Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pracodawca chce zwolnić! - Norwegia

Czytali temat:
Jędrzej G (1354 niezalogowanych)
4 Posty
Damian Damian
(jolo92)
Wiking
Witam, mam na imię Damian, zarejestrowałem się na forum ponieważ potrzebuje pomocy. Moja dziewczyna sprząta a pracodawca 4 dni temu dał jej upomnienie. Przypuszczamy z dziewczyną że jest to zemsta za to, że wcześniej byliśmy w związkach ponieważ nie płaci odpowiednio a w dodatku bez żadnego dnia wolnego w tygodniu. Dziewczyna musi posprzątać naprawde duży obiekt w 6 godzin a na weekend po 4h co pare miesięcy temu robiła z jeszcze jedną dziewczyną ( w totalu było 10godzin dziennie) teraz została sama i szef nie ma zamiaru zwiększać godzin a wymaga niewiadomo czego. W upomnieniu które zostało podpisane pod wpływem nerwów pracodawca zarzucił, że nie jest wystarczająco czysto i że klienci sie skarżą na brud i że zamiast pracować korzysta z telefonu. Miał zdjęcia tam gdzie jest brudno, były to takie miejsca w których moja dziewczyna nie sprząta bo albo nie ma na to czasu albo tego wcześniej nie było w umowie a wiadomo sprzątanie to taka praca w której można znaleźć gdzieś brud. Miał również ankiety od klientów. Zmienił jej również godziny pracy, musi być w pracy dwa razy dziennie, 2 godziny rano i 4 godziny po zamknięciu. Moja dziewczyna jest już tak zdesperowana że powiedziała że nie chcę więcej pracować u tego skur****. Nie mamy pojęcia jak to w ogóle rozegrać bo jeśli się dziewczyna zwolni to przez 3 miesiące nie będzie mogła pobierać zasiłku a prace od tak jest teraz ciężko znaleźć. Macie może jakieś propozycję lub ktoś miał podobną sytuację?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informację. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
wiesz damian zawsze cos mozna doradzic, poszczuc Arbeidstilsynet itp ale jak musie chodzic do zwiazków zeby dostała wypłate to lepiej szukac innej pracy a ona niech juz idzie na zwolnienie lekarskie, bedziecie mieli to samo 100 % płątne tylko bez słuchania pierdzielenia szefa. Choroba sie zawsze jakas znajdzie...tak robia nory i czasem trzeba z nich brac przykład bo zajadą Twoja dziewuszke
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
chętnie podpowiadam
czytaj uważnie
ogłoś się tutaj, bądź gdzie indziej, że jest praca, sprzątanie na legalu
zgłosi się ze sto Polek
wszystkie zanotuj
bierz po kolei i mów, że potrzebne jest najpierw przyuczenie do zawodu i sprawdzenie kandydatki
i tak obiecuj dużo i bierz taką na 3, 4 dni, albo tydzień na darmowe testy
obie posprzątacie lepiej, szef będzie zadowolony, i może nawet awans czy podwyżka
a tym testowanym mów: niech czekają na wiadomość, bo jeszcze jest kilka do sprawdzenia
mam nadzieję, że pomogłem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
mobbing på job
stres bo szef molestuje
depresja
kregoslub boli

to takie norweskie sposoby na szefa norwega
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
tak jak mowi maciejko, niech idzie na chorobowe... tylko niech nagada lekarzowi ze ten gosc ja wykorzystuje i arbeidstilsynet tez poruszyc...prawdopodobnie ciulowi nic nie zrobia ale moze przynajmniej ona jakos z tego wyjdzie... zawsze moze pozwac go cywilnie no ale wiadomo kasa,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
szaleju opili się doradcy
iść na chorobowe?
przyjdzie taka trochę starsza i w fachu obyta to w sześć godzin to ochędoży, zdąży przez telefon się nagadać i palcem w se pokręcić
bredniami młodzieży się przejmować
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
niestety sprzątanie to nie budowlanka
tu trzeba znać się na fachu i do tego mieć odpowiednie ruchy i siły
niech wam Kubuś Mariusz opowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Damian Damian
(jolo92)
Wiking
Tak tylko takie zwolnienie dostanie na miesiąc o ile w ogóle uda się dostać i potem trzeba wracać do pracy. A chodzi o to że nie ma ochoty po takim czymś tam pracować i jak załatwić sprawe aby on ją zwolnił i żeby normalnie dostała zasiłek? pozatym musi być chyba jakiś okres wypowiedzenia i wtedy też można już skorzystać z chorobowego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
jolo92 napisał:
Tak tylko takie zwolnienie dostanie na miesiąc o ile w ogóle uda się dostać i potem trzeba wracać do pracy. A chodzi o to że nie ma ochoty po takim czymś tam pracować i jak załatwić sprawe aby on ją zwolnił i żeby normalnie dostała zasiłek? pozatym musi być chyba jakiś okres wypowiedzenia i wtedy też można już skorzystać z chorobowego.


hmmm kolego ? nie za daleko sie poruszamy ?

skad mamy miec pewnosc ze tak na prawde jest ? moze sie jej po prostu nie chce pracowac ? zdecyduj sie ...

...niech pogaa z lekarzem!! publicznie mamy Ci dyktowac kazdy krok ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
jolo92 napisał:
Tak tylko takie zwolnienie dostanie na miesiąc o ile w ogóle uda się dostać i potem trzeba wracać do pracy. A chodzi o to że nie ma ochoty po takim czymś tam pracować i jak załatwić sprawe aby on ją zwolnił i żeby normalnie dostała zasiłek? pozatym musi być chyba jakiś okres wypowiedzenia i wtedy też można już skorzystać z chorobowego.

cos zaczynam watpic....jej sie po prostu tam raczej nie chce pracowac a reszta to sciema ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok