Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pracodawca nie wypłaca dodatku za nadgodziny - Norwegia

Czytali temat:
Robert Stefanski Marek Polo Michał Socha Paweł Ujda Monika Grzybowska Jarosław Bartkowski Daniel Bąk (2744 niezalogowanych)
6 Postów
Maciej Tyszka
(AllensteinerZeitung)
Wiking
Witam.
Czy ktoś zechce mi podpowiedzieć co można zrobić w takiej sytuacji...mam umowę na stałe wymiar czasu pracy godz 37,5 tygodniowo. Mam w kontrakcie, że odbieram nadgodziny jeden do jednego W okienku nadgodziny mam ustalony dodatek w wysokości 50%.
Pracodawca nie ma zamiaru wypłacać tego dodatku zarówno mi jak i Norwegom- osobom, które w firmie mają UMOWĘ NA STAŁE. Co z w zrobić w takiej sytuacji. Gdzie można się z tym zgłosić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty
( )
(777)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Panie kolego. Jeżeli odbierasz pan nadgodziny 1 do 1 to się dodatek 50% nie należy. U mnie jest tak samo i w wielu innych firmach też. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Maciej Tyszka
(AllensteinerZeitung)
Wiking
Dodatek się nie należy nawet gdy pracodawca prosi abym pojawił się w pracy o godz 5 rano? Pracował od 19 do np 2 w nocy??? Za to się nie należy?
Co w sytuacji jeżeli przerwa miedzy jednym a drugim dniem pracy wynosi 5-6 godzin? Takie praktyki stosuje pracodawca...
To jest powód dużej rotacji w firmie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
AllensteinerZeitung napisał:
Dodatek się nie należy nawet gdy pracodawca prosi abym pojawił się w pracy o godz 5 rano? Pracował od 19 do np 2 w nocy??? Za to się nie należy?
Co w sytuacji jeżeli przerwa miedzy jednym a drugim dniem pracy wynosi 5-6 godzin? Takie praktyki stosuje pracodawca...
To jest powód dużej rotacji w firmie.



mozesz miec satysfakcje ze jestes osoba niezastapiona - jestes dla drugiego czlowieka podpora, a swiadomosci tego nie da sie przeliczyc na zadne pieniadze...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Maciej Tyszka
(AllensteinerZeitung)
Wiking
Jeszcze jedno z tego co mi wiadomo mimo, że odbieram godziny 1 do 1 pracodawca ma obowiązek wypłacać dodatek za godziny nadliczbowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ronn napisał:
AllensteinerZeitung napisał:
Dodatek się nie należy nawet gdy pracodawca prosi abym pojawił się w pracy o godz 5 rano? Pracował od 19 do np 2 w nocy??? Za to się nie należy?
Co w sytuacji jeżeli przerwa miedzy jednym a drugim dniem pracy wynosi 5-6 godzin? Takie praktyki stosuje pracodawca...
To jest powód dużej rotacji w firmie.



mozesz miec satysfakcje ze jestes osoba niezastapiona - jestes dla drugiego czlowieka podpora, a swiadomosci tego nie da sie przeliczyc na zadne pieniadze...


Ronn, to jest komentarz roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Maciej Tyszka
(AllensteinerZeitung)
Wiking
Ronn jaki żartowniś z Ciebie... poniekąd zgadzam się z Twoim postem tak właśnie jest! Jednak nic tak nie motywuje do działania jak NOK . Nie jestem tu dla przyjemności. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok