Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

POMOCY! sprzeczne info na temat podatków i odlicze - Norwegia

Czytali temat:
(661 niezalogowanych)
2 Posty
ewe Tk
(eweT)
Wiking
Witam.
Wiem, że mnie zlinczujecie... powiecie, że nie umiem szukać na forum... że tu jest wszystko napisane... może ktoś podrzuci pomocny link. Tylko ja już oszalałam. Umiem czytać ze zrozumieniem, przeczytałam chyba cały internet, natłumaczyłam się stron, ale i tak mam mętlik w głowie. Przypomnijcie sobie jak wy zaczynaliście, jak byliście sami - bez niczyjej pomocy, nie rozumiejąc nic i nikogo. Może wtedy okażecie się łaskawsi

Niestety znalazłam sprzeczne informacje na temat podatków, odliczeń, klas. Pomóżcie proszę...
1. Czy osoba samotna/singiel może być w 2 klasie podatkowej?
2. Czy osoba, która właśnie podjęła pracę u norweskiego pracodawcy może być na innym podatku niż 48%?
3. Czy w/w osoba może mieć jakieś odliczenia lub ulgi w podatku np. dojazd do pracy?
Dodam, że w/w osoba pracuje i mieszka w Norwegii, wynajmuje mieszkanie, żywi się, dojeżdża do pracy na własny koszt. Do Polski ma zamiar jeździć dwa razy do roku. Od 2 dni ma też stały numer personalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
1. z tego co mi wiadomo to 2 klasa jest do małzonków, pewno sa jakies odstępstwa
2. skad Ci wyszło 48 % ? Masz juz tabele podatkowa ?
3. ulg jest pełno jak pracodawca nie płaci za dojazdy, jak 2 razy w roku to pendlerem raczej zostac nie mozesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
eweT napisał:
Od 2 dni ma też stały numer personalny.
Skoro tak, to jaki masz problem by wejść na altin i tam dowiedzieć się wszystkiego tego co ciebie osobiście dotyczy.
Skoro masz już przyznany statystyczny nr z urzędu skarbowego tzw. nr tabeli np. "7100" to na podstawie tej tabeli możesz, dokładnie dowiedzieć się co tobie przysługuje lub nie przysługuje.
Na przyszłość proponuję nie słuchać żadnych opowieści przy zakrapianym stole, lub na forach, a jedynie korzystać z legalnych i ogólnie dostępnych stron internetowych, a już zwłaszcza tych dotyczących podatków. Tam naprawdę jest wszystko wyłożone dokładnie i przejrzyście i w większości przetłumaczone już na język polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
1. Nie może.
2. Może od momentu, kiedy ma kartę podatkową i potrącenia według tabeli.
3. Za dojazdy do pracy przysługuje odpis podatkowy. Jeśli chodzi o odpisy za wyżywienie/zakwaterowanie/podróże między Norwegią, a Polską, proszę się zapoznać ze szczegółowymi przepisami podatkowymi.

Można się zapoznać z nimi tutaj: www.mojanorwegia.pl/podatki
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok