Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Skutki rozwiązania umowy o pracę - Norwegia

Czytali temat:
(445 niezalogowanych)
8 Postów
Wojt Choro
(wchoro)
Wiking
Witam Szanowne Grono!

Mam pytanie: podjąłem pracę w jednej z ambasad w Oslo jako kierowca. Zaproponowano mi umowę na 1 rok z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Płaca jest poniżej wszelkich granic przyzwoitości ( 80NOK / godz. ).

Nie miałem lepszego wyboru w danej chwili.

Problem polega na tym , czy jeżeli znajdę inną , lepiej płatną posadę ( TERAZ pojawiają się sensowniejsze oferty zatrudnienia) i będę musiał porzucić tą pracę z dnia na dzień- jakie konsekwencje mi grożą.

Czy mój obecny pracodawca- ambasada może skierować do jakiejś norweskiej instancji list z zawiadomieniem o złamaniu przeze mnie warunków umowy? Do sądu, norweskiej Inspekcji Pracy czy ja wiem?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie

Szacunek

Wojt
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
wchoro napisał:
Witam Szanowne Grono!

Mam pytanie: podjąłem pracę w jednej z ambasad w Oslo jako kierowca. Zaproponowano mi umowę na 1 rok z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Płaca jest poniżej wszelkich granic przyzwoitości ( 80NOK / godz. ).

Nie miałem lepszego wyboru w danej chwili.

Problem polega na tym , czy jeżeli znajdę inną , lepiej płatną posadę ( TERAZ pojawiają się sensowniejsze oferty zatrudnienia) i będę musiał porzucić tą pracę z dnia na dzień- jakie konsekwencje mi grożą.

Czy mój obecny pracodawca- ambasada może skierować do jakiejś norweskiej instancji list z zawiadomieniem o złamaniu przeze mnie warunków umowy? Do sądu, norweskiej Inspekcji Pracy czy ja wiem?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie

Szacunek

Wojt


To chyba musi byc ambasada Zimbabwe...

.....az tak sie ich boisz???? Nie miales innego wyboru czyli podpisales umowe SWIADOMIE... a teraz juz jest ponizej wszelkich granic przyzwoitosci...

...no i teraz najlepiej sie ulotnic nie wywiazujac sie z umowy.... co za gosc!!!

pogadaj z nimi , pracodawcy ida na reke czasem pracownikom i nie wymagaja okresu wypowiedzenia... no ale widze ze w twoim przypadku to jestes dla nich najlepsza zdobycza w historii tej placowki...

osobiscie uwazam ze pewnie beda chcieli Ci przedluzyc umowe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
przeciez to podpucha, gość sobie jaja robi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wojt Choro
(wchoro)
Wiking
Obydwie odpowiedzi trafione i w pełni satysfakcjonujące.

Bardzo Dziekuję!

Jestem w Norwegii 19 dni. Podoba mi się znaleziona w pierwszym tygodniu praca, podobają mi się koledzy z Zimbabwe i podgrzewane siedzisko w służbowym mercedesie ale najbardziej lubię cenne wskazówki Rodaków.

Pozdrawiam i do zobaczenia przy studzience!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
80NOK / godz
mercedes sprinter i praca nocami po 11godzin 6 x w tygodniu

to jest wogole legalne?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wojt Choro
(wchoro)
Wiking
Mercedes S 360

pełen legal od 9.00-16.00 z godzinną przerwą na lunch
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
a co na to zwiazki kierowcow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wojt Choro
(wchoro)
Wiking
dobre pytanie

chyba nie ma zwiazkow zawodowych kierowcow ambasadorow...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
ale sa jakies minimalne stawki dla pracownikow w norwegi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok