Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jakiego wynagrodzenia mogę się spodziewać. - Norwegia

Czytali temat:
Jarek B yaroo68 (1396 niezalogowanych)
5 Postów
Wiking
Witam,

Rozważam przeprowadzkę do Norwegii. Chciałbym dowiedzieć się jakiej stawki godzinowej mógłbym się spodziewać.

Pracy poszukiwać będę w na stanowisko instalatora reklam, dekoratora, wyklejacza folii.
Interesuje mnie tylko Oslo. Praca polegać ma na wyjazdach do klientów, również dalsze wyjazdy i noclegi poza Oslo. Praca na dworze i w pomieszczeniach.
Na początek chciałbym podjąć pracę jako pracownik firmy, a nie jako osoba samozatrudniona.

Może ktoś pracuje w tej branży, albo w podobnej?

Nie znam Norweskiego ale szybko się nauczę. Biegle władam językiem angielski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
Mysle ze 160 nok.brutto.Jesli znajdziesz prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Zapytaj może najpierw Norwegii czy Ona Cię chce.Takich chetnych to Ona ma na pęczki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
szukaj pracy jako "Polak" w norweskich serialach
zaplaco i dadzo zjesc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Marek Z
(MarekZ)
Początkujący
Medard napisał:
Witam,

Rozważam przeprowadzkę do Norwegii. Chciałbym dowiedzieć się jakiej stawki godzinowej mógłbym się spodziewać.

Pracy poszukiwać będę w na stanowisko instalatora reklam, dekoratora, wyklejacza folii.
Interesuje mnie tylko Oslo. Praca polegać ma na wyjazdach do klientów, również dalsze wyjazdy i noclegi poza Oslo. Praca na dworze i w pomieszczeniach.
Na początek chciałbym podjąć pracę jako pracownik firmy, a nie jako osoba samozatrudniona.

Może ktoś pracuje w tej branży, albo w podobnej?

Nie znam Norweskiego ale szybko się nauczę. Biegle władam językiem angielski.


Podpowiedź - ucz się norweskiego. To fajnie, że znasz biegle angielski, ale biegle władają nim tutaj już 11-12 latkowie, więc to żadna rewelacja. Jeżeli nie jedziesz "na gotowe" do pracy która na Ciebie czeka, to bez norweskiego szukanie pracy może trochę potrwać, tym bardziej że idzie zima. A szukanie pracy sporo kosztuje, bo nie zarabiasz tu a wydajesz wg. miejscowych wartości. Weź to pod uwagę. Znacznie taniej i korzystniej będzie Ci pozostać w PL jeszcze pół roku i przyłożyć się do języka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Dziękuję Borys, jak na razie jesteś jedyną osobą która odpowiedziała skromnie ale na temat. Możesz to rozwinąć trochę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zamow Msze Sw w intencji znalezienia pracy w Krolestwie
ze 3 najlepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
Nie zamierzam zamawiać żadnej mszy, nie będę szukał pracy w serialach, i nie mam zamiaru kogokolwiek pytać się czy mnie chce.

Od 9 lat pracuje za granicą, od 2010 jako osoba samozatrudniona. Działalność otworzyłem w dobie największego kryzysu i zawsze sobie dobrze radziłem.

Stać mnie na to by przylecieć do Oslo, pomieszkać w hotelu za 1500 koron i wyjść na pizze za 300.

Od dwóch lat rozważam zmianę kraju bo tu gdzie jestem po prostu źle się czuję. Północne Włochy, Szwajcaria, Kanada, Norwegia. We wszystkich tych miejscach już byłem i spędziłem trochę czasu, ale nie poczułem tego czegoś.

W Norwegii byłem już wiele razy, ostatnio właśnie w ubiegły weekend. Aczkolwiek ani razu celem mojego przyjazdu nie była praca lecz turystyka, sport czy rekreacja.

Przypominam o temacie postu.

Chciałbym wiedzieć jakiej stawki godzinowej mógłbym się spodziewać. A nawet biorąc pod uwagę moje wysokie doświadczenie - jakiej stawki powinienem wymagać?

Jeśli masz problemy z koncentracją albo po prostu nie wiesz co napisać, powstrzymaj się, bo możesz się tylko ośmieszyć. Jeszcze raz proszę o odpowiedzi na temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(Krajan)
Nowicjusz
Medard napisał:Chciałbym wiedzieć jakiej stawki godzinowej mógłbym się spodziewać. A nawet biorąc pod uwagę moje wysokie doświadczenie - jakiej stawki powinienem wymagać?

Jeśli masz problemy z koncentracją albo po prostu nie wiesz co napisać, powstrzymaj się, bo możesz się tylko ośmieszyć.
Jeszcze raz proszę o odpowiedzi na temat
.

Najbardziej zabawna riposta na logiczne odpowiedzi w tym temacie.

Skoro uważasz się za tak wartościowego i doświadczonego w swoim zawodzie, oraz skoro sam napisałeś iż pracujesz w tym zawodzie za granicą już parę lat.

To dlaczego tak nieudolnie, szukasz tak prostych odpowiedzi na tak nieudolnie postawione pytania.

Dlaczego jako profesjonalista, nie szukasz konkretnych firm w wyszukiwarce, tylko zawracasz sobie głowę forum, gdzie każdy ma prawo swobodnej wypowiedzi nawet i tej "głupiej" wg twojego domniemania.
Nielogiczne.
Przecież twoja specjalność, nie jest tak powszechna jak budownictwo czy inne zawody przemysłowe.
Dlaczego zakładasz iż na tym forum znajdziesz konkretną osobę z tak niszowej specjalności.

Cieszysz się jak dziecko, ponieważ gość rzucił o ścianę kwotą 160-nok. zapomniał jedynie napisać, lub pominął specjalnie iż ta kwota brutto to / +,-/ 30% zarobku mniej, na każdej wypracowanej godzinie.
Natomiast w tym zawodzie, to pewnie nie ma tyle nawet pomocnik do trzymania drabiny, a co dopiero taki fachura jak ty.

Ot taka sobie drobna dygresja.
:
proponuję zmienić forum na norweskie, zgodnie ze specjalnością, chociaż nie przeczę iż nie ma tutaj i polskich firm o tym profilu.
Jednak to wszystko znajdziesz profesjonalnie i na temat w Google.
Tam nikt nie kpi szyderczo jak tutaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
Krajan napisał:
Medard napisał:Chciałbym wiedzieć jakiej stawki godzinowej mógłbym się spodziewać. A nawet biorąc pod uwagę moje wysokie doświadczenie - jakiej stawki powinienem wymagać?

Jeśli masz problemy z koncentracją albo po prostu nie wiesz co napisać, powstrzymaj się, bo możesz się tylko ośmieszyć.
Jeszcze raz proszę o odpowiedzi na temat
.

Najbardziej zabawna riposta na logiczne odpowiedzi w tym temacie.

Skoro uważasz się za tak wartościowego i doświadczonego w swoim zawodzie, oraz skoro sam napisałeś iż pracujesz w tym zawodzie za granicą już parę lat.

To dlaczego tak nieudolnie, szukasz tak prostych odpowiedzi na tak nieudolnie postawione pytania.

Dlaczego jako profesjonalista, nie szukasz konkretnych firm w wyszukiwarce, tylko zawracasz sobie głowę forum, gdzie każdy ma prawo swobodnej wypowiedzi nawet i tej "głupiej" wg twojego domniemania.
Nielogiczne.
Przecież twoja specjalność, nie jest tak powszechna jak budownictwo czy inne zawody przemysłowe.
Dlaczego zakładasz iż na tym forum znajdziesz konkretną osobę z tak niszowej specjalności.

Cieszysz się jak dziecko, ponieważ gość rzucił o ścianę kwotą 160-nok. zapomniał jedynie napisać, lub pominął specjalnie iż ta kwota brutto to / +,-/ 30% zarobku mniej, na każdej wypracowanej godzinie.
Natomiast w tym zawodzie, to pewnie nie ma tyle nawet pomocnik do trzymania drabiny, a co dopiero taki fachura jak ty.

Ot taka sobie drobna dygresja.
:
proponuję zmienić forum na norweskie, zgodnie ze specjalnością, chociaż nie przeczę iż nie ma tutaj i polskich firm o tym profilu.
Jednak to wszystko znajdziesz profesjonalnie i na temat w Google.
Tam nikt nie kpi szyderczo jak tutaj.


Gabrys...ku..a zlituj sie, po ch..j ci tyle kont. Przeciez kazdy cie strzeli po pierwszym poscie.

Ot taka mala dygresyjka w tym przesmiewczo- nielogicznym, ekumenicznym, antycznym, ycznym elaboracie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok