Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Grzegorz l Jędrzej G (1550 niezalogowanych)
12 Posty
ted ted
(ted00)
Wiking
olszejan napisał:
cysiek2 napisał:
przeciez to normalne ze norwedzy okradaja emigvrantow nawet w mojej firmie norweg zwolnil wszystkich norwegow i nakazal pozostalym polakom zeby sciagneli wiecej polakow
Skoro nakazał i chce mieć więcej Polaków, to czy to jest źle dla nas ?.
Widocznie ma jednak jakieś zaufanie.
Jaką branżę reprezentuje ta wasza firma ?.
Może by dla Nas 2 osoby znalazła się praca od 3-Listopada do chociażby Świąt Bożego Narodzenia.
Wtedy nie musielibyśmy teraz zjeżdżać i trochę by można było przyrobić jeszcze, by w nowym roku bezrobotne było wyższe.
Podaj coś więcej na temat tej firmy na prywatną wiadomość, może akurat, zgadamy się jak należy.


Człowieku. Zapewne chodzi o to, że wiekszość Polaków daje sie wykorzysytwać i wyzyskiwać. Tyrają po xxx godzin za połowe stawki Norwega i jeszcze liżą szefa po stopach. Chory czy nie chory w robocie siedzi.
Pewnie żaden Norweg nie zgodził by sie na prace w takich warunkach a my polacy jeszcze sie bijemy o taką robote. Dlatego sobie robimy opinie tutaj taniej siły roboczej i białych murzynów a pracodawcy pozwalają sobie na oszukiwanie nas bo wiedzą, że jak nie ten Polak to przyjdzie kolejny naiwny frajer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Cześć, jestem tłumaczem polsko-norweskim. Jeśli potrzebujesz pomocy w przetłumaczeniu tekstu proszę prześlij go na tlumacz@multinor.no . Po zapoznaniu się z nim, skontaktuję się z Tobą w sprawie wyceny i dopełnienia formalności.

W razie czego proszę o kontakt pod nr tel.: z Polski + 48 58 743 07 53, z Norwegii + 47 21 999 409
Zgłoś wpis
23 Posty

(olszejan)
Wiking
ted00 napisał:
[quote]olszejan napisał:
cysiek2 napisał:Człowieku. Zapewne chodzi o to, że wiekszość Polaków daje sie wykorzysytwać i wyzyskiwać. Tyrają po xxx godzin za połowe stawki Norwega i jeszcze liżą szefa po stopach. Chory czy nie chory w robocie siedzi.
Pewnie żaden Norweg nie zgodził by sie na prace w takich warunkach a my polacy jeszcze sie bijemy o taką robote. Dlatego sobie robimy opinie tutaj taniej siły roboczej i białych murzynów a pracodawcy pozwalają sobie na oszukiwanie nas bo wiedzą, że jak nie ten Polak to przyjdzie kolejny naiwny frajer.
Z tego co czytam na wszystkich forach to i tak Emigranci mają stawki niższe od norwegów o 30-40% i to zgodnie z ogólnymi wytycznymi zatwierdzonymi przez same związki zawodowe.
Dlatego nie rozumiem dlaczego się tak plujesz.
Nie zabieram nikomu żadnej pracy, nasz projekt został zakończony i na dniach mamy zjeżdżać do kraju, teraz jesteśmy w Oslo na koszt Firmy i zwiedzamy miasto, lub po chamsku chlejemy tanią wódę od przemyta w hostelu, gdzie 1/3 to rodacy, ponieważ rdzenni mają lewe ręce do takiej pracy. Ja indywidualnie szukam dodatkowej pracy tyle, że legalnej, ponieważ naczytałem się iż wysokość bezrobotnego uzależnione jest od wysokości zarobku brutto.
Czy to źle ?.
Okradam kogoś ?.
A może lepiej siedzieć na sofie i patrzeć się bezmyślnie w ekran sącząc kolejnego drinka narzekając na wszystko dookoła, tylko nie na siebie broń boże .
Znajdę pracę to dobrze, nie też z tej przyczyny nie zachoruję.
Bywaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
ted ted
(ted00)
Wiking
Z tego co czytam na wszystkich forach to i tak Emigranci mają stawki niższe od norwegów o 30-40% i to zgodnie z ogólnymi wytycznymi zatwierdzonymi przez same związki zawodowe.
Pierwsze wogole słysze. Stawki są równe dla każdego jeżeli jesteś zatrudniony w Norwegii chyba, że ewentulanie w firmie z innego kraju ktora tutaj wykonuje zlecenie ale też wątpie. Jesteś wstanie tą teorie podeprzeć linkiem do konkretenego przepisy, artykułu prawnego itp?

Dlatego nie rozumiem dlaczego się tak plujesz.
Nie zabieram nikomu żadnej pracy, nasz projekt został zakończony i na dniach mamy zjeżdżać do kraju, teraz jesteśmy w Oslo na koszt Firmy i zwiedzamy miasto, lub po chamsku chlejemy tanią wódę od przemyta w hostelu, gdzie 1/3 to rodacy, ponieważ rdzenni mają lewe ręce do takiej pracy. Ja indywidualnie szukam dodatkowej pracy tyle, że legalnej, ponieważ naczytałem się iż wysokość bezrobotnego uzależnione jest od wysokości zarobku brutto.
Czy to źle ?.
Okradam kogoś ?.

Pluje się ponieważ gość narzeka jaki to u nich wyzysk i krętactwo w firmie a ty juz szukasz sposobu jak to się zatrudnić w takim miejscu niszcząc przy okazji rynek pracy. Ty godzisz sie pracować jak wół za smieszne jak na Norwegie pieniądze a inny uczciwy Kowalski ktory chce zarabiać uczciwy hajs, pracować zgodnie z kodeksem pracy, utrzymuje tutaj rodzine i nie żyje na parówkach nie znajdzie roboty bo taki jak ty zajmuje jego stanowisko.
Dla Norweskich pracodawców korzystne jest zatrudnienie polaka który w awaryjnej sytuacji nie wie którędy do sądu czy inspekcji pracy.

ponieważ naczytałem się iż wysokość bezrobotnego uzależnione jest od wysokości zarobku brutto.
Jedziesz do Polski tylko po to żeby tu wrócić w styczniu i pobierać zasiłek dla bezrobotnych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(olszejan)
Wiking
ted00 napisał:
Z tego co czytam na wszystkich forach to i tak Emigranci mają stawki niższe od norwegów o 30-40% i to zgodnie z ogólnymi wytycznymi zatwierdzonymi przez same związki zawodowe.
Pierwsze wogole słysze. Stawki są równe dla każdego jeżeli jesteś zatrudniony w Norwegii chyba, że ewentulanie w firmie z innego kraju ktora tutaj wykonuje zlecenie ale też wątpie. Jesteś wstanie tą teorie podeprzeć linkiem do konkretenego przepisy, artykułu prawnego itp?

Dlatego nie rozumiem dlaczego się tak plujesz.
Nie zabieram nikomu żadnej pracy, nasz projekt został zakończony i na dniach mamy zjeżdżać do kraju, teraz jesteśmy w Oslo na koszt Firmy i zwiedzamy miasto, lub po chamsku chlejemy tanią wódę od przemyta w hostelu, gdzie 1/3 to rodacy, ponieważ rdzenni mają lewe ręce do takiej pracy. Ja indywidualnie szukam dodatkowej pracy tyle, że legalnej, ponieważ naczytałem się iż wysokość bezrobotnego uzależnione jest od wysokości zarobku brutto.
Czy to źle ?.
Okradam kogoś ?.

Pluje się ponieważ gość narzeka jaki to u nich wyzysk i krętactwo w firmie a ty juz szukasz sposobu jak to się zatrudnić w takim miejscu niszcząc przy okazji rynek pracy. Ty godzisz sie pracować jak wół za smieszne jak na Norwegie pieniądze a inny uczciwy Kowalski ktory chce zarabiać uczciwy hajs, pracować zgodnie z kodeksem pracy, utrzymuje tutaj rodzine i nie żyje na parówkach nie znajdzie roboty bo taki jak ty zajmuje jego stanowisko.
Dla Norweskich pracodawców korzystne jest zatrudnienie polaka który w awaryjnej sytuacji nie wie którędy do sądu czy inspekcji pracy.

ponieważ naczytałem się iż wysokość bezrobotnego uzależnione jest od wysokości zarobku brutto.
Jedziesz do Polski tylko po to żeby tu wrócić w styczniu i pobierać zasiłek dla bezrobotnych?

Jak powyżej widać daremna jest z tobą dalsza dyskusja w tym tak drażliwym temacie.

Niemniej, jeżeli ja nie podejmę tej pracy, to ten "normalny" Polak też jej nie dostanie i jego dzieci i tak nie będą mieć lepiej.
Ta pracę dostanie jakiś Litwin lub inny z "wyzwolonych" demoludów za taką sama stawke na którą ja się obecnie godzę.

Tak, jadę i wrócę ponieważ jak pisałem wyżej takie mam prawo nabyte, a w Polsce i tak pracy dla mnie nie będzie w tym czasie, to dlaczego mam nie skorzystać z tego przywileju ?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Zaden Litwin nie bedzie drugiemu podkladal swini i mowil ze bedzie robil za polowe stawki ,albo normy podnosil.
Predzej po roku czasu poda firme do sadu o wyplate naleznego wyrownanie wyplaty .
a takim Czeskom co wszystko potrafia to radze wraca nad Wisle i nie robic bydla

Jan Olszewsko
Jan Olszewsko
Jan Olszewsko 2 dni temu
Hej Czy ty naprawdę tak z tą pracą dla Polaków w ...
31.10.2014
Jan Olszewsko 21:33 - 31.10.14
Hej
Czy ty naprawdę tak z tą pracą dla Polaków w tej firmie, czy jedynie dla jaj i podniesienia innym ciśnienia ?.
Pytam się na poważnie, ponieważ lepiej byle jak szukać niż wygodnie leniuchować.
Jeżeli pisałeś poważnie to odpisz może chociaż jeden z nas się nada do tego norka na etat.
Jan


dla takiego kogos mam sie pozbyc norwegow z firmy ,to moze jeszcze jullebord zlikwidowac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(olszejan)
Wiking
cysiek2 napisał:
Zaden Litwin nie bedzie drugiemu podkladal swini i mowil ze bedzie robil za polowe stawki ,albo normy podnosil.
Predzej po roku czasu poda firme do sadu o wyplate naleznego wyrownanie wyplaty .
a takim Czeskom co wszystko potrafia to radze wraca nad Wisle i nie robic bydla

Jan Olszewsko
Jan Olszewsko
Jan Olszewsko 2 dni temu
Hej Czy ty naprawdę tak z tą pracą dla Polaków w ...
31.10.2014
Jan Olszewsko 21:33 - 31.10.14
Hej
Czy ty naprawdę tak z tą pracą dla Polaków w tej firmie, czy jedynie dla jaj i podniesienia innym ciśnienia ?.
Pytam się na poważnie, ponieważ lepiej byle jak szukać niż wygodnie leniuchować.
Jeżeli pisałeś poważnie to odpisz może chociaż jeden z nas się nada do tego norka na etat.
Jan


dla takiego kogos mam sie pozbyc norwegow z firmy ,to moze jeszcze jullebord zlikwidowac?
Napisałeś iż w firmie w której pracujesz norweski szef nakazał szukać polaków do pracy !.
I tylko dlatego odpisłem tobie w tym temacie jak i na prywatną pocztę.
Gdybym wiedział iż bardziej preferujesz obcokrajowców "litwinów" niż własnych rodaków POLAKÓW to nie zabierał bym sobie własnego cennego czasu na taką SZUJĘ jak ty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
o fachowiec od wszystkiego sie odezwal
podejmie kazda prace tylko dlatego ze w kazdej czuje sie tak samo czyli nic nie umie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(olszejan)
Wiking
cysiek2 napisał:
o fachowiec od wszystkiego sie odezwal
podejmie kazda prace tylko dlatego ze w kazdej czuje sie tak samo czyli nic nie umie

Możesz przytoczyć taki post lub inny temat gdzie tak napisałem.
Jesteś zwykłym obrzydliwym manipulatorem i tyle:
Moja prywatna poczta do ciebie brzmiała dokładnie tak :
31.10.2014
Jan Olszewsko 21:33 - 31.10.14
Hej
Czy ty naprawdę tak z tą pracą dla Polaków w tej firmie, czy jedynie dla jaj i podniesienia innym ciśnienia ?.
Pytam się na poważnie, ponieważ lepiej byle jak szukać niż wygodnie leniuchować.
Jeżeli pisałeś poważnie to odpisz może chociaż jeden z nas się nada do tego norka na etat.
Jan.
Trudno było odpisać iż firma w której pracujesz to :
"SAMI inżynierowie z IT i stanowiska pracy, są jedynie dla osób z tytułem Doktora nauk Informatycznych."
NIE.
Ty wolałeś sobie zakpić z "Kowalskiego", wszak polaczek na emigracji, to panisko na owsianych włościach, któremu z lakierek jednak ściółka wystaje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok