Witam.

Chciałem opisać swoje doświadczenie z firmą Kliklån / Thorn i tym samym ostrzec reszte forumowiczów o czychającym przekręcie

Chciałem wziąć kredyt gotówkowy w opisanej wyżej firmie. Jako, że mój bank odmówił mi przyznania kredytu, postanowiłem skorzystać ze znalezionej pod tym andresem: moorecredit.com/da/lan/kliklan firmy prywatnej.
Kwota jaką chciałem pożyczyć to 10 000kr na okres 12 miesięcy. Warunki mieli całkiem zbliżone do oferty bankowej, więc dlaczego nie skorzystać. Wypełniłem formularz na ich stronie i już z rana następnego dnia zadzwonił konsultant aby potwierdzić warunki, kwotę i moje dane i przy okazji wcisnąć mi dodatkowo jakiś telewizor, iPhona lub cokolwiek innego na "super korzystnych warunkach kredytowych". Grzecznie poprosiłem o ofertę na email i jako, że nie lubie robić zakupów przez telefon odmówiłem, po czym konsultant jakoś dziwnie przestał być już taki uprzejmy, szybko dokańczając sprawę mojego kredytu.

Kolejnym krokiem miało być podpisanie przeze mnie umowy systemem BankID. Otrzymałem email z linkiem pod którym mogłem zacząć całą procedurę. Przy ostatnim kroku w końcu pojawiła się możliwość przeczytania umowy, nie była jakoś specjalnie eksponowana na stronie. Po otwarciu pliku PDF okazało się, ze kulturalny Pan wysłał mi umowę o kredyt w wysokości 25 000kr na okres 84mies czyli 7 lat! Koszt takiego kredytu przewyższał kwotę pożyczki i łatwo mógłbym wpaść w niezłą pułapkę i oddać im za free ponad 25 000 kr.

Wydawać by się mogło, że to normalne, że przed podpisaniem czegokolwiek trzeba to przeczytać... Jednak dostałem 2 emaile potwierdzające warunki kredytu i również konsultant wyraźnie potwierdzał telefonicznie, że chodzi o kwote 10 000kr na 12 mies. Głupio przyznać, ale byłem na prawde blisko podpisania czegoś co naraziło by mnie na spore straty...

Wniosek?
Trzeba mieć cały czas łeb na karku i nie korzystać z usług wyżej wymienionej firmy!
Pozdrawiam!

ps. załączam skany maila i części umowy