Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Odp.:Płacimy za zlecenia - Norwegia

Czytali temat:
Bartek Boike Krzysiek Urbański (414 niezalogowanych)
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
DanielBygg napisał:


Przepraszam mój błąd , płacimy od 5 do 15 % kontraktu.

Drogi Janku , jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie pisz. Propozycja jest uczciwa za każdy kontrakt płacimy odpowiednią stawkę. Spisujemy umowę o prowizję , przy podpisaniu umowy pieniądze dajemy w gotówce.
O oskarżanie o łapownictwo to nie zabawa kolego , przeczytaj definicje tego słowa zanim go użyjesz.
Czasami lepiej kolego ugryźć się w język. A tak koniec jeżeli byłbyś poważny to byś nie napisał tak głupie posta.

Pozdrawiam

Wszelkich zainteresowanych sprzedażą zleceń na terenie całej Norwegii , zapraszam na priv.


Danielu( pomine zwrot drogi, gdyz nie mam takich odczuc)

Pewnie kilka miesiecy temy bym cie olal, ale jesienia lubie sobie popisac.

Glupiego posta napisal ty i postaram ci sie to jak prostemu chlopu wyjasnic.Od poczatku:

Z racji tego iz nie podales zadnych informacji o sobie badz firmie ktora reprezentujesz twoje obawy o zarzut lapownictwa sa chybiona. Z tej prostej przyczyny iz nie wystepujesz tu jako osoba fizyczna badz prawna a co za tym idzie nie posiadasz osobowosci prawnej ergo definiowanie posta jako zarzutu lapownictwa jest chybione.( Poslugujac sie analagia by zobrazowac to ludziom uposledzonym - w ten sam sposob mozna oskarzyc zla czarownice o podżeganie do zabicia krolewny sniezki)
Jezeli ten argument cie nie przekona to moze poczytaj o formach stadialnych przestepstw- nie wyszedles chlopaczyno poza zamiar a co za tym idzie karac cie nie ma za co.

A teraz do meritum.

1. Rynek prywatny - wlasciciel mieszkania zleca ci remont i inkasuje 15% kontraktu? Sytuacja jak z Mrozka. Kazda inna osoba, ktora jest posrednikiem nie jest w stanie zagwarantowac, ze kontrakt otrzymasz gdyz to wlasciciel decyduje.
2. Gminy - Tu mamy do czynienia z przetargami, nie sadze, ze masz jakies rammeavtaler ale reguly podrzucam w linki choc watpie bys wladal norweskim:
no.wikipedia.org/wiki/Offentlige_anskaffelser

Gdy to sobie nieudolnie rozbierzesz to dojdziesz do tego, ze nikt z Eiendom KF nie jest w stanie wziac legalnie prowizji za zlecenie. Oferta jest skladana w nieoznakowanej kopercie i otwierana komisyjnie z czego sporządzany jest protokol. Pomija dzialania nielegalne( choc mozliwe to jednak rzadko sie zdarzają) Sa pietnowane, naglasniane w mediach i karane dosc ostro.

3. Ostatni przypadke. HE(Hovedentreprenør) Wykonawca czyli firma, ktora zwyciezyla w przetargu zleca podwykonawstwo UE( takiemu bolkowi jak TY) Ma do dyspozycji kilku UE i najczesciej kieruje sie dwoma kryteriami- cena i jakosc. Osoba zlecajaca czyli innkjøper/ prosjektleder nie moze wziac legalnie pieniedzy od bolka twojego pokroju, gdyz jest to dzialanie na niekorzysc firmy. Ty zeby zarobic na te 15% musisz byc drozszy niz innu UE a co za tym idzie zleceniodawca bez uzasadnienia wybiera drozszego UE.

W punkcie 2 i 3 jest to nielegalne w punkcie 1 nielogiczne.
Rozumiem jednak, ze znasz branze znacznie lepiej niz ja, wobec tego moze opiszesz swoj szlak myslowy by rozjasnic mi w glowie.

PS Propozycja z 5000 dla co 10 rozwala mi konstrukcje. Wiem juz zatem z jak skala zlecen mam do czynienie

Glupota bywa zabawna, ignorancja juz nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
275 Postów
Janek Szaradek
(opptymus)
Stały Bywalec
Widze, ze cie Danielu zbanowano...ano takie tu zasady. SZkoda, bo bez kontekstu opis brzmi nielogicznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok