Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Firma Hobby-jak założyć,czy coś takiego istnieje? - Norwegia

Czytali temat:
Alexandra D kristin 07 Sandra Wegrzyn eta lol2401 (832 niezalogowanych)
1 Post
kuba lesny
(kuba89)
Wiking
witam,
chciałbym się zapytac czy istnieje coś takiego jak firma hobbystyczna?tzn jestem masazysta i chce pracować dorywczo tzn czasami jak ktos bedzie potrzebowal masazu po mojej głownej pracy.Czy muszę zalozyc ,,normalną'' firm czy tez jest inne rozwiazanie? slyszalem o jakiejs opcji przy dochodach do 20 tys NOK .bardzo prosze o pomoc i sugestie.nie che zakladac normalnej firmy gdyz nie mam czasu na jej rozkrecanie ale z drugiej strony jak bede mial kilka masazy to nie chce tego robic na ,,czarno dzieki dla forumowiczów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
czyli zarabiasz do 20 tys i nie masz czasu na rozkrecanie biznesu ? malowymagajacy jestes albo za duzo czasu na playstation
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
Jesli masujesz ludzi dla zysku a nie dla wlasnej przyjemnosci to nie jest to hobby.
Takze innej opcji jak firma tutaj nie ma. Jednak jesli zarobisz ponizej 50 tys w ciagu roku to roliczysz to w swoim selvangivelse bardzo latwo z pomoca forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Zax napisał:
Jesli masujesz ludzi dla zysku a nie dla wlasnej przyjemnosci to nie jest to hobby.
Takze innej opcji jak firma tutaj nie ma. Jednak jesli zarobisz ponizej 50 tys w ciagu roku to roliczysz to w swoim selvangivelse bardzo latwo z pomoca forum.

Chyba jak zarobisz totalnie w ciagu roku ponizej tej sumy, a nie tylko dodatkowo w innej firmie.
Gdyby byla opcja, ze nie placi sie podatku jezeli w danej firmie zarobilo sie ponizej 50 tys, to ja bym miala 10 firm, zeby wlasnie nie placic podatku.

Czyli jak masz normalna prace i chcesz sobie legalnie dorobic, to zglaszasz jedynie ten zarobek do urzedu podatkowego i placisz odpowiedni podatek.

Mozliwe, ze ciebie to w ogole nie dotyczy, bo twoje hobby i zawod to to samo:
Den som utfører jobben kan ikke ha firma i samme bransje.

www.smartepenger.no/nyheter/1824-skattefrie-arbeidsinntekter
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
A w ktorym miejscu ja napsialem ze to bedzie bez podatku ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok