Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

magister inżynier mechatronik szuka pracy - Norwegia

Czytali temat:
lina93 (5473 niezalogowanych)
3 Posty
Michał P
(michalmchkm)
Wiking
Witam serdecznie,

szukam zatrudnienia w Norwegii na stanowisku inżyniera w branży Gas & Oil.
Ukończyłem studia pierwszego i drugiego stopnia na politechnice poznańskiej na kierunku mechatronika ze specjalizacją konstrukcje mechatroniczne. Od roku pracuję w Niemczech w volkswagenie jako automatyk-robotyk, głównie zajmuję się uruchamianiem nowych linii produkcyjnych i programowaniem robotów KUKA i FANUC. Mówię płynnie w języku angielskim z którego korzystam na co dzień w pracy.
W szczególności interesuje mnie praca na stanowisku inżyniera konstruktora lub inżyniera ds. analiz wytrzymałościowych. Pracowałem w programach Solidworks, Catia, Pro-engineer, inventor i innych typu CAD przez 5 lat moich studiów realizując w nich wszystkie moje prace dyplomowe i projektowe. Jestem pewien swojej decyzji i pragnę przeprowadzić się do Norwegii na stałe, podjąć naukę i nauczyć się języka norweskiego.

Piszę tu na forum z nadzieją, że po przeczytaniu mojego posta znajdzie się osoba która zaoferuje mi pracę, pośrednik lub headhunter oraz mam do was forumowiczów ogólne pytanie i proszę o radę jak powinienem szukać pracy w Skandynawii? Czy poza Adecco znacie jakąś solidną firmę pośredniczącą w zatrudnieniu? Rozsyłam CV od półtora miesiąca na oferty pracy znalezione w sieci lecz na razie nikt się do mnie nie odzywa. Oczywiście w 90% ogłoszeń wymagane jest wcześniejsze doświadczenie w pracy minimum 5 lat.
Przyznam, że mam trudności z samym szukaniem pracy dla tego proszę was o pomoc.

Pozdrawiam
Michał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Nie ma lekko, 1,5 miesiaca to malo. wiekszosc firm odpisuje na maile bardzo ociezale... Taki to kraj.
Statoil szuka praktykantow, moze tam?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
wiesz głownie chodzi o to ze pracodawcy norwescy chca takich ludzi co mają doswiadczenie w pracy po norwesku, kiedys ktos tu pisał co pracuje na platformach ze tam sa głownie norwegowie plus kilku co nie mogli znalesc. Pozatym w ogłoszeniach o prace juz piszą 'erfaring fra norge'.

Pozatym Michał..kto ma Ci zaoferować prace? jako kto? Myslisz że polacy mają swoje stacje wydobywcze ropy tutaj ...wiekszosc polaków co sie czegos dorobiło z własnymi firmami to oszusci i moczymordy które Cię na pierwszym kroku zrobią w człona.

Radze siedz tam gdzie siedzisz, łap doswiadczenie i sie nie wychylaj bo nie masz go zbyt duzo jak narazie i nie karm głowy marzeniami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Radek Moskal
(mRadek)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michał P
(michalmchkm)
Wiking
Karol pisałem do statoilu niestety odrzucili moją aplikację ale nie dziwie się bo ogłaszali się na linkedin i było ponad 250 aplikujących osób.
Maciej mam nadzieję, że zobaczy mój post jakaś przemiła pani z firmy pośredniczącej w zatrudnieniu . Nie chcę pracować dla polskiego pracodawcy a co do mojej obecnej pracy to sprawa wygląda tak, że niestety pokończyły nam się projekty w Niemczech i szef zdecydował się na ostateczną opcję tj. Chiny. Nie chcę jechać na projekt do Chin na dwa lata więc będę musiał niedługo składać wypowiedzenie.
Radek bardzo dziękuję za te ogłoszenia przejrzę je dokładnie i mam nadzieję, że znajdę coś dla siebie.
Każda pomoc i opinia jest mile widziana dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
W chwili obcnej wiele firm tnie koszty jak moze, takie czasy nastaly. Gazety pisza o kryzysie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
najpierw to do dobrego psychiatry i nareperuj głowę
z biegłym angielskim do słabnącej Norwegii na stałe się wybiera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
michalmchkm napisał:
. Nie chcę pracować dla polskiego pracodawcy
Nie chcę jechać na projekt do Chin na dwa lata więc będę musiał niedługo składać wypowiedzenie.

Dużo masz tego "nie chcę" jak na swoje doświadczenie w zawodzie.

Proponuję jednak skorzystać z tych Chin, o ile oczywiście, dostaniesz osobistą propozycję od szefostwa.

Dzisiaj, nawet norweskie firmy mają swoje agendy w Chinach, taki ogólny światowy trend.
Zdobędziesz doświadczenie, nowy język i zwiedzisz przy okazji Wielki Mur.

Wtedy w norwegi będziesz prawie na wagę "ciężkiej wody", skoro tak ci się ta Norwegia marzy,
teraz to może będziesz jakimś podrzędnym trybikiem o ile w ogóle, dostaniesz propozycję godnej pracy zgodnej z wykształceniem i takim stanowiskiem, jakie masz obecnie na niemieckim rynku zawodowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michał P
(michalmchkm)
Wiking
Wasze odpowiedzi dały mi dużo do myślenia. Nie spodziewałem się tego, że cześć z was będzie mi w ogóle odradzać wyjazd do Norwegii. Tak czy inaczej nadal uważam ten kraj za piękny, gdzie żyje się na wysokim poziomie i właśnie dla tego decyduję się na przeprowadzkę.
Skoro cały przemysł kręcący się w okół paliwa spowalnia, to czy warto interesować się i decydować na pracę w innej branży w tym kraju? Weźcie też pod uwagę, że pracując na stanowisku np. inżyniera ds. analiz wytrzymałościowych w branży gas & oil stosunkowo łatwo jest zmienić obiekt tych wszystkich analiz i obliczeń bo zasady się nie zmieniają jedynie zmusza to człowieka to nabycia wiedzy o nowym obiekcie nad którym będzie pracować czyli po prostu łatwo jest z takiego stanowiska przejść do innej gałęzi przemysłu.
W którą stronę teraz Norwegia będzie się kierować? W odnawialną energię?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
na polskiej stronie Adecco znajdziesz ogłoszenie na stanowisko, które cie interesuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok