Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Jarek B yaroo68 (1413 niezalogowanych)
31 Postów

(Krajan)
Nowicjusz
opptymus napisał:
Krajan napisał:
Medard napisał:Chciałbym wiedzieć jakiej stawki godzinowej mógłbym się spodziewać. A nawet biorąc pod uwagę moje wysokie doświadczenie - jakiej stawki powinienem wymagać?

Jeśli masz problemy z koncentracją albo po prostu nie wiesz co napisać, powstrzymaj się, bo możesz się tylko ośmieszyć.
Jeszcze raz proszę o odpowiedzi na temat
.

Najbardziej zabawna riposta na logiczne odpowiedzi w tym temacie.

Skoro uważasz się za tak wartościowego i doświadczonego w swoim zawodzie, oraz skoro sam napisałeś iż pracujesz w tym zawodzie za granicą już parę lat.

To dlaczego tak nieudolnie, szukasz tak prostych odpowiedzi na tak nieudolnie postawione pytania.

Dlaczego jako profesjonalista, nie szukasz konkretnych firm w wyszukiwarce, tylko zawracasz sobie głowę forum, gdzie każdy ma prawo swobodnej wypowiedzi nawet i tej "głupiej" wg twojego domniemania.
Nielogiczne.
Przecież twoja specjalność, nie jest tak powszechna jak budownictwo czy inne zawody przemysłowe.
Dlaczego zakładasz iż na tym forum znajdziesz konkretną osobę z tak niszowej specjalności.

Cieszysz się jak dziecko, ponieważ gość rzucił o ścianę kwotą 160-nok. zapomniał jedynie napisać, lub pominął specjalnie iż ta kwota brutto to / +,-/ 30% zarobku mniej, na każdej wypracowanej godzinie.
Natomiast w tym zawodzie, to pewnie nie ma tyle nawet pomocnik do trzymania drabiny, a co dopiero taki fachura jak ty.

Ot taka sobie drobna dygresja.
:
proponuję zmienić forum na norweskie, zgodnie ze specjalnością, chociaż nie przeczę iż nie ma tutaj i polskich firm o tym profilu.
Jednak to wszystko znajdziesz profesjonalnie i na temat w Google.
Tam nikt nie kpi szyderczo jak tutaj.


Gabrys...ku..a zlituj sie, po ch..j ci tyle kont. Przeciez kazdy cie strzeli po pierwszym poscie.

Ot taka mala dygresyjka w tym przesmiewczo- nielogicznym, ekumenicznym, antycznym, ycznym elaboracie

Nie bardzo kumam tej wypowiedzi ?.
Czytam dużo postów na tym forum z racji nudów w pracy, koniec kontraktu, święta za pasem i jakoś trzeba przeżyć tą dniówkę.
Duża część twoich wpisów dotyczy jakiegoś "gabrysia" to jakiś uraz, trauma ?.

Skoro jednak już mnie zaczepiłeś to może coś pożytecznego zrobisz i poradzisz w wyborze formy zatrudnienia .
Umowa o pracę ze stawką godzinową, czy też kontrakt na rok czasu, z roczną stawką wynagrodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
Krajan napisał:

Nie bardzo kumam tej wypowiedzi ?.
Czytam dużo postów na tym forum z racji nudów w pracy, koniec kontraktu, święta za pasem i jakoś trzeba przeżyć tą dniówkę.
Duża część twoich wpisów dotyczy jakiegoś "gabrysia" to jakiś uraz, trauma ?.

Skoro jednak już mnie zaczepiłeś to może coś pożytecznego zrobisz i poradzisz w wyborze formy zatrudnienia .
Umowa o pracę ze stawką godzinową, czy też kontrakt na rok czasu, z roczną stawką wynagrodzenia.


Gabrys, oszolomie, poczytaj co kiedys napisala niesmiertelna Coco - "Fashion fades, only style remains the same."

Piszesz w ten sposob od wiekow i nawet jak popuscisz to ludzie cie poznaja. Sam robilem eksperyment kilkukrotnie i predzej czy pozniej bylem strzelony. Pogodz sie z tym, zaloguj jako Gabrys i baw sie dobrze.

Tylko tych twoich tysiecy postow szkoda ;(
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
gabrys nabija statystyki "unikalnych" uzytkownokow zarejestrowanych na mn. za rok na kolejny jubileusz bedzie pewnie ich juz 100k zamiast 80k jak teraz, z czego tych nowych to polowa stworzona przez gabrysia I brzydala.

Ten drugi za to nie robi z siebie idioty, wypierajac sie ze to nie on.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
info do postu od KRAJAN.Ten gosc co rzucil kwote 160 nok to ja.I wcale nie zapomnialem ani nie pominolem ze jest to.kwota brutto! Moj post stoi jako.drugi.Wiec czytaj uwaznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
Co do pytania w poscie i odpowiedzi inych to oni maja sporo racji.Nie jest latwo znalesc prace w Norwegii. W Oslo jest masa polakow i glownie chyba w budowlance.W Oslo sa najwyzsze zarobki ale i koszty mieszkania sa wysokie.Dlatego mysle ze 160 nok BRUTTO to takie minimum co mozesz dostac.Jak.znajdziesz praceNa reke to jest 55 zl.Okolo.W zaleznosci ile zabiora Ci.podatku i jaki jest kurs korony.Tu gdzie ja pracuje zabieraja mi 35% podatku bo.robie sporo.nadgodzin.Jeden gosc podaje stawke 270 nok.To duzo ale nie niemozliwe.W mojej firmie lider ma okolo 230 nok na godzine wiec 270 robi wrazenie.Branzy o ktorej piszesz nie znam i nie znam nikogo kto w ten spisob pracuje.Zarobki wygladaja inaczej gdybys otworzyl wlasna firme.Ale jezyk norweski trzeba znac a tego w jeden rok sie nie nauczysz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
Medard napisał:
Nie zamierzam zamawiać żadnej mszy, nie będę szukał pracy w serialach, i nie mam zamiaru kogokolwiek pytać się czy mnie chce.

Od 9 lat pracuje za granicą, od 2010 jako osoba samozatrudniona. Działalność otworzyłem w dobie największego kryzysu i zawsze sobie dobrze radziłem.

Stać mnie na to by przylecieć do Oslo, pomieszkać w hotelu za 1500 koron i wyjść na pizze za 300.

Od dwóch lat rozważam zmianę kraju bo tu gdzie jestem po prostu źle się czuję. Północne Włochy, Szwajcaria, Kanada, Norwegia. We wszystkich tych miejscach już byłem i spędziłem trochę czasu, ale nie poczułem tego czegoś.

W Norwegii byłem już wiele razy, ostatnio właśnie w ubiegły weekend. Aczkolwiek ani razu celem mojego przyjazdu nie była praca lecz turystyka, sport czy rekreacja.

Przypominam o temacie postu.

Chciałbym wiedzieć jakiej stawki godzinowej mógłbym się spodziewać. A nawet biorąc pod uwagę moje wysokie doświadczenie - jakiej stawki powinienem wymagać?

Jeśli masz problemy z koncentracją albo po prostu nie wiesz co napisać, powstrzymaj się, bo możesz się tylko ośmieszyć. Jeszcze raz proszę o odpowiedzi na temat.


Jesli odwiedzasz NOrwegie i inne kraje turystycznie to znaczy ze masz calkiem dobre zarobki lub odlozona kase, a tutaj szukajac samemu w ciemno bez znajomosci mozesz liczyc prawdopodobnie conajwyzej na 160 nok na poczatek a to jest na prawde NIC.... pomieszkasz rok dwa i zrozumiesz ze nie jest lekko!!!

JAkie wysokie doswiadczenie ? wszelkiego rodzaju kwalifikacje musza byc tutaj zatwierdzone a urzedy nie zawsze sa przychylne... prawdopodobnie certyfikat na wozek widlowy przejdzzie bez problemu ale juz chec bycia psychologiem lub nauczycielem to juz wiecej schodow..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
wow przegapilem twoje kwalifikacje , teraz dopiero zauwazylem..... obklejacz folii podoba mi sie !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
Medard napisał:
Witam,

Rozważam przeprowadzkę do Norwegii. Chciałbym dowiedzieć się jakiej stawki godzinowej mógłbym się spodziewać.

Pracy poszukiwać będę w na stanowisko instalatora reklam, dekoratora, wyklejacza folii.

Może ktoś pracuje w tej branży, albo w podobnej?

Nie znam Norweskiego ale szybko się nauczę. Biegle władam językiem angielski.



Nie mam zielonego pojecia ile zarabia sie w tym fachu w Norwegii.

Wiem tylko,ze jeden teflonowy instalator reklam i cudow na kiju za wyklejanie folii w Polsce

przytulal 230 tys. brutto rocznie.

Teraz bedzie robil to samo w Brukseli jako krol europejski za 120 tys. na miesiac.

On podobnie jak Ty norweskiego nie zna,ale akurat ten jezyk do niczego nie jest mu potrzebny,

a angielskiego uczyl sie przez ostatnie trzy miesiace.

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Dziękuję wszystkim za wasze ironiczne pogardliwe odpowiedzi. Widocznie nie potraficie czasu lepiej spędzać. Jeśli ktoś próbował mnie zrazić w jakikolwiek sposób, niestety nie udało mu się to. Wasze durne posty czytam z dystansem, uśmiechem na twarzy.

PS. Już wiem że na tym forum nic ciekawego się nie dowiem, choć liczyłem na to.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Medard napisał:


Pracy poszukiwać będę w na stanowisko instalatora reklam, dekoratora, wyklejacza folii.


szczerze ? to masz zajebisty fach w ręku. W Polsce jesteś w stanie zarobić dużo a co dopiero tutaj. Zatrudnij się za obojętnie jaką stawkę u kogoś, popracuj, poznaj rynek i przejdź na swoje - oczywiście nie zapomnij listy klientów skopiować od szefa.

jak masz oszczędności to zainwestuj i sprowadz z polski ploter, profesjonalną drukarkę wielkoformatową i ewentualnie maszynę do grawerowania. Mając to wszystko plus fach zarobisz naprawdę dużo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok