Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Firma bez obrotów - czy musi płacić podatek??? - Norwegia

Czytali temat:
M N (433 niezalogowanych)
28 Postów
Tomek Kowalski
(Bjorn7)
Wiking
Witam
Pracuję na etacie, mam umowę na stałe. W maju założyłem firmę budowlaną, żeby w razie wolnego czasu dorobić na biało. Dostałem list z podatkiem 17500 do 15 wrzesnia i nastepne 17500 do 15 listopada. przy skladaniu podania o nr personalny powiedzialem Pani w Oslo(ten multikontor dla obcokjarowców) że zamierzam tylko dorobić do pensji, wiec max do 50 tys na rok, zeby zmiejszyli te zaliczki na podatek. Nastepnie dostałem list juz tylko z jedna rata do 15 wrzesnia. Ale jakos nie mialem zadnej roboty i znajomy w biurze rachunkowym uspokoił mnie zebym nie płącił skoro nie mam zadnych obrotów... I tak zostało, ale przyszly kolejne listy juz z powrotem z 2 ratami. W koncu zaplacilem jedna rate chyba w pazdzierniku, ale teraz co z kolejna... zadnej fa nie wystawialem, natomiast mam placic tyle kasy na zaliczki? mysle ze w grudniu wystawie fa na jakie s 50 tys zeby bez vatu, ale to w zupelnosci wystarczyloby te 17500, co z tym fantem zrobic? płacić i płakać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
Artur Gardynecki
(voyager7)
Początkujący
Trzeba coś zapłaci ale możesz mniejszą sumę np.10 tysi albo tyle co masz przez ten nr KID co przyszło do zapłaty. Potem dostaniesz wiadomość że jest nadpłata lub że trzeba dopłacić albo pobiorą nadpłatę na zaległości następnej składki. Jak nie masz zarobku to nie płacisz bo skąd masz mieć kasę. Ty przyjechałeś z biednego kraju i nie masz milionów aby inwestować w norweski system. Ja tak robiłem i nic złego nie stało się. powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok