Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

nnn - Norwegia

Czytali temat:
Aneta Kruszynska Rafal Wozniak arekzacharek@interia.pl (1561 niezalogowanych)
13 Posty
kundzia anna
(wiorek20)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(Lechoog)
Nowicjusz
wiorek20 napisał:
Witam mieszkam obecnie w polsce i mam problem w uzyskaniu potwierdzenia pracy w 2006 r. Jestem w oczekiwaniu na rente juz 2lata brakowalo mi wlasnie poswiadczenia pracy zus wyslal takie zapytanie do norwegii ale oni sie nie odzywaja. Jezeli czegos nie zrobie na wlasna reke do czerwca to strace 2 lata czekania i mozliwosc odzyskania pieniedzy za te 2 lata. Wiec czy jest ktos w stanie mi pomoc ? Wierze ze sa jeszcze ludzie ktorzy pomoga. Nadmienie iz firma w 2007 r zostala bankrutem znajdowala sie w sandnes. Co moge zrobic gdzie sie pokierowac po takie zaswiadczenie. Dziekuje
W norwegi nie ma jako takich, podobnych do polskich dokumentów "świadectw pracy".
Tym bardziej jak firma faktycznie miała upadłość.
Dokumenty potwierdzające twoją legalną pracę, możesz znaleźć w na stronie:
- NAV.
- Skattekontoret - Altin.

To trochę żmudne zajęcie, jednak jak najbardziej wykonalne nawet z polski, bez osób trzecich/prawników/.

Wystarczy znać swoje dane osobowe /norweskie i mieć kody dostępu/ - tak do NAV jak i Altin.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
wystarczy troszeczke znac jezyk i poczytac nanorweskich stronach ze
swiadectwo pracy to Sluttatest
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
kundzia anna
(wiorek20)
Wiking
witam gdzie moge zdobyc te kod pin bylem przed chwila na Altin ale wszystko jest po norwesku lub angielsku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
kundzia anna
(wiorek20)
Wiking
no niestety mam 65 lat i nie znam jezyka. dlatego szukam jakiejs pomocy tutaj!





cysiek2 napisał:
wystarczy troszeczke znac jezyk i poczytac nanorweskich stronach ze
swiadectwo pracy to Sluttatest
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(Lechoog)
Nowicjusz
cysiek2 napisał:
wystarczy troszeczke znac jezyk i poczytac nanorweskich stronach ze
swiadectwo pracy to Sluttatest

Sluttatest
lub
Sluttårsak nie jest typowym świadectwem pracy, jest to dokument wystawiany przez firmę dla NAV, gdy zwalnia pracownika a ten stara się o dagpenger.

Natomiast dokumentem potwierdzającym pracę i zarobek w danej firmie, jest przede wszystkim
- lønns og trekkoppgavere for xxxx år. -
Ewentualnie dane z NAV lub obecnie Altin.

Taki właśnie dokument,można przedstawić polskiemu zusowi, lub innej instytucji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(Lechoog)
Nowicjusz
wiorek20 napisał:
witam gdzie moge zdobyc te kod pin bylem przed chwila na Altin ale wszystko jest po norwesku lub angielsku.
Niestety takie sprawy jak pisałem wyżej, są w tym przypadku dość żmudne do odkręcenia.
Niemniej i tak konieczne do wykonania.
Masz dużo czasu jak widać, dlatego proponuję na spokojnie usiąść i wszystko zacząć od początku.

Masz dużo szczęścia, ponieważ teraz, nie trzeba nigdzie wychodzić z domu, by wszystko na spokojnie załatwić z nad biurka, za pomocą prywatnego komputera.
Tylko trzeba troszeczkę samej/mu chcieć.

Wiek 65 lat to akurat jak znalazł, młody/da jesteś jak na warunki norweskie, ponieważ tu wiek emerytalny zaczyna się już od dość dawna od 67 roku jako wcześniejsza emerytura.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(Lechoog)
Nowicjusz
Kartabi napisał:
wiorek20 napisał:
witam gdzie moge zdobyc te kod pin bylem przed chwila na Altin ale wszystko jest po norwesku lub angielsku.Mozesz rowniez tutaj

No proszę
sępy już zaczęły krążyć.
Jak jesteś leniwa/leniwy, to za odpowiednią opłatą z góry, firma ta, rozpocznie za ciebie procedurę
z niepewnym końcowym skutkiem poza bezwzględną koniecznością opłaty za wątpliwą usługę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
kundzia anna
(wiorek20)
Wiking
dobrze dziekuje.a mozna gdzies sprawdzic jaki jest dokladnie numer personalny? wpisuje swoj numer i wyskakuje mi ze jest zly.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
kundzia anna
(wiorek20)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok