Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przedszkole nie dostaniemy zwrotu podatku ! - Norwegia

Czytali temat:
(1277 niezalogowanych)
2 Posty
Urszula Faron
(Ula81)
Wiking
Witam . Czy ktoś miał moze podobny problem , do mojego. Nie pracuje ,mamy dwoje dzieci w przedszkolu . Maż jest zarabiającym w rodzinie . Co roku rozliczalismy sie razem z mężem .Wypełniając papierki zapisałam dzieciaki na siebie . Nawet nie pomyślałam jakie bedą konsekwencje, nie wiedziałam ze ja jako osoba niepracująca niemal prawa do niczego . Dostałam powiadomienie z kommune ze jest źle wpisany id numer , i nie otrzymamy zwrotu za przedszkole . Co ja mam teraz zrobic ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Moze sie myle ale mysle ze przy rozliczaniu wystarczy ze maz wpisze ze placil za przedszkole i tyle. Jesli rozliczacie sie przez internet to tylko dodajcie kwity w zalaczniku. Jedyny minus ze moze nie tak szybko was rozlicza ale nie maja podstawy do odmowy. Dzieci sa przypisane do obojga rodzicow. Mozesz jeszcze zapytac w skacie. Ja bym sie nie martwil tym wcale. Moze warto tez odezwac sie do kogos kto rozlicza w NO ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Odpis za przedszkole można przenieść od Pani do męża, jeżeli będzie on widniał na Pani Selvangivelse. Jeżeli nie będzie wcale odpisu u Pani na zeznaniu bądź u męża, wówczas można go dodać na zeznaniu w systemie Altinn/MinID. Należy także załączyć dokumentację potwierdzającą wydatki na przedszkole.

Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/podatki
Zgłoś wpis
2 Posty
Urszula Faron
(Ula81)
Wiking
Wydatki na przedszkole czyli faktury klore opłacamy ? czy coś jeszcze można odliczyć jeżeli 2 dzieci chodzi do przedszkola ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Sebastian W.
(Zax)
Wiking
Od 2014 mozna odliczyc takze ,, fritidsordning for barn,, jesli spelnia okreslone warunki.

www.skatteetaten.no/se/Person/Selvangive...refradrag-fra-2014-/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok