Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zaległy/niewykorzystany urlop 2014 - Norwegia

Czytali temat:
greg lewandowsky m m Nikolai Stefani Lukasz Szajbach Jantyma (1044 niezalogowanych)
9 Postów
Ivona Poniatowska
(ivoncia999)
Wiking
Witam
Posiadam niewykorzystany urlop za rok 2014 który oczywiście chcę wykorzystać w roku 2015. Czy zatem jest jakiś okres czasu jak np w PL że muszę go wykorzystać np do końca marca? Czy mogę wykorzystać go w całym roku 2015?
pozdrawiam, Ivcia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
no a szef co ci powiedzial ? chcesz jego opinie zweryfikowac na forum czy zapomnialas zapytac go wogole? przepisy przepisami , a kazda firma inaczej rozdaje karty w zaleznosci od zapotrzebowania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
Nie ma okresu do kiedy nalezy wykozystac zalegle ferie. To kiedy mozesz to zrobic nalezy ustalic z pracodawca gdzie on ma ostatnie slowo jesli sie nie zgadzacie. Jednak masz prawo do 3 tyg feri w okresie 01/06-30/09.

Nie ma molziwosci aby odebrac zalegle ferie jako wyplate chyba ze jest zakonczenie stosunku pracy.

To tyle co do prawa a praktyka praktyka jak napisano powyzej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(Lechoog)
Nowicjusz
ivoncia999 napisał:Witam
Posiadam niewykorzystany urlop za rok 2014 który oczywiście chcę wykorzystać w roku 2015.
Czy zatem jest jakiś okres czasu jak np w PL że muszę go wykorzystać np do końca marca?
Czy mogę wykorzystać go w całym roku 2015?
pozdrawiam, Ivcia

A jaki to ma sens ?.skoro w Norwegi, czas urlopu jest niepłatny.
Chyba, że pomyliłaś urlop z feriepenge.
Ponadto, jeżeli potrzebujesz więcej wolnego czasu niż przewiduje to ustawa, to zawsze możesz wystąpić z pismem do szefa o dodatkowe wolne dni.

W tym przypadku podpieranie się zaległym urlopem, nie ma żadnego sensu, tu przecież nie istnieje "polski system urlopowania pracowników"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
Sens ma w sytuacji gdzie osoba ma stala pensje. Wtedy wg naczestrzej praktyki osoba otrzymala 11 pensji + w jednym miesiacu feriepenger. Ale niewykozystala wolnych dni. Wtedy przechodza one na kolejny rok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
Lechoog napisał:
ivoncia999 napisał:Witam
Posiadam niewykorzystany urlop za rok 2014 który oczywiście chcę wykorzystać w roku 2015.
Czy zatem jest jakiś okres czasu jak np w PL że muszę go wykorzystać np do końca marca?
Czy mogę wykorzystać go w całym roku 2015?
pozdrawiam, Ivcia

A jaki to ma sens ?.skoro w Norwegi, czas urlopu jest niepłatny.
Chyba, że pomyliłaś urlop z feriepenge.
Ponadto, jeżeli potrzebujesz więcej wolnego czasu niż przewiduje to ustawa, to zawsze możesz wystąpić z pismem do szefa o dodatkowe wolne dni.

W tym przypadku podpieranie się zaległym urlopem, nie ma żadnego sensu, tu przecież nie istnieje "polski system urlopowania pracowników"


w twojej firmie daja wam bezplatne urlopy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Lechoog napisał:
ivoncia999 napisał:Witam
Posiadam niewykorzystany urlop za rok 2014 który oczywiście chcę wykorzystać w roku 2015.
Czy zatem jest jakiś okres czasu jak np w PL że muszę go wykorzystać np do końca marca?
Czy mogę wykorzystać go w całym roku 2015?
pozdrawiam, Ivcia

A jaki to ma sens ?.skoro w Norwegi, czas urlopu jest niepłatny.
Chyba, że pomyliłaś urlop z feriepenge.
Ponadto, jeżeli potrzebujesz więcej wolnego czasu niż przewiduje to ustawa, to zawsze możesz wystąpić z pismem do szefa o dodatkowe wolne dni.

W tym przypadku podpieranie się zaległym urlopem, nie ma żadnego sensu, tu przecież nie istnieje "polski system urlopowania pracowników"


ano taki ma to sens że pracodawca nie musi się zgodzić na więcej wolnego niż 25 dni w roku:

"Arbeidsgiver plikter å sørge for at arbeidstaker gis feriefritid på 25 virkedager hvert ferieår."

ale gabrysiowi się wydaje że jak bezpłatne to i można cały rok wolne mieć...

co do zaległego urlopu to możesz wykorzystać kiedy chcesz:

Det er ikke noen øvre grense for overføring av feriedager fra ett ferieår til det neste. Vi minner imidlertid om ferieloven § 5 nr. 1, som fastslår at arbeidsgiver har plikt til å sørge for at arbeidstaker gis den alminnelige feriefritid hvert år og at arbeidstaker plikter å avvikle denne ferien i løpet av ferieåret.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
Nie do konca racja. Zgadza sie ze wg prawa mozna pzreniesc 2 tyg tj 2*6 dni. Ale pracodawca ma obowiazek zadbac aby urlop zostal wykozystany. W tym przypadku wyglada ze tak sie nie stalo. Dlatego w takiej sytuacji moze przeniesc calosc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
Rett og plikt til å avvikle ferie

Arbeidstaker har rett og plikt til å avvikle full ferie, dette gjelder også når du skifter arbeidsgiver. Arbeidsgiver er pliktig å sørge for at arbeidstaker avvikler full ferie.

Arbeidstaker kan likevel nekte å ta ferie hvis feriepengene opptjent hos nåværende og/eller tidligere arbeidsgiver ikke dekker lønnsbortfallet under ferien. Du kan imidlertid ikke nekte å ta ferie hvis virksomhet stanser driften helt eller delvis i forbindelse med ferieavvikling (for eksempel under fellesferien).

Det er lovstridig om arbeidsgiver ikke sørger for at arbeidstaker tar ferie, og kan medføre erstatningsplikt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok