Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wynagrodzenie na polskie konto bankowe - Norwegia

2 Posty
Dominik P
(takelbery)
Wiking
Witam, chciałbym zapytać się czy istnieje możliwość, aby pracodawca wypłacał mi przez jakiś okres wynagrodzenie na moje polskie konto bankowe.

Chciałbym dowiedzieć się jaki przepis pozwala lub nie. Z wielu źródeł słyszałem że jest to możliwe ale nie znalazłem żadnych konkretów. Mój szef robi z tym wielkie problemy i chce żebym założył konto w tutejszym banku.

Nie byłoby z tym problemu, ale nie mam paszportu a co za tym idzie nie będę miał dostępu do konta przez internet a dodatkowo pracuję poza miastem w godzinach w jakich pracuje bank i naprawdę ciężko jest mi się wyrwać nawet żeby załatwić coś w urzędzie W Lutym wracam do Polski i mogę załatwić sobie paszport bo wracam wstępnie do Norwegii w Kwietniu pracować dalej. Chciałem do tego czasu otrzymywać wynagrodzenie na pl konto bo wyjdzie na to że wracając na początku lutego pieniędzmi za styczeń dopiero będę mógł się cieszyć w kwietniu a dodatkowo nie jestem przekonany w 100% czy wrócę tutaj.

Co zrobić w takim przypadku? Jak podjąć pieniądze będąc w PL?

Jeśli to tylko jego widzimisię i brak wiedzy to jak go przekonać do tego co podsunąć do poczytania że nie jest to problem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
aż się wierzyć nie chce, że
za komuny
nawet najciemniejszy polaczek w pegeerze wiedział
że za granicę to się paszport zabiera
co za czasy, co za ludzie
no i po co ten Wałęsa przez płot skakał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Dominik P
(takelbery)
Wiking
Jak ktoś ma chęć napisania czegoś podobnego jak jasta102 to nich sobie daruje. Jak pisałem wcześniej szukam konkretów a nie wysłuchiwania historii o swoich przodkach.

Wracając do tematu Polska i Norwegia jest w Układzie z Schengen co znaczy że do swobodnego przekraczania i załatwiania spraw oraz pracy potrzebny mi jest tylko dowód osobisty. Nie wiedziałem że będą z tym aż takie cyrki. Miałem paszport kiedyś ale poruszałem się tylko po europie i odkąd Polska trafiła do Schengen był on mi zbędny i stracił ważność. Jak powiedziałem wcześniej chce paszport wyrobić podczas pobytu w PL. Ale chce mieć też dostęp do moich pieniędzy będąc w PL.

Najwygodniej byłoby mi dostawać bezpośrednio pieniądze na moje konto, no ale jeśli to jest problem to chyba zostaje mi spytanie się czy mogę zrobić zlecenie stałe co by rozwiązało problem z wypłatą styczniową.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
takelbery napisał:
Jak pisałem wcześniej szukam konkretów

Konkrety przedstawil Ci juz bank i to wszystko w temacie. Jeszcze bardziej szczegolowych informacji udzieli Ci rowniez...bank
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
takelbery napisał:
Jak ktoś ma chęć napisania czegoś podobnego jak jasta102 to nich sobie daruje. Jak pisałem wcześniej szukam konkretów a nie wysłuchiwania historii o swoich przodkach.

mongole z kraju nad Wisłą
...
Układ z Schengen – porozumienie, które znosi kontrolę osób przekraczających granice między państwami członkowskimi układu a w zamian za to wzmacnia współpracę w zakresie bezpieczeństwa i polityki azylowej. Dotyczy również współpracy przygranicznej.

Porozumienie to zostało zawarte w miejscowości Schengen w Luksemburgu 14 czerwca 1985.
....
tylko kontrolę na granicy
a nie sranie, pranie, gotowanie i pracowanie w krajach członkowskich
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
swift i iban dla pracodawcy=przelew....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
131 Postów
Szymon K....
(pepoconti)
Stały Bywalec
Moze posrednikiem bedzie chcial zrobic przelew przez internet np Transfer24? Wtedy wystarczy znac numer konta w Polsce i dane odbiorcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
taklebery...po co Ty sobie komplikujesz życie ? Bierzesz dowód osobisty i robisz sobie rundke po bankach. Ktos ostatnio pisał że Nordea otwiera na dowód. Przeciez tych banków nie ma tak mało. Jeszcze sie nie spotkałem żeby wysyłali kase do polski z norwegii, pewno to jest jakis problem w ksiegowosci. Pozatym przelew kosztuje te 40-60 kr, moze zaproponuj szefowi że mu zapłacisz te pare koronek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Darek Z.
(darioaries)
Wiking
To nie jest zaden problem dla ksiegowosci etc... jakby chcial moze ci wyslac kase na jakie konto chcesz wazne by bylo na ciebie a nie ma znaczenia czy bedzie zalozone w banku w szwecji, polsce czy rumunii. Roznica jest taka ze musi zaplacic kilkadziesiat koron za przelew i troche wiecej wypisywania podczas przelewu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok