Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

pozwolenie na pobyt, kłopotliwa sytuacja - Norwegia

Czytali temat:
Ania L. Mariusz Daraż Magda Lena Jakub Brojanowski Jędrzej G gregory13 (4014 niezalogowanych)
19 Postów
Alicja Czulowska
(AlicjaC)
Wiking
Zacznę od tego, ze przyjechałam do Norwegii po kilku miesiącach znajomosci z zamieszkałym tu od wielu lat Polakiem. Nie jak typowy emigrant - do pracy, i nie jak typowa rodzina - łączenie rodzin.
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji jak wyglada sytuacja osoby, która ma tutaj dach nad głowa i pełne wsparcie finansowe, po przekroczeniu "okresu poszukiwania pracy" (nie mogłam zarejstrowac się inaczej).

Wiedziałam, ze nie wyjadę z Norwegii po 3 miesiącach, tylko po prawie 4, wiec zarejstrowałem się na policji i w NAV, żeby pomogli mi znaleźć prace i przyznali D-numer, żebym mogła założyć własne konto w banku, zamiast korzystać z konta partnera. Zarejestrowałam swoje CV i manualnie poszukuje pracy, bo siedzenie w domu niczego niewnosi do mojego życia.

Pytanie wiec jest takie:
Co zrobić jeśli niebawem upływie termin "6 miesięcy", a ja nadal nie mam pracy, ale opuszczę Norwegię na 3 tygodnie, po 4 miesiącach pobytu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Hei,

podbijam temat. Mam podobna sytuacje. Przeprowadzilam sie do Vestflold z milosci do mojego chlopaka Norwega. Nie planujemy slubu. Nie mamy wystarczajacych dokumentow, aby zarejestrowac mnie jako samboer. Pierwsze 3 miEsiace bylam bez rejestracji - jako turystka. Pozniej sie zarejestrowalam jako poszukujaca pracy i dostalam pozwolenie na pobyt na 6 miesiecy. Szukam pracy, ale jak na razie bez rezultatow. Przede mna trzy kolejne miesiace. Zaczynam sie zastanawiac, co zrobic pozniej, gdybym pracy jednak nie znalazla. Na policji, podczas rejestracji, poradzili mi, ze musze po prostu wyjechac na chwile za granice, np. do Szwecji. Chodzi o przekroczenie granicy. Ale w tych czasach, kiedy nikt nIe kontroluje granic i nie podbija pieczatek w paszporcie, jaki bede miala dowod, ze graniCe przekroczylam. Czy ktos to w ogole sprawdza?
Czy ktos z Was moze wie, czy za drugim razem, tez mozna bez problemu znowu otrzymac te 6 miesiecy w gratisie jako arbeidssøker?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Wyjedz do Szwecji, zrob zakupy, zaplac swoja karta i zachowaj paragony wystarczy jak sie beda czepiac to Jestes w stanie udowodnic ,ze opuscilas Krolestwo Norwegii na chwile
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mona89 napisał:
Przeprowadzilam sie do Vestflold z milosci do mojego chlopaka Norwega. Nie planujemy slubu.
na zimy to się może zakochuj w mieszkańcach krajów południowych
jaki Hiszpan, Grek czy muslim
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
zostaw go nie jest ciebie wart ani slubu ani dziecka jaki z niego pozytek pewnie czeka az cie deportuja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a mi się wydaje, że oboje są siebie warci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Nie prosilam o komentowanie mojego zwiazku, tylko o porde w sprawie rejestracji. Dziekuje za informacje i analize.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Mona
Moze sprobuj wyjechac do Szwecji, np. Gøteborg i wrocic do Norwegii samolotem. Znajdz jakis tani lot.

Bedziesz miala bilet jak dowod.

Autobusem tez mozesz wrocic, ale bilet nie jest imienny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Chyba takie jest najlatwiejsze rozwiazanie, z biletem imiennym. Pytam na razie na zapas, bo mam jeszcze troche czasu na znalezenie pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Alicja Czulowska
(AlicjaC)
Wiking
Nikt jeszcze nie odpowiedział konstruktywnie na zadane przeze mnie oraz koleżankę pytanie.
Nie pytam o to co zrobić, zeby sobie dłużej popracować na czarno i nie stracić statusu turysty tylko: co zrobić jesli pozwolenie na pobyt w celu poszukiwania pracy dobiega końca
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok