Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
lina93 (5523 niezalogowanych)
176 Postów
Greg Greg
(Greg1979)
Stały Bywalec
810 Postów
Maniak
roccobarocco napisał:
...Adecco...

Tanio jak w "karaluchu" no i kiepski "towar".
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
176 Postów
Greg Greg
(Greg1979)
Stały Bywalec
SENTEX napisał:
michalmchkm napisał:
Wasze odpowiedzi dały mi dużo do myślenia. Nie spodziewałem się tego, że cześć z was będzie mi w ogóle odradzać wyjazd do Norwegii. Tak czy inaczej nadal uważam ten kraj za piękny, gdzie żyje się na wysokim poziomie i właśnie dla tego decyduję się na przeprowadzkę.
Skoro cały przemysł kręcący się w okół paliwa spowalnia, to czy warto interesować się i decydować na pracę w innej branży w tym kraju? Weźcie też pod uwagę, że pracując na stanowisku np. inżyniera ds. analiz wytrzymałościowych w branży gas & oil stosunkowo łatwo jest zmienić obiekt tych wszystkich analiz i obliczeń bo zasady się nie zmieniają jedynie zmusza to człowieka to nabycia wiedzy o nowym obiekcie nad którym będzie pracować czyli po prostu łatwo jest z takiego stanowiska przejść do innej gałęzi przemysłu.
W którą stronę teraz Norwegia będzie się kierować? W odnawialną energię?
Kraj piekny przez 30 dni potem przestaje byc piekny staje sie monotony........co do branzy olejowej plynny angielski w zupelnosci wystarcza znam wiele osob z Rumunim Angli Irlandi...ludzie ci uzywaja tylko angielskiego ..........jesli chodzi o prace trafiles w zly czas ceny ropy spadly co skutkuje zawieszeniem czesci projektow cieciem kosztow .........sam pracuje w branzy jako Field Engineer wiec wiem cos o tym.......Radze poczekac do poczatku roku wtedy branza mam nadzieje od żyje





Potwierdzam w 100% opinie poprzednika. Jest jeszcze inna sciezka dla Ciebie jesli nie chcesz jechac do Chin Wroc do PoLandi na 2-3 lata. Firmy takie jak Apply Poland i FMC Technilogies - Krakow, GE w Wawie, Navic w Poznaniu korzystaja na uszczuplaniu projektow w Norwegii i dostaja zlecenia bo jakby nie bylo sa tania sila robocza. Zdobedziesz doswiadczenie w oil&gas a jak sie koniunktura ruszy to uderzysz do Norwegii jako juz nie poczatkujacy.

POZDRO,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Zbigniew dst
(zbigniew_dst)
Wiking
jasta102 napisał:
najpierw to do dobrego psychiatry i nareperuj głowę
z biegłym angielskim do słabnącej Norwegii na stałe się wybiera



Nie zwracaj uwagi na janka starego - tego trola bez zebow, bo gosciu siedzi na forum i probuje sie dowartosciowac hamskimi odzywkami.


Znam osobiscie ludzi ktorym swiezo po studiach sie poszczescilo. Moze po prostu na poczatek sprobuj skromniej niz project manager
A z czasem zapracujesz na lepsza pozycje.

Pzdr i powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok