Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Stawka na godzinę lub stała pensja ?. - Norwegia

Czytali temat:
Janusz Piasecki Darek Z. Marek G Ania R Bartek Boike waldek72 przybysz voodoo31 (5217 niezalogowanych)
31 Postów

(Krajan)
Nowicjusz
Hei
Szukałem, jednak nie potrafię nic konkretnego znaleźć, dlatego.
Mam takie pytanie:
Co jest bardziej opłacalne, praca z wynagrodzeniem na godzinę, czy też ta sama praca, jednak wynagrodzenie roczne.
Mój pracodawca proponuje mi od nowego roku nową umowę.
Praca na czas nieokreślony z wynagrodzeniem godzinowym lub rocznym.
Jak to ugryźć ?.
Dał mi czas do namysłu do 30 Grudnia, wtedy będzie podpisana nowa umowa o dalszą współpracę.
Gdzie mogę znaleźć odpowiednie informacje prawne, przyznam się iż jestem niekumaty w te klocki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Wolisz miec: stala pensje, czy placone tylko za ta godzine, ktora pracujesz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Tomek highlander
(tomhighlander)
Początkujący
przedewszystkim popros o umowe by ja przeczytac zanim sie zdecydujesz.
w umowie moze byc doslownie wszystko pozytywy jak i negatywy.
zacznijmy od pulapek.
na stanowiskach menagerskich zazwyczas pakuje sie wszelka prace nadgodzinowa do jednego wora zartem masz byc kiedy jestes potrzeny ale masz za to nic lub jak jestes stanowczy odbierasz sczas kiedyindziej.
czes wy[powiedzenia i tu noze byc dlugi co zazwyczaj jest niekozystne kiedy chcesz zmienic pracodawce.
rowniez mozesz znalesc klauzule o konkurencji jesli jestes dobry a masz dobry fach za niedlugo moga sie pojawic oferty z innych firm z duzo leprzymi warunkami wtedy jest kich boz nie mozesz albo placisz kare ktora zwykle pokrywa nowy pracodawca
wszystko zalezy jak sie dogadasz.
na pewnym poziomie w zasadzie ie ma juz opcji wyboru podpisuje kontrakty a one sa terminowe lub bez.
ma to wiele pozytywow i goraco polecam taka forme. jest sie zawsze do czego odwolac.
przeczytaj uwaznie umowe zobacz czy ie ma pulapek pogadaj z szefem co bys chcial w iej zmienic i od nowego roku masz kontrakt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(Krajan)
Nowicjusz
Karol.Ky napisał:
Wolisz miec: stala pensje, czy placone tylko za ta godzine, ktora pracujesz?
Właśnie, że nie bardzo to rozumiem, stanowisko pracy jakie mam to praca fizyczno-dozorowa, coś pomiędzy brygadzistą a majstrem.
Raz jestem w pracy 8 godzin a nieraz i 10, bywa tak, że i w sobotę lub niedzielę, trzeba przyjechać na godzinę - trzy.
Do tej pory miałem zawsze płacone nadgodziny, które są uregulowane przepisami prawa pracy i kasa nie była zła.
Mam stawkę 170 koron brutto.
Pracując teraz na godziny, mam zawsze w miesiącu te 20 nadgodzin minimum , tak było i jest do tej pory i nie zanosi się by tych dodatkowych godzin nie było.
Teraz zaś wyszła propozycja z podwyżką do 185 koron brutto, lub 380-tys. brutto na rok.
I jak to ugryźć ?.
Tak bym jak to się mówi, nie stracił.
Pierwszy raz, ktoś zaproponował mi pracę ze stałą pensją miesięczną.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(Krajan)
Nowicjusz
kamilio napisał:
prosty rchunek.
Srednio 9 godzin na dzien * 5 dni to 45 h + liczmy te 5 godziny w weekend = 50 *4 tygodnie. Masz 200 godzin * 180 srednio = 36000 miesieczna wyplata ale jak wyjdzie swieto a jest ich troche to bedziesz w plecy + jak nie bedzie pracy to siedzisz w domu za darmo. Roczne dochody z godzinowki to 36000 * 11 + feriepenge = 396 + okolo 43 za feriepenge. Godzinowka wyglada duzo lepiej o ile bedziesz twardo pracowal codziennie i wezmiesz tylko 1 miesiac urlopu w roku. Co innego jesli dostaniesz kontrakt ze stala kwota na regulaminowe 7,5 h na dzien i wolne weekendy. Przy takim zapierdzielu stala wyplata to samobojstwo biorac jeszcze pod uwage ze jak to podpiszesz to cie jeszcze zmusza na wiecej godzin i bedziesz plakal. Powodzenia w negocjacjach.
Dziękuję za zainteresowanie, oraz podbicie tematu na wyższą pozycję, jednak bez osobistej obrazy.
Nie o to mi szło !.
Takie finansowe wyliczanki to ja przeprowadziłem dużo wcześniej, niż napisałem zapytanie na tym forum.
Mi chodzi nie o teorię, a jedynie o praktykę takiej formy zatrudnienia.

Głównie zaś o plusy i minusy takiej formy zatrudnienia.

Nową umowę na stawkę godzinową będę miał na czas nieokreślony.
Natomiast jeżeli zgodzę się na stawkę roczną, to umowa będzie ważna tylko na rok, z możliwością dalszej negocjacji tego kontraktu.

Dlatego właśnie mam obiekcje, co do tej formy takiej umowy o wynagrodzenie.

Proszę, o ile to jest realnie wykonalne, o konkretne info z własnego życia wzięte w tej konkretnej materii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
wiem nie wiem
(Prosto)
Nowicjusz
Krajan napisał:
Karol.Ky napisał:
Wolisz miec: stala pensje, czy placone tylko za ta godzine, ktora pracujesz?
Właśnie, że nie bardzo to rozumiem, stanowisko pracy jakie mam to praca fizyczno-dozorowa, coś pomiędzy brygadzistą a majstrem.
Raz jestem w pracy 8 godzin a nieraz i 10, bywa tak, że i w sobotę lub niedzielę, trzeba przyjechać na godzinę - trzy.
Do tej pory miałem zawsze płacone nadgodziny, które są uregulowane przepisami prawa pracy i kasa nie była zła.
Mam stawkę 170 koron brutto.
Pracując teraz na godziny, mam zawsze w miesiącu te 20 nadgodzin minimum , tak było i jest do tej pory i nie zanosi się by tych dodatkowych godzin nie było.
Teraz zaś wyszła propozycja z podwyżką do 185 koron brutto, lub 380-tys. brutto na rok.
I jak to ugryźć ?.
Tak bym jak to się mówi, nie stracił.
Pierwszy raz, ktoś zaproponował mi pracę ze stałą pensją miesięczną.


Najlepiej to zacznij od tego ze185 kr to za niską stawka za jaka kolwiek funkcje krzyknij 400 tys rocznie i pracuj 37.5h na tydzień a najlepiej na tym wyjdziesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
170 na 185 kr...a Ty kible myjesz tutaj?, to sa stawki które oferują agencje pracy a nie stałe kontrakty

Minimum 230,250. Z dobrym zawodem 300,350 kr

Moj kumpel jest pomocnikiem elektryka tego od słupów w Nettpartner, 470 tys kr rocznie, aaa jest serbem nie norwegiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Tomek highlander
(tomhighlander)
Początkujący
Z zyca wziete. Ja lubie miec kontrakt.czuje sie bezpieczniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Darek Z.
(darioaries)
Wiking
nie wiem nad czym tu sie wogole zastanawiac... Umowa ze stawka godzinowa na czas nieokreslony oczywiscie ze jest korzystniejsza. Nie masz moze zagwarantowane kwoty jaka zarobisz ale nie ma takiej opcji ze ktos bedzie cie wykorzystywal i dokladal dodatkowej pracy za ktora nie otrzymasz wynagrodzenia a uwierz mi napewno tak bedzie i nie beda mieli zadnych skrupulow zeby do ciebie dzwonic o karzdej porze i niezaleznie od dnia, a jak zaczniesz marudzic to powiedza ze przeciez to byla twoj wybor i dostajesz za to kase wiec zasuwaj.. mowie z wlasnego doswiadczenia bo pracowalem na obu wariantach. Umowa na czas nieokreslony pozatym jest korzystniejsza z punktu widzenia bankow oraz instytucji takich jak NAV jezeli posiadasz dzieci i np. nalezy ci sie barnetrygd.. no i masz ciaglosc zatrudnienia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(Krajan)
Nowicjusz
tomhighlander napisał:
Z zyca wziete. Ja lubie miec kontrakt.czuje sie bezpieczniej.
Znaczy, bezpiecznie w jakim sensie ?
Mógłbyś coś szerzej na ten temat.
Kontrakt przecież jest tylko na rok w moim przypadku, natomiast umowa ze stawką na czas nieokreślony.
Naprawdę jestem w tym administracyjnym kotle zielony.

Do pozostałych uczestników:
@maciejko
@Prosto

Panowie "krzyczeć" oraz "żądać" to ja sobie będę mógł, jak popracuję w norwegi tyle lat co wy.

Już raz napisałem, mi chodzi o rzeczowe wyjaśnienie różnicy między tymi dwoma umowami, jednak w kontekście tu i teraz w norwegi "z życia wzięte".
Ponieważ w norwegi jestem dopiero siedem miesięcy.
A nigdy wcześniej nie pracowałem zagranicą polski.

Ogólne przepisy co do samych form tych umów znam.

Pozostałe wypowiedzi są nie na temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok