Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

spørsmålet om dagpenger - Norwegia

Czytali temat:
Krzysztof J Andrzej ANDRE pawel piotr Bogdan Drozd pufff (2444 niezalogowanych)
8 Postów

(aceraxa)
Wiking
Witam,

mam pytanie co do zasiłku dagpenger :

W roku 2013 zrobiłem 190 tys kr brutto u jednego pracodawcy

W roku 2014 zrobiłem 150 tys kr brutto u drugiego pracodawcy

Wiem żeby dostac zasiłek musze zrobić 1,5 G czyli sie łapie na zasiłek tylko ze w tym roku sam sie zwolniłem w połowie roku podatkowego, byłem troche w polsce no i niedawno wróciłem ale że jest okres przedswiateczny to trudno coś znaleść. Byłem ciagle zameldowany w norwegii i mam stały nr podatkowy

Czy jakbym teraz poszedł złożyc podanie o dagpenger to nav by mi wliczał 2013 rok ale bez 2014. Pytam sie bo tu mniej zarobiłem i te pare koronek byłby wyższy zasiłek ?

Jezeli wziałem feriepenger w 2014 to ta suma wlicza mi sie do dochodu i moge ją ując w podaniu o dagpenger ?

Myslałem też żeby poczekać do stycznia i wtedy zaplikowac z 3 ostatnich lat gdyz w 2012 pracowałem jeden dzien ale na minside w profilu Nav mam to ujete ale boje sie tego ze mi odrzuca podanie gdyż w 2014 sam sie zwolniłem a w 2013 straciłem prace. Jak to najlepiej zrobić ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Joanna D
(azja211)
Wiking
Jak złożysz w tym roku podanie wezmą pod uwagę tylko 2013 r jezeli złożysz w styczniu wezmą 2013 i 2014 r i wylicza średnia z 2 lat czyli lepiej złożyć w nowym roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
azja211 napisał:
Jak złożysz w tym roku podanie wezmą pod uwagę tylko 2013 r jezeli złożysz w styczniu wezmą 2013 i 2014 r i wylicza średnia z 2 lat czyli lepiej złożyć w nowym roku


czyli średnia wyjdzie 170 tys z dwóch lat no to faktycznie lepiej

no i oczywiście skąd takie informacje że z dwóch lat wyliczają średnią?

Hvem kan få dagpenger?

Hovedvilkårene for å få dagpenger er at du

har fått redusert arbeidstiden din med minst 50 prosent
har fått utbetalt arbeidsinntekt på minst 1,5 G (folketrygdens grunnbeløp) i siste avsluttede kalenderår (i fjor), eller minst 3 G (folketrygdens grunnbeløp) i løpet av de siste tre avsluttede kalenderårene.


aceraxa idź teraz składać..

Pozwolenia pewnie już nie masz i może być zonk..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(aceraxa)
Wiking
Pozwolenia pewnie już nie masz i może być zonk..

Czemu? mam w registerbevis napisane Unlimited

har fått utbetalt arbeidsinntekt på minst 1,5 G (folketrygdens grunnbeløp) i siste avsluttede kalenderår (i fjor)

To mam spełnione

minst 3 G (folketrygdens grunnbeløp) i løpet av de siste tre avsluttede kalenderårene

To też mam(347 tys. kr 2012,2013,2014)


godzine temu gadałem z babką z Nav i mówiła że wiecej dostane z tych 3 ostatnich lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
aceraxa napisał:
Pozwolenia pewnie już nie masz i może być zonk..

Czemu? mam w registerbevis napisane Unlimited


Registeringsbevis, bezterminowy, jest tak dlugo wazny, jak dlugo istnieje podstawa jego wydania.
Wczesniej nie bylo problemow z uzyskaniem prawa do dagpenger, ale z ostatnich wiadomosci wynika, ze wlasnie sie zaczely. Szczegolnie kiedy ktos zwolnil sie z pracy sam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
aceraxa napisał:
Pozwolenia pewnie już nie masz i może być zonk..

Czemu? mam w registerbevis napisane Unlimited

har fått utbetalt arbeidsinntekt på minst 1,5 G (folketrygdens grunnbeløp) i siste avsluttede kalenderår (i fjor)

To mam spełnione

minst 3 G (folketrygdens grunnbeløp) i løpet av de siste tre avsluttede kalenderårene

To też mam(347 tys. kr 2012,2013,2014)


godzine temu gadałem z babką z Nav i mówiła że wiecej dostane z tych 3 ostatnich lat


ty nie wierz na słowo tylko sam sobie policz.

średnia ci wyliczą przecież

www.smartepenger.no/kalkulatorer/105-kal...-dagpengekalkulator.


unlimited to może i jest, ale trzeba spełniać kilka warunków.

Po trzech miesiącach bez pracy jest nieważne registeringbevis.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(aceraxa)
Wiking
no tak ale jakby tak było to przecież nr podatkowy tez powinni mi skasowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Nikt nie zawraca sobie glowy kasowaniem czegokolwiek. Jesli podejmiesz prace, to nie bedziesz musial niczego odnawiac. Numer personalny pozostaje ten sam, przypisany jest tylko i wylacznie do jednej osoby.Natomiast Twoj registeringsbevis utracil waznosc i lykke til w uzyskaniu prawa do dagpenger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
kombinuj ku¤%& jak tam sobie chcesz... nie martw sie, tak czy inaczej i tak nie wyjdziesz na tym lepiej... cudowny socjal norweski to fikcja... przekonasz sie sam ... bycie na garnuszku nav jest tak skonstruowane aby nie bylo ludziom zbyt dobrze, No chyba ze czekolada i zupki chinskie sa dla Ciebie wystarczajace...
... ja sie przekonalem rowniez i mam nadzieje ze tam nie wroce...

z tego co znajomy mowi mi niedawno to prawdopodobnie teraz od poczatku bycia na dagpenger , bezrobotny ma dostarczac listy podpisane przez firmy w ktorych byl pytac o prace... (chyba 5 firm w tygodniu) , tak slyszalem , nie jestem pewien czy to prawda.. Lykke til!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(aceraxa)
Wiking
wiadomo najlepiej wrócic do roboty

Ale tak zastanawia mnie bo piszecie że registeretbevis traci ważność po 3 mies bez pracy. Mozecie sie podeprzeć jakąs podstawa prawną ? Czy znajomy znajomego...jak poczta pantoflowa..chciałbym to zobaczyć bo dziwne wydaje mi sie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok