Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Status pendler - drugie małżeństwo - Norwegia

Czytali temat:
(242 niezalogowanych)
6 Postów

(zieloaa6)
Wiking
Mam pytanie. Czy ktoś się orientuje czy jeśli mój przyszły mąż (bierzemy ślub w Norwegii według norweskiego prawa) ma status pendlera ze względu na to iż w PL ma dziecko z wcześniejszego związku (nie małżeństwa) to po ślubie ze mną dalej może ten status ciągnąć czy automatycznie przestaje być pendlerem jeśli oboje mieszkamy i pracujemy w Norwegii? Pytanie drugie czy jeśli razem będziemy mieli drugie dziecko to czy on ciągle będzie pendlerem potem ze względu na syna w PL? Czy status pendlera sprawi że tutaj nie będzie mi przysługiwało rodzinne itp?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeśli Państwo oboje mieszkacie w Norwegii i jesteście małżeństwem, najprawdopodobniej urząd skarbowy będzie interpretował tą sytuację podatkową w taki sposób, że krajem interesu życiowego męża jest Norwegia, co wyklucza pendlera do dziecka w Polsce. Znane są jednak przypadki, kiedy urząd jednak uznawał odpisy pendlera, uznając tym samym, że nadal krajem interesu życiowego takiego podatnika jest Polska, z uwagi na to, że jest tam niepełnoletnie dziecko.

Na pytanie drugie odpowiedź jest podobna, jednak w takim przypadku jeszcze bardziej prawdopodobne jest, że krajem interesu życiowego męża będzie Norwegia wg urzędu skarbowego.

Rodzinne przysługuje bez względu na status podatkowy.

Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/podatki
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok