Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

praca w stoczni - Norwegia

Czytali temat:
Boguslaw Ryszard Zakrzewski marta K Mariusz B jacek stopyra OO Sebastian Jędrzej G cqqq Aleksia31 Stepniewska Magdalena Wcisło Eugeniusz Węzeł DarekD (4214 niezalogowanych)
13 Posty
Tomasz Kranz
(TomaszKranz)
Wiking
Witam.Pewna stocznia z Norwegii,zaproponowala mi prace.Daja 180NOK/h. Ile to wyjdzie netto?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
marcin bedkowski
(marcinn75)
Wiking
Jakies tam 115 koron to malo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
wiem nie wiem
(Prosto)
Nowicjusz
marcinn75 napisał:
Jakies tam 115 koron to malo

Tak odrazu 300 dostanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Tomasz Kranz
(TomaszKranz)
Wiking
195NOK/h, -brutto, okolo 33% tax, nie wiem czy to sie oplaca
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
TomaszKranz napisał:
195NOK/h, -brutto, okolo 33% tax, nie wiem czy to sie oplaca

A łod ilu siem opłaco?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
no nie oplaca sie za duzy ten tax
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Tomasz Kranz
(TomaszKranz)
Wiking
tak,nie opyla sie tam robic.drogi kraj jak cholera
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Tylko że nie wiesz że w podatku w Norwegi masz podatek , składkę emerytalną , zdrowotną . Czyli wszytsko. A w Polsce masz zamotane i zachachmęcone na maxa. , bo pit 18%, i dla zaciemnienia sprawy składka ZUS podzielona na część po stronie pracodawcy i częśc po stronie pracownika , a tego razem 40 %. Widzisz teraz jak się robi w Polsce ludziom wodę z mózgu. A co do pracy w Norwegi, to jak podobno teraz w Polsce w stoczni można zarobić 4000zł, i się ma pracę to pewnie że szkoda fatygi z wyjzadem. Ale jak te wyjazdy się zaczynały po wejściu Polski do uni to w Polsce się zarabiało 800zł , a np. w Norwegi po odliczeniu pokoju który wtedy kosztował 2000 koron i po odliczeniu jedzenia i paliwa to dp Polski się puszczało średnio 4000zł na czysto , a jak się trafiało na układ z dużymi nadgodzinami to i 10.000zł szło puścić za miesiąc. Teraz nie wiem jak w stoczniach , bo może nie tak żle gdyż ludzie z tej branży bywa że mają dramowe czy pół płacone zakwaterowanie , jak i przejazdy i wyżywienie, to mogą wyjść. Ale w budowlance bez nadgodzin , z pokojem za 5 - 6000 koron , minus inne koszta, paliwo, jedzenie, promy, bramki, telefony, to jest porażka bo możesz 3000zł nie uskładać na czysto co na dziś jest w Polsce mało na życie dla rodziny. A uwzględniając sezonowość pracy w budwlance i przerwy między zleceniami, oraz zjazdy do Polski , gdzie wtedy nic nie zarabiasz a tracisz. To taką imprezę wyjazdową naprawdę można o kant ch**a potłuc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Tomasz Kranz
(TomaszKranz)
Wiking
no masz racje.w tej stoczni,co mi proponuje robote,niestety jedzenia nie daja.maja natomiast pokoj do wynajecia za grosze.martwi mnie ta sprawa z jedzeniem,no i z fajkami ,bo pale.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Jak pojedziesz do Norwegii i będziesz się zaopatrywał w niedrogich sklepach to się przekonasz że taniość jedzenia w Polsce jest bardzo bardzo naciągana. Chyba że należysz do ludzi którzy za wszelką cenę będą chcieli udowodnić ze można w Polsce kupić chleb za 1.80 i jabłka za 2zł, ile tego się je. Do zarobków to zwykłe jedzenie w Norwegi jest tanie. Wiele artykułów żywnosciowych jest w cenach takich jak w Polsce. Co do fajek weż tytoń, i robimy skręty. Norasy na przerwach w robocie sami kręcą. Gdzie niegdzie można kupić gilzy. Niektórzy biorą gilzy z Polski ale to rozwiązanie jak się jedzie samochodem. Do nabijania gilz jest potrzebna maszynka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok