Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

zasiłki dla kobiet w ciązy - Norwegia

Czytali temat:
Joanna Mrożek Paweł > (571 niezalogowanych)
8 Postów
Marta Nowak
(marta446442)
Wiking
Witam. Moze ktoś mi tu wkoncu powie jak jest naprawde bo kazdy mówi cos innego. Jestem kobietą w 6 msc ciązy i mam przepracowane 6 z ostatnich 10 miesiecy. Z tego wiem napewno bede dostac macierzysnkie przez ok. rok. . Czy oprócz tego dostaje sie becikowe ( ok 35 tys koron ) na wyprawkę czy zasiłek rodzicielski (970kr co miesiąc ) od urodzenia dziecka?? Bo ja juz sama nie wiem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
NO NOK
(NOREK)
Stały Bywalec
A gdzie byłaś przez 6 miesięcy??.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
Jesli masz macierzynski to nie dostaniesz 1razowego tzw becikowego. A rodzinne 970kr nalezy sie kazdemu dziecku co miesiac. Jak urodzi sie np w styczniu to ostatniego lutego dostaje 1wsze rodzinne
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeśli ma Pani prawo do urlopu macierzyńskiego i zdecyduje się na niego, wówczas nie ma Pani już prawa odebrać jednorazowej zapomogi, czy becikowego (engangsstønad). Zasiłek macierzyński jest oczywiście korzystniejszy finansowo.

Poza tym, tak jak wspomniano, na dziecko przysługuje zasiłek rodzinny 970 nok miesięcznie oraz zasiłek opiekuńczy 6000 nok miesięcznie w wieku 13-23 miesiące, o ile dziecko nie uczęszcza do przedszkola publicznego.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok