Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

praca w Oslo na okres letni - Norwegia

8 Postów
Wiking
Witam, chciałabym się zorientować gdzie najlepiej i kiedy szukać pracy na wakacje w Oslo. Mam 20 lat, jestem studentką I roku chemii kosmetycznej. Poszukuję pracy na lipiec-wrzesień. Mam doświadczenie w pracach sezonowych, tj.
-zbiory owoców na terenie Niemiec
-praca w sklepie Tchibo
-gastronomia
-opieka nad dziećmi.
Jestem osobą rzetelną, komunikatywną, sumienną i szybko uczę się nowo poznanych czynności. Bardzo zależy mi na podjęciu pracy w Oslo lub w okolicach i rozpatrzę każdą ofertę.

Orientuje się ktoś?
Całuję, E. :*
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Zbyszek Kolczyński
(zbyszek21)
Wiking
Podpinam się pod post koleżanki wyżej także jestem studentem tylko że geografii, mam 21 lat i dosyć podobne doświadczenie, może bardziej rozbudowane w kierunku budownictwa, mechaniki i zbiorów warzyw i owoców.
Interesuje mnie praca w lipcu i sierpniu, najlepiej w gospodarstwie rolnym leśnictwie, budownictwie lub przetwórstwie rybnym.

Pozdrawiam i przepraszam za podpięcie sie pod post
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
żuczki...praca przy zbiorze truskawek czy innych warzyw czy owoców juz jest zarezerwowana daleko ponad 2020 r. przez chinczyków, krewnych, braci i siostry Na MN nie ma naboru na pickera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Moi Kochani, jeśli chcecie szukać pracy w Norwegii , to musicie wiedzieć o tym kraju 2 rzeczy:
1. Norwegia o której czytacie w internecie, a już na pewno Norwegia o której opowiadają w Polsce Ci co tu są i pracują, nie istnieje. Ja wiem, że większość osób opowiada o firmie która tu posiada, o potężnych kontraktach które leżą na ulicy i wystarczy się schylić i podnieść, o pracy w której szef go szanuje i bez zasięgnięcia opinii Pana Polaka nawet palcem nie kiwnie, o zarobkach po 300, 400 czy 500 koron na godzinę... Opowieści dziwnej treści przeżartych etanolem od przemytnika mózgów. Prawda jest taka, że Maciejko trochę przesadza, ale tylko trochę. I jeśli ktoś Wam naopowiadał o tym, że w Norwegii zbierając truskawki zarobicie w przeliczeniu na złotówki tysiąc złotych dziennie -bo takie bzdury też słyszałem- to weźcie gumowy młotek i wybijcie sobie takie bajki z głowy. I pamiętajcie, że tutaj bardzo wielu Norwegów też szuka pracy. Rodowitych Norwegów, znających biegle język...
2. Bardzo ważna różnica w mentalności. Norweg nie uznaje ludzi, którzy znają się na wszystkim. Jeśli ktoś umie wszystko, to dla Norwega po prostu nie ma pojęcia o niczym i jest jednym z tysięcy zdesperowanych Polaków szukających jakiegokolwiek zajęcia - więc jak mu się zaproponuje 80 koron na godzinę, to i tak powinien się cieszyć. 80 do max 100 koron na godzinę. Na czarno. A godzinówkę i tak będą wam ucinać. I odlicza za łóżko w wieloosobowym pokoju jak za apartament w Hiltonie. Opowieści o uczciwości i rzetelności norweskiego pracodawcy włóżcie sobie w tę samą kategorie co opowieści o Panu Twardowskim który mieszka na księżycu. Wracając do tematu. Jeśli szukasz pracy jako kelnerka, to wbij sobie do głowy, że jesteś kelnerką. Urodziłaś się jako kelnerka, uczyłaś na kelnerkę, pracowałaś jako kelnerka a największym twoim marzeniem jest być kelnerką do końca życia i umrzeć na zawał w wieku lat 70 niosąc klientowi do stolika kotleta i piwo. Jeśli jesteś glazurnikiem, to układasz glazurę. Nie malujesz, nie składasz mebli, nie wstawiasz drzwi - układasz płytki. Spokojnie, oni wiedzą że polski glazurnik potrafi wszystko i do tego dojdziecie, ale na wejściu: GLAZURNIK i koniec. Jeśli na początku na pytanie co potrafisz powiesz że wszystko, to witaj 80NOK na godzinę. Pod warunkiem że w ogóle coś znajdziesz. Tak więc rozmawiając z Norwegiem, a nawet z POWAŻNYM polskim pracodawcą który siedzi tu już od dawna nigdy nie piszcie i nie mówcie tak, jak napisaliście w ogłoszeniach, czyli:
Pani Ewa: uczy się kosmetyki, ma doświadczenie w pracach rolnych, w sprzedaży, gastronomii i opiece nad dziećmi, może zająć się WSZYSTKIM
Pan Zbyszek: mechanik, rolnik, budowlaniec, leśnik, przetwórstwo rybne, generalnie wszystko. Norweg jak to przeczyta to pomyśli: aha, to pewnie pilot szybowców odrzutowych też...

Norwegia to naprawdę wspaniały kraj i nie jest moją intencją Was zniechęcać. Wręcz przeciwnie. Zachęcam do przyjazdu. Ja wiele lat temu przyjechałem tu ot tak się tylko rozejrzeć i jestem do dziś. I jest wiele osób takich jak ja. Jeśli pisze coś ZNIECHĘCAJĄCEGO to po prostu chcę was ostrzec, abyście nie popełniali błędu który na pierwszym etapie pobytu popełnia tu KAŻDY Polak.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
Będzie raźniej razem!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
Bardzo zależy mi na tej pracy i zadowolę się nawet tymi 80 NOK. Mieszkanie mam zapewnione, więc tym martwić się nie muszę. Nie uczę się kosmetyki, a chemii, więc po pierwszym roku studiów nie mam co szukać pracy w tym kierunku. Usatysfakcjonuje mnie każda praca, więc co w ogłoszeniu mam innego napisać? W ogóle jak szukać takiej pracy? Wiem, że jest ciężko i zdaję sobię z tego sprawę, ale się nie poddam tak łatwo

Całuję, E. :*
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów

(Crow)
Nowicjusz
No nie chcialbym podwazac rzetelnosci opisu mentalnosci norweskiej ani tez w jakikolwiek sposob kwestionowac trafnosc obserwacji pana Janka. Argumenty, ktore daja podstawe do generalizowania sa nie do odparcia, zwlaszcza ze pan Janek czesto uzywa tak silnych slow jak "kazdy", "zawsze", "nigdy". Przekonywujace i przychylam sie do opini.
Z jednym nie moge sie jednak zgodzic ! Na jakiej podstawie, pan Janek, twierdzi ze Pan Twardowski nie mieszka na ksiezycu????????? To bzdura, ktorej nie mozna poprzec zadnymi dowodami bo takich dowodow po prostu nie ma !!!!!!!!! PAN TWARDOWSKI MIESZKA NA KSIEZYCU !!!! Mieszkal, mieszka i mieszkal bedzie !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Crow napisał:
No nie chcialbym podwazac rzetelnosci opisu mentalnosci norweskiej ani tez w jakikolwiek sposob kwestionowac trafnosc obserwacji pana Janka. Argumenty, ktore daja podstawe do generalizowania sa nie do odparcia, zwlaszcza ze pan Janek czesto uzywa tak silnych slow jak "kazdy", "zawsze", "nigdy". Przekonywujace i przychylam sie do opini.
Z jednym nie moge sie jednak zgodzic ! Na jakiej podstawie, pan Janek, twierdzi ze Pan Twardowski nie mieszka na ksiezycu????????? To bzdura, ktorej nie mozna poprzec zadnymi dowodami bo takich dowodow po prostu nie ma !!!!!!!!! PAN TWARDOWSKI MIESZKA NA KSIEZYCU !!!! Mieszkal, mieszka i mieszkal bedzie !


A wie Pan, Panie Leszku, że dokładnie przejrzałem cały swój dosyć długi wpis pod kątem pańskiej uwagi:

Argumenty, ktore daja podstawe do generalizowania sa nie do odparcia, zwlaszcza ze pan Janek czesto uzywa tak silnych slow jak "kazdy", "zawsze", "nigdy".

Otóż po pierwsze szukałem jak to Pan ujął silnych słów, czyli: każdy, zawsze, nigdy. Znalazłem je niestety w jednym tylko fragmencie, który przytaczam:

Norweg nie uznaje ludzi, którzy znają się na wszystkim. Jeśli ktoś umie wszystko, to dla Norwega po prostu nie ma pojęcia o niczym i jest jednym z tysięcy zdesperowanych Polaków szukających jakiegokolwiek zajęcia - więc jak mu się zaproponuje 80 koron na godzinę, to i tak powinien się cieszyć.

No i to na tyle w kwestii mocnych słów.

Po drugie zaś proszę pamiętać, iż statystyka zawsze kłamie w odniesieniu do konkretnego człowieka, natomiast -niestety- doskonale oddaje ogólne tendencje.

Proszę mi też wierzyć, że widziałem wystarczająco dużo tragedii ludzkich, ludzi którym naobiecywano Złote Norweskie Góry, a potem skonfrontowano ich bardzo twardo z rzeczywistością, aby z czystej sympatii przestrzec O REALIACH każdego kto planuje podróż do kraju w którym "wszyscy są mili, serdeczni i uczciwi, praca leży na ulicy, a dziennie zarabia się nawet bez znajomości języka minimum 1000koron"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Ewa95 napisał:
jestem studentką I roku chemii kosmetycznej
a uniwersytet jest w Polsce czy na Ukrainie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok