Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wspólne konto bankowe - Norwegia

Czytali temat:
Miroslaw W. Malgorzata Skora Justyna Kaha (2874 niezalogowanych)
35 Postów
ola Węgrzyn
(lolo22)
Nowicjusz
witam
czy można w norwegi posiadac wspolne konto bankowe? mąż ma konto ja podjełam nie dawno prace, chciala bym zeby nasza wyplata wpływała na jedno konto, dodam tez ze mamy d-numery.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
lolo22 napisał:
witam
czy można w norwegi posiadac wspolne konto bankowe? mąż ma konto ja podjełam nie dawno prace, chciala bym zeby nasza wyplata wpływała na jedno konto, dodam tez ze mamy d-numery.


Badz madra i miej wlasne. Po co ma maz widziec, na co wydajesz kase? To cie nic nie kosztujeprocz karty, za ktora na wspolnym tez bedziesz musiala zaplacic.

www.dnb.no/privat/priser/konto-kort-nettbank.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
SENTEX napisał:
lolo22 napisał:
witam
czy można w norwegi posiadac wspolne konto bankowe? mąż ma konto ja podjełam nie dawno prace, chciala bym zeby nasza wyplata wpływała na jedno konto, dodam tez ze mamy d-numery.


niestety w norwegii nie mozna miec wspolnego konta


Oczywiscie, ze mozna, ale przez skatt jest inaczej traktowane.

Ektefeller med felles konto
Mange ektefeller har felles konto. Banken registrerer imidlertid bare én av ektefellene som kontoeier. Den av ektefellene som kun har disposisjonsrett, får i utgangspunktet ikke skattepengene sine inn på denne kontoen. Skatteoppkreveren kan likevel utbetale til en slik konto etter anmodning fra skattyter, der anmodningen er tilstrekkelig dokumentert.

Skatteoppkreveren kan endre konto for utbetaling der det foreligger skriftlig og underskrevet henvendelse fra skattyter, og skattyter er legitimert (ved bevitnet kopi av skriftlig legitimasjon eller ved personlig fremmøte). I tillegg må skattyter være kontohaver, eller ha disposisjonsrett til kontoen, og kunne dokumentere dette.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok