Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Słcuahajcie prosze O rade - Norwegia

Czytali temat:
(1137 niezalogowanych)
8 Postów
lukasz szukal
(Jednooki)
Wiking
prawede wam powiem nie wiem co robic w głowie wiele mam mysli w polsce jak jest wiadomo chce wyjechać z tego kraju kolesi gdzie państwo istnieje tylko na papierze jak najdalej najchętniej nawet do Bodø
ale mam takie pytanko czytałem gdzieś że im dalej na pólnoc tym ciezej o pracownika że nikt tam nie chce pracowac
czy to prawda i czy to prawda ze Norwegia ma jakis program dla ludzi ktorzy chca tam pracowac a jesli tak to jaki i czy ktos może mi pomóc
szczerze mówiac nie szukam etatatu wygodnego miejsca tylko prawdziwej pracy
mam uprawnienia na koparka i koparko-ladowarke kl 3 ale nawet w rodzinie nie chca mnie zatrudnic a czuje wyraźna niechęć

pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
czemu chcesz na polnoc, czego boisz sie na poludniu...?? rodzina przeklela to sie klaniamy obcym na forum...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
LukaszGuzielak napisał:nawet w rodzinie nie chca mnie zatrudnic a czuje wyraźna niechęć
Czyżby to była rodzina Rydzyka ?.
Inna sprawa to taka, że jak w Polsce jesteś nikim i nie dajesz sobie rady, to na emigracji bez żadnego wsparcia tym bardziej będziesz NIKIM.
Co prawda bywają wyjątki, niemniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Joseph napisał:
Remigrant napisał:
LukaszGuzielak napisał:nawet w rodzinie nie chca mnie zatrudnic a czuje wyraźna niechęć
Czyżby to była rodzina Rydzyka ?.
Inna sprawa to taka, że jak w Polsce jesteś nikim i nie dajesz sobie rady, to na emigracji bez żadnego wsparcia tym bardziej będziesz NIKIM.
Co prawda bywają wyjątki, niemniej.


Dobrze prawisz, w No jesteś nikim (pasterz koci to żaden prestiż) bo i w Polsce byłeś nikim....

Liczba stworzonych kont na MN na pewno poprawi twoje pozycji...


@ Łukasz szukaj ofert i wysyłaj CV, o prace w Norwegii na koparce nie jest łatwo. O jakąkolwiek prace nie jest łatwo, wiec lepiej szukaj nie tylko w Norwegii lub odstaw Norwegię później, w innych krajach może być łatwiej zaleźć prace...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
LukaszGuzielak napisał:
ale mam takie pytanko czytałem gdzieś że im dalej na pólnoc tym ciezej o pracownika że nikt tam nie chce pracowac
czy to prawda i czy to prawda ze Norwegia ma jakis program dla ludzi ktorzy chca tam pracowac a jesli tak to jaki i czy ktos może mi pomó

Nie na zadnych programow dla ludzi ktorzy chca tam pracowac i wszystko musisz sobie zalatwic sam - czyli prace, zamieszkanie, itp. Pomoc dostabys gdybys byl azylanem. A ze jestes z EU, to pomozy dostaniesz zero.

No i druga sprawa - nie wiem kto pisze te bzdurne artykuly, ze w Norwegii, polnocnej czy nie, brakuje ludzi do pracy. Chociaz bezrobocie jest tutaj niskie, to co 4-ty obcokrajowiec jest bezrobotny - i to sa oficjalne dane.

Sprawa 3-cia - jak ty sie z innymi na budowie bedziesz porozumiewal?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
lukasz szukal
(Jednooki)
Wiking
porozumienie angielski niemiecki czy w norwegi mozna uczyc sie jezyka ojczystego za darmo sa takie szkoly ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
lukasz szukal
(Jednooki)
Wiking
mhm mam tyle pytan
co jest lepsze jeśli chodzi o szukanie pracy w Norwegii agencje pracy norweski polskie czy lepiej szukać samemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Jak nie pracowales dotychczas w Norwegii , tzn. nie przyjechales za lepszych czasow i nie masz norweskich podkladek , to szanse na znalezienie pracy chocby przez agencje sa bliskie 0.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
LukaszGuzielak napisał:
porozumienie angielski niemiecki czy w norwegi mozna uczyc sie jezyka ojczystego za darmo sa takie szkoly ??
Podobno czasmi gdzies w jakims kosciele ucza za darmo, normalnie natomiast to trzeba za nauke jezykow placic.

Pytasz sie o to co juz 100 razy bylo omawiane w na wszystkich mozliwych forach i co przewija sie w sumie caly czas, czyli o prace , jak zaczac i o nauke jezyka. Jest na forum opcja szukaj, wrzuc odpowiednie haslo i na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok