Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Problem z kredytem na import materiałów - Norwegia

Czytali temat:
Piotr A Paweł P (851 niezalogowanych)
3 Posty
Adam Hausman
(fastdriver)
Wiking
Witam . mieszkamy 3 lata w Norwegii - chcieliśmy budować się w przyszłym roku.
W tym tygodniu z banku sparebankmore dostaliśmy inofrmację że nie dostaniemy kredytu na materiały sprowadzane z polski ponieważ jest zbyt duże ryzyko prawdopodobbnie związane z transportem, w poniedziałek mam umówione spotkanie w banku na omówienie szczegółów

Czy ktoś spotkał się z tym problemem i może ma pomysł jak go rozwiązać ?

Za wszelkie pomocne opinie i doświadczenia bardzo dziękuje i pozdrawiam.
Adam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
banksterzy planuja wojne w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Materiałów budowlanych w Norwegi jest od groma i ciut ciut. Są droższe niż w Polsce ale jak doliczysz koszt transportu to na jedno wyjdzie. Ileż znowu tego towaru idzie na dom szkieletowy. A widziałem okna drewniane w cenie jak w Polsce , inne modele rzecz jasna , ale chodzi mi o przeliczenie na m2. A może chcieliście sprowadzić suporex czy inny porotherm , pustaki teriva , śmieci czyli styropian. A to pewnie że nawet ciężakwo czasem myślący Norwegowie doszli na bank do wniosku że coś z wami niedobrze. I raczej by się wam przydała wizyta u specjalisty. Trudno w takiej sytuacji żeby chcieli dalej z wami rozmawiać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Materiałów budowlanych w Norwegi jest od groma i ciut ciut. Są droższe niż w Polsce ale jak doliczysz koszt transportu to na jedno wyjdzie. Ileż znowu tego towaru idzie na dom szkieletowy. A widziałem okna drewniane w cenie jak w Polsce , inne modele rzecz jasna , ale chodzi mi o przeliczenie na m2. A może chcieliście sprowadzić suporex czy inny porotherm , pustaki teriva , śmieci czyli styropian.

nastepny fahowiec polonorek co pojecia nie ma o polskich materialøach budowlanych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Adam Hausman
(fastdriver)
Wiking
Po rozmowie w banku okazało się że problemem nie jest to że materiały są z Polski.
A po tym co niektórzy piszą widać że nie wiedzą jak mało materiałów jest produkowanych w norwegii
i tak się składa że materiały uważane przez niektórych za śmieciowe są produkowane w norwegii i wielu norwegów buduje z nich przyziemia budynków np Vartdal.
Jeszcze raz dziękuję za wszelkie pomocne opinie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
Napisz proszę finalnie jak się sprawa zakończyła i z jakiego powodu były problemy - to ciekawy temat - przyda się taka wiedza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Sa w Norwegi również i bardzo dobre materiały murarskie tj. bloczki keramzytobetonowe Leca, cegły licowe w szerokim wyborze. No nie wiem czego nie ma. Jest wszędzie zestaw materiałow może faktycznie niezbyt rozbudowany ale kompletny. Norwegowie w banku nie powiedzą ci wprost że to ich zdaniem poroniony pomysł z tym ściąganiem towaru z PL. 3 lata jesteś w Norwegi i jeszcze nie zauważyliście że potrafią motać wymyślać dziwne preteksty zamiast walić prostz mostu co im nie pasuje. A jak chcesz mieć zawilgocony dom w norweskim deszczowym klimacie to właśnie styropian do tego jak znalazł. Nieliczne dni słoneczne nigdy nie wyciągną ze ściany wszędzie wnikającej wilgoci z licznych dni deszczowych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Adam Hausman
(fastdriver)
Wiking
Nie wiem czy czytałeś ze zrozumieniem Panie Piotrze ale po wczorajszej rozmowie w banku dowiedziałem się że nie jest problemem z czego będę budował i gdzie kupował materiały.

Więc nie chodzi o wyższość jednych materiałów nad innymi czy opłacalności transportu.


Jeszcze nie znam wszystkich szczegółów ale jak się dowiem to się podzielę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok