Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

rozliczenie podatku za 2014 - Norwegia

Czytali temat:
agata xxx Zbigniew Adamiec (893 niezalogowanych)
3 Posty
joanna torun
(nator)
Wiking
Mam pytanie czy moze ktos słyszał lub wie coś na ten temat . W pracy dowiedziałam sie od szefa ze w tym roku weszły jakies zmiany odnośnie podatku i że zarobki oraz feriepenger z miesiaca grudnia są wliczone dopiero na przyszły rok rozliczeniowy 2015 .proszę o pomoc bo trochę tego nie rozumiem .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
Pracodawca zobowiazany jest raportowac pensje w miesiacu kiedy zostala wyplacona. Czyli jesli pensja za grudzien jest wyplacona z styczniu to bedzie to dla Ciebie dochod w roku 2015. Generlanie tak bylo zawsze jednak malo kto tego pzrestrzegal. Od 2015 roku wchodzi w zycie A-ordning ktory bez zaglebiania sie w szczegoly wymusza na pracodawcy przestzreganie wyzej opisaniej reguly.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
joanna torun
(nator)
Wiking
Dziekuje za odp. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
Nie to nie jest dobra oferta
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Wiking
Witam.
Korzystając z okazji dopisania się do istniejącego wątku mam pytanie, odnośnie odliczeń przy rozliczeniu podatkowym.
Rozliczenie jako Pendler.

Chodzi mi o zasadę obliczania kosztów wyżywienia(tzw.diety), a pytanie brzmi:

czy dzień wyjazdu i przyjazdu z/do Norwegii należy liczyć jako dzień pobytu w tym kraju ?
nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji, a nie chcę być "naciągaczem"

Przy okazji drugie pytanie - czy ktoś się orientuje, jaka jest stawka diety za 2014r ? (zmienia się co rok), albo gdzie ją znaleźć (może jakiś link, bo też szukałem i nic )
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Wiking
dzięki bardzo

nadal czekam na odpowiedź na to pytanie:
Chodzi mi o zasadę obliczania kosztów wyżywienia(tzw.diety), a pytanie brzmi:

czy dzień wyjazdu i przyjazdu z/do Norwegii należy liczyć jako dzień pobytu w tym kraju ?
nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji, a nie chcę być "naciągaczem"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok