Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

naprawa auta w Polsce - Norwegia

Czytali temat:
PIOTR MARCINKOWSKI halina manka lukcas s Jon Doe Agnieszka Kajka Tomasz J pawel piotr Maciej Wu 79adam Herr Adamus bozena91 (976 niezalogowanych)
28 Postów
Tomek Kowalski
(Bjorn7)
Wiking
auto norweskie przywiezione na lawecie do Polski w celu naprawy
1. Dokumenty tranzytowe zrobione, odbrawa celna gotowa, zabezpieczenie wpłacone
I co dalej, mam trochę informacji, ale nie potwierdzonych...PROSZĘ O KOREKTĘ

1. Po naprawie zgłaszam do uc i robie dokumenty wywozowe
2. Wracam autem na kołach do Norge i zatrzymuję się na granicy szwecko norweskiej w celu zgłoszenia auta ze wraca do Norge
a)nie jestem właścicielem czy załatwię to sam? czy musi być właściciel, czy ewentualne upowanienie do kierowania jego pojazdem?
b) czy muszę jechać w dzien czy to tez otwarte w nocy?
c) jakie dokumenty potrzebuje do okazania na granicy?
d) rozumiem ze dostane dokument na podstawie którego odbiore moje zabezpieczenie ?
3. KORONNE czy w norwegi mam gdzieś zgłosić tą naprawę? coś musze zapłącic od tego ? jakie dokumenty muszę tu ewentualnie okazać? słyszałem że musze zapłącić cło od wysokości fa? czy przejdzie zanizona do ok 1000NOK?

Dziękuję i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
Tomek Kowalski
(Bjorn7)
Wiking
Zakładałem taką wersję, jednak celnicy w Świnoujściu mieli inną wersję...nazwali to "przemytem"...i się zaczeło.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Adam Sikorski
(adammarian2)
Wiking
Witam,
Chciałbym zapytać jak się Panu udała ta operacja z uszlachetnianiem produktu? Wwiezieniem auta do Polski i naprawą? Czy mógłbym prosić o informacje gdzie Pan załatwiał te dokumenty i jak się odbywało wpłacanie i odebranie kaucji? Czy podjął by się Pan odpłatnie załatwienie tych formaliści?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok