Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Umowa na stałe - Norwegia

Czytali temat:
spawacz1 (799 niezalogowanych)
4 Posty
Jarek Florkowski
(JarekFlorkowski)
Wiking
Witam
Jeśli ktoś jest zorientowany to proszę o pomoc , 3.06 dostałem umowę na czas nieokreślony z okresem próbnym 6 miesięcy , we wrześniu pracodawca wysłał mnie krótki urlop do polski (tydzień) , miałem już kupiony bilet powrotny, 2 dni przed odlotem napisał ze jest problem z maszyną i mam się wstrzymać z powrotem , jestem z nim w stałym kontakcie i odpisuje że nie ma dla mnie pracy . Co MOGĘ z tym fantem zrobić gdyż nie ma niby pracy dla mnie a obowiązuje mnie 2 tygodniowe wypowiedzenie wynikające z umowy którego nie dostałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(AVALANCHE)
Wiking
zostało ci do konca roku 1 miesiac..jaką kwote brutto wypracowałeś do tej pory?.podaj mi tę kwote do doradze co dalej robić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jarek Florkowski
(JarekFlorkowski)
Wiking
około 88 tys
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(AVALANCHE)
Wiking
czy miałeś dochód w latach ubigłych-2013,2012 itd...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jarek Florkowski
(JarekFlorkowski)
Wiking
nie , pierwszy raz bylem w norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(AVALANCHE)
Wiking
z twojej sytuacji wynika ,że nie zakwalifikujesz się do zasiłku dla bezrobotnych w przyszłym roku 2015(wymagana kwota to 132 555 Nok brutto za 2014rok),ale ta kwota 88 000 plus to co ewentualnie jeszcze wypracujesz będzie uznana jako dochód 2014-tego roku,też do stażu pracy w norwegii.sumując w roku 2015 powinienieś mieć dochód minimum 132 555 brutto ,żeby ubiegać się o zasiłek w 2016. Proponuję dowiedzieć się jakie są plany pracodawcy wobec ciebie.jest mu wygodna taka sytuacja.dowiedz się czy odprowadza składki za ciebie.zapytaj innych pracowników jaka jest sytuacja w firmie.na jaki okres masz pozwolenie na pracę w norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
AVALANCHE co ty znowy za pierdoly wypisujesz
jak nie ma dla niego pracy to niech wyplaca postojowe ,co to za urlop wogule ma byc ?

JarekFlorkowski masz umowe nie dostales wypowiedzenie powinienes sie stawiac codziennie w pracy
wracaj i wez zwolnienie niech szef placi dociagniesz do konca roku ,a potem zasilek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(AVALANCHE)
Wiking
jedziesz do pracy.myslalem ,ze nie pracujesz ps. wazny jest jeszcze dochod y krajow EU
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(AVALANCHE)
Wiking
cyc cyc moze tak zrobic i stawiajac sie w pracy codziennie zadac wynagrodzenia wg stawki godzinowej,ale wtedy dostanie 14dniowe wypowiedzenie.moze tez zadac odszkodowania za straty finansowe za okres kiedy nie pracowal.na pewno kilku dedektywow zajmie sie to sprawa .zaproponowalem polubowne rozwiazanie. ps. dagpenger nie bedzie mu sie nalezal,bo wymog 132555brutto za 2014.have nice day
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
a co ty tak ochraniasz tych norwegow
jak te baby z drugiego forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok