Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

przerejestrowanie samochodu - Norwegia

2 Posty
Wiking
Witam, czy ktoś z Państwa, może mi podpowiedzieć jak postępować w sprawie samochodu zarejestrowanego na Polaka, z obywatelstwem norweskim. Ta osoba zmarła i użytkownik samochodu chce przepisać go na siebie. Czy bez sprawy spadkowej można ? Czy do korzystania z auta w Norwegii takie przerejestrowanie jest konieczne ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
262 Posty

(oppenheimer)
Stały Bywalec
W ogóle nie ma takiego zapisu w prawie, dlatego auto zostanie zlicytowane i zyski przekazane dla ćpających za operą i imigrantów właściwie obywateli gdzie 96 na 100 budzi się w południe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Filip Natkanski
(filip141)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów
anna js
(annajs)
Początkujący
Zeta napisał:
Witam, czy ktoś z Państwa, może mi podpowiedzieć jak postępować w sprawie samochodu zarejestrowanego na Polaka, z obywatelstwem norweskim. Ta osoba zmarła i użytkownik samochodu chce przepisać go na siebie. Czy bez sprawy spadkowej można ? Czy do korzystania z auta w Norwegii takie przerejestrowanie jest konieczne ?

Musi byc sprawa spadkowa inaczej nie zarejestruje samochodu na siebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów

(rs2580)
Wiking
Pytanie mam dotyczące opłaty za przerejestrowanie auta (omregistering)
Kupiłem auto i zapłaciłem kwotę w której był policzony omregistering.
Mam umowę odręcznie pisaną na której są wyodrębnione dwie kwoty czyli za auto i za przerejestrowanie.
Przyszedł mi kwitek do zapłaty 1534 koron wlaśnie za omregistering. Co powinienem zrobić w takim przypadku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
LIECO AUTO
(LIECOAUTO)
Wiking
Przekaz Giro dla poprzedniego wlasciciela ale najpierw sprawdz czy na kontrakcie napewno omregistrering jest w cenie bo przewaznie sie pisze cene auta, kwote omregistrering i kto ja placi.

Jezeli kupiles auto od handlarzy z mocna opalenizna to zapomnij o zwrocie i zaplac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów

(rs2580)
Wiking
Kupiłem od Norweżki a skoro na umowie jest osobna kwota za auto i osobna za omregistering i sumę przelałem na jej konto to logika podpowiada że to jej powinność.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów

(rs2580)
Wiking
Napisałem SMSa że dostałem GIRO i poproszę o odesłanie mi kasy za Omregistering i za dwa dni dostałem przelew.
Tak więc wszystko pomyślnie. Dziękuję za podpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok