Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Wypowiedzenie stałej umowy o pracę - Norwegia

Czytali temat:
Janusz Piasecki Piotrek Cz.... KRZYSZTOF OCH (622 niezalogowanych)
6 Postów

(Marcocx65)
Wiking
Witam .
18 .12.2014 wysłałem wypowiedzenie do mojej firmy , napisałem tam ze ostatnim dniem pracy będzie 18.01.2015. Wszystko było pięknie aż w ostatni dzień szef mówi ze muszę pracować do końca pełnego miesiąca kalendarzowego , bo nie wypłaci mi feriepenge za zeszły rok .Wydało mi się to bzdura bo to akurat nie ma nic do rzeczy , ale czy ktoś się orientuje czy w norwegi okres wypowiedzenia musi być pełnym miesiącem kalendarzowym ? Na umowie mam 1 miesiąc wypowiedzenia .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Marcinie,
Sądy pełne są ludzi którzy "myśleli że tak będzie dobrze".
Zaś gdybym miał jedno życzenie do Złotej Rybki, to poprosił bym o to, aby każda osoba która znalazła się ze mną w sporze prawnym szukała porad prawnych w internecie.

ZADZWOŃ DO KSIĘGOWEJ.

Albo jeszcze lepiej:

www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397

Na dole strony będziesz miał dokładną informację na jaki telefon, w które dni [chyba wtorki i czwartki] i w jakich godzinach możesz dzwonić, aby porozmawiać z inspektorem czy konsultantem polskojęzycznym. Kto jak kto, ale Inspekcja Pracy będzie na pewno znała doskonale odpowiedź na twoja pytanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Marcocx65 napisał:
Witam .
ale czy ktoś się orientuje czy w norwegi okres wypowiedzenia musi być pełnym miesiącem kalendarzowym ? Na umowie mam 1 miesiąc wypowiedzenia .


Dokladnie tak. Zlozyles wypowiedzenie w grudniu, wiec styczen jest okresem wypowiedzenia. Zdarza sie, ze pracodawca zgadza sie na skrocenie tego okresu, ale absolutnie nie musi. Natomiast okres wypowiedzenia nie ma zadnego znaczenia przy wyplacie feriepenger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
dodajac do postu Lindemans... o ile dobrze pamietam ktos mi mowil ze najlepiej skladac wypowiedzenie pod koniec miesiaca bodajze... wtedy jest klarowna sytuacja czy jakos tak

nie wiem dokladnie .. cos gdzies slyszalem ale chyba bzdury gadam... nie zwalniam sie zbyt czesto
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Ronn napisał:
dodajac do postu Lindemans... o ile dobrze pamietam ktos mi mowil ze najlepiej skladac wypowiedzenie pod koniec miesiaca bodajze... wtedy jest klarowna sytuacja czy jakos tak

nie wiem dokladnie .. cos gdzies slyszalem ale chyba bzdury gadam... nie zwalniam sie zbyt czesto



liczy się pełny miesiąc, wiec składając 2-go i tak następny cały miesiąc trzeba przepracować, no chyba że dogadasz się z pracodawcą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok