Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Mam Umowe Ale niema pracy? Co teraz? - Norwegia

6 Postów
Rafał Greszczyński
(RafalGreszczynski)
Wiking
Moze ktos poradzic co zrobic?
Jestem w norwegii juz prawie 6 miesiecy.Mam juz druga umowe na 3 miesiace, ale po paru tygodniach okazalo sie ze niema pracy, a dzisiaj pracodawca powiedzial ze mozemy jechac do domu.
Problem w tym ze bilet zabookowany mam na koniec miesiaca a pracodawca niechce płacic za moja prace wiec co mam siedziec 2 tyg na dupie i czekać za friko? Czy pracodawca powinien placic stawke godzinowa taka jak jest na umowie czyli 7,5h? bo to nie ja sie niewywiazuje z umowy tylko pracodawca ...
Co moge zrobic?
Dzieki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
186 Postów
darek krajewski
(dario123448)
Stały Bywalec
ma tobie zapłacić ,tzw, vente tid,bez łaski ,zadzwoń do Arbeidstilsynet,jest info po polsku ,poradzą jak sprawę załatwić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
wiem nie wiem
(Prosto)
Nowicjusz
dario123448 napisał:
ma tobie zapłacić ,tzw, vente tid,bez łaski ,zadzwoń do Arbeidstilsynet,jest info po polsku ,poradzą jak sprawę załatwić

No chyba ż ma umowę o pracę, ale ta jest uzależniona od pojedynczych zleceń. Wtedy to sobie może nawet do mamy dzwonić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Rafał Greszczyński
(RafalGreszczynski)
Wiking
Mam umowe na ktorej widnieje stawka godzinowa i ilosc godzin w tygodniu. 37.5h

P.s moze ktos wyjasnic co to jest " vente tid" ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty
( )
(777)
Początkujący
NAV.no Adres: Løkkeveien 35, 9510 Alta
Telefon:55 55 33 33

www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
wiem nie wiem
(Prosto)
Nowicjusz
RafalGreszczynski napisał:
Moze ktos poradzic co zrobic?
Jestem w norwegii juz prawie 6 miesiecy.Mam juz druga umowe na 3 miesiace, ale po paru tygodniach okazalo sie ze niema pracy, a dzisiaj pracodawca powiedzial ze mozemy jechac do domu.
Problem w tym ze bilet zabookowany mam na koniec miesiaca a pracodawca niechce płacic za moja prace wiec co mam siedziec 2 tyg na dupie i czekać za friko? Czy pracodawca powinien placic stawke godzinowa taka jak jest na umowie czyli 7,5h? bo to nie ja sie niewywiazuje z umowy tylko pracodawca ...
Co moge zrobic?
Dzieki za pomoc


Workshop?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Moze ktos poradzic co zrobic?
Jestem w norwegii juz prawie 6 miesiecy.Mam juz druga umowe na 3 miesiace, ale po paru tygodniach okazalo sie ze niema pracy, a dzisiaj pracodawca powiedzial ze mozemy jechac do domu.
Problem w tym ze bilet zabookowany mam na koniec miesiaca a pracodawca niechce płacic za moja prace wiec co mam siedziec 2 tyg na dupie i czekać za friko? Czy pracodawca powinien placic stawke godzinowa taka jak jest na umowie czyli 7,5h? bo to nie ja sie niewywiazuje z umowy tylko pracodawca ...
Co moge zrobic?
Dzieki za pomoc


Przede wszystkim zobacz jaką masz umowe co podpisywałes..domyslam się ze z agencją na 3 mies tylko że te umowy sa BEZ gwarancji pensji. To tylko że jestes w agencji jakiejs tam. Oni Ci dają ciuchy za iles tam kr i jak zrobisz iles tam np 500 godzin netto to masz darmowe, ogolne warunki pracy itp. Jezeli masz tak to agencja NIE MUSI Ci płacic za nic..tylko jak masz zlecenie to pracujesz...jezeli pracodawca Ci powiedział że mozecie jechac do domu to najwidoczniej cos musieliscie spieprzyc na budowie albo problem z komunikacją..tak jest najczesciej

Jezeli masz tzw. oppdrag czyli zlecenie na 3 mies to agencja musi Ci zapłącic nawet jak nie mają pracy 37,5 h. Ty jestes zobowiazany kazdego dnia przyjsc do biura na 7 i siedziec tam 7,5 h dopóki oni nie znajdą Ci pracy, jezeli nie przyjdziesz to znaczy jakbys odrzucił ich prace i oni mają furtke żeby Cie wywalic. Najlepiej jakbys zapisał się do zwiazków zawodowych i płacił im te 1,5/2 % od zarobków brutto gdyż oni pilnują Twoją dupe żebys miał prace, najlepiej do takich zwiazków które mają podpisaną umowe zbiorową z daną agencją. Póznij możesz sobie odpisac maxymalnie 3600 kr od podatku to co wpłacisz na zwiazki zawodowe

Napisz co masz za umowe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Rafał Greszczyński
(RafalGreszczynski)
Wiking
Więc tak....
Umowe mam bezpośrednio z pracodawca. NIE przez Agencje.
Umowa czyli Emplyment certificate for Eea/EFTA
Employment position roduskjonsarbeider
Employment relationship: 01.01.2015-31.03.2015 37.5 hours per week pay gross hourly x NOK
Emplyed as needed (on call) from ....(rubryka pusta) to (rubryka pusta) State Guaranteed miniium nuber of hours per week.
nastepnie Signature bla bla bla
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Emplyed as needed (on call) from ....(rubryka pusta) to (rubryka pusta) State Guaranteed miniium nuber of hours per week.

Tutaj w zasadzie masz odpowiedz swojego postu czyli jak masz rubryki puste to raczej nic Ci sie nie nalezy. Pozatym masz 'on call' czyli w zasadzie masz taką umowe jak z agencją tyle ze z pracodawca która 2 strony do niczego nie zobowiązuje. Tu masz napisane że zatrudniony jestes JAK JESTES POTRZEBNY to zadzwonią od pustej rubryki do pustej według minimalnej liosci gwarantowanej. Pozatym na taką umowe to nie powinienes w ogole dostać jakikolwiek numerów norweskich podatkowych gdyż ona jest smieciowa

Pozatym co to z umowa po angielsku w norwegii i napisz co to za firma takie umowy proponuje

roduskjonsarbeider...chyba produksjonsarbeider

Radze Ci isc szukac gdzieś indziej pracy a takiego pracodawce zostawic dla innych chetnych wrażen
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty
( )
(777)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok