wieksze niz pracownik


.... jesli pytasz bo ty jestes pracodawca... to powiem ze jesli Ci pracownik spierdolil z pracy bez wywiazania sie z umowy to znaczy ze to musial byc hardcore ... wiec nie spodziewaj sie ze Ci ludzie beda mowic jak udupic pracownika bo ja jestem chlebodawca ale przepisow nie znam!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
a jaka masz umowe o prace i co w niej pisze?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
cysiek2 napisał:
a jaka masz umowe o prace i co w niej pisze?

mnie sie wydaje ze to pokrzywdzony pracodawca ktoremu pracownik w przerwie sniadaniowej wypial sie z lancuchow i spierdolil wzdluz torow kolejowych
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
niko hejtfild
(niko_hejtfild)
Wiking
tak jestem pracodawcą. pracownik zarejestrowany opłacane feriepenger nadgodziny i 1000 innych bzdet..umowa o prace z 4 tyg wypowiedzeniem..
i wspomniana sytuacja.. spieprzony poważnie projekt..straty na ponad 100tys...i po krótkim urlopie tegoż praccownika dostaje sms że nie wraca (bo nie bedzie nic naprawiał ani odpowiadał za swoją pracę)..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
tak jestem pracodawcą. pracownik zarejestrowany opłacane feriepenger nadgodziny i 1000 innych bzdet..umowa o prace z 4 tyg wypowiedzeniem..
i wspomniana sytuacja.. spieprzony poważnie projekt..straty na ponad 100tys...i po krótkim urlopie tegoż praccownika dostaje sms że nie wraca (bo nie bedzie nic naprawiał ani odpowiadał za swoją pracę)..


cos krecisz
placisz feriepenger na biezaca ,nie po roku ?


teraz musisz wynajac innego pracownika albo nawet firme zeby zrobila poprawki
a pracownika obciazyc kosztami zastepstwa przez 4 tyg

mozesz go o tym poinformowac
ze wynajmujesz na jego koszt zastepstwo z Adecco -np za 500k/h
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
mnie sie wydaje ze to pokrzywdzony pracodawca ktoremu pracownik w przerwie sniadaniowej wypial sie z lancuchow i spierdolil wzdluz torow kolejowych

umowy podpisuje sie w 2 kopiach
po kazdej dla pracodawcy i pracownika

czyli szef tez musi miec umowe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ooo
kącik polskich pracodawców
biznesmanów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
niko hejtfild
(niko_hejtfild)
Wiking
co znaczy coś kręcisz?? piszę tylko o tym że nikt nikogo nie oszukał na kasę wszystko rozliczone zgodnie z prawem i standardowa umowa o pracę...
kwestia porzuconego stanowiska pracy i stratami związanymi ze złym wykonaniem swojej pracy...
jak wygląda to prawnie/ finansowo

czy możliwe są potrącenia np. właśnie z feriepenger albo pensji?czy tylko indywidualna sprawa sądowa (cywilna)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
niko_hejtfild napisał:
duzo mówi się o biednych,żle traktowanych pracownikach..
mam pytanie jakie prawa ma pracodawca gdy:

1. pracownik wykona żle zleconą mu prace/ narazi pracodawce na straty finansowe (np w budowlance)

2.pracownik porzuca stanowisko pracy bez wypowiedzenia oraz przepracowania okresu wypowiedzenia narażając tym samym pracodawcę na straty finansowe wynikające ze zobowiązań terminowych wobec klientów?


Powinienes miec ubezpieczenie na taka ewentualnosc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok