Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wypowiedzenie z pracy, zasiłek z nav - Norwegia

Czytali temat:
joanna joanna Patrycja Marciniak (890 niezalogowanych)
2 Posty

(Kapek23)
Wiking
Witam! Dostałem wypowiedzenie z pracy do 15 listopada z powodu przestoju w pracy. Wznowienie roboty dopiero w lutym 2015 ale szef nie chciał dać permiteringu powiedział żebym poszedł na bezrobocie i wrócę po nowym roku.. dodam że pracuję dopiero od stycznia tego roku z umową na czas nie określony.. czy należy mi się coś od pracodawcy? I gdy z jadę do polski po 15 listopada nie będzie problemu w navie gdy będę się meldował internetowo z polski do lutego przyszłego roku? Bo 2 lutego mam się stawić do pracy i będzie podpisana nowa umowa.. mam nadzieję że jasno opisałem swoją sytuację z góry dziękuję za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Kapek..jezeli pracujesz od stycznia tego roku i w tamtym roku nic nie zarobiłeś to nic Ci sie nie nalezy z Nav. Dagpenger lub Permittering jest tylko dla ludzi co w poprzednim roku podatkowym zarobili powyzej ok.130 tys kr brutto. Pozatym nawet jakbyś w 2013 zarobił te pieniadze i starczałoby Ci na zasiłek to i tak odbijanie Polski jest nie wskazane gdyż oni w Nav mają specjalną komórke do wyłapywania owych przekretów, navet babki na spotkaniach informacyjnych Nav nie zalecają tego robic.

Teraz Nav czesto wysyła do delikwentów sms że mają sie stawic np. jutro na spotkanie bez wyprzedzenia, juz sie skonczyły złote czasy zbierania zasiłków
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Jeśli ktoś jest na zasiłku, to każdy wyjazd z No musi być zgłoszony w Nav.
Na okres pobytu poza granicami Norwegii, zasiłek zostaje wstrzymany.
Nie radzę wyjeżdżać do Polski, bez zawiadamiania Nav (Patrz co napisał @maciejko)
Będąc na zasiłku dla bezrobotnych, masz obowiązek przebywać na terenie Norwegii i szukać pracy, to nie są płatne wakacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Święta prawda, dobrze "mówi".

Brzydal, zaczynasz szargać swoją reputację.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
przeniesienie zera do pl równa się zero zasiłku ....to tyle lub mniej co warty brzydal

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(Kapek23)
Wiking
Nie wiem o czy mowisz dostarczylem do nav swojego ostatniego lonnsslippa na ten czas ponad 330tys brutto z dokumentami i nie ma zadnego problemu z zasilkiem tylko nie wiedzialem czy bedzie problem z meldunkiem z pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
Hvem kan få dagpenger?

Hovedvilkårene for å få dagpenger er at du

har fått redusert arbeidstiden din med minst 50 prosent
har fått utbetalt arbeidsinntekt på minst 1,5 G (folketrygdens grunnbeløp) i siste avsluttede kalenderår (i fjor), eller minst 3 G (folketrygdens grunnbeløp) i løpet av de siste tre avsluttede kalenderårene. Foreldrepenger, svangerskapspenger og svangerskapsrelaterte sykepenger regnes med i kravet til minsteinntekt
er registrert som arbeidssøker, og sender meldekort hver 14. dag
er reell arbeidssøker (herunder at du aktivt søker arbeid, og holder din CV oppdatert på nav.no)
bor eller oppholder deg i landet
som hovedregel ikke skal være skoleelev eller student

Retten til dagpenger faller bort ved utgangen av den måneden du fyller 67 år.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
no od stycznia to się będzie zasiłek należał
nie słuchaj mędrków z Bergenu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
od stycznia to tak ....słuchaj tępaków z pod stavanger
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Kapek23 napisał:
Witam! Dostałem wypowiedzenie z pracy do 15 listopada z powodu przestoju w pracy. Wznowienie roboty dopiero w lutym 2015 ale szef nie chciał dać permiteringu powiedział żebym poszedł na bezrobocie i wrócę po nowym roku.. dodam że pracuję dopiero od stycznia tego roku z umową na czas nie określony.. czy należy mi się coś od pracodawcy? I gdy z jadę do polski po 15 listopada nie będzie problemu w navie gdy będę się meldował internetowo z polski do lutego przyszłego roku? Bo 2 lutego mam się stawić do pracy i będzie podpisana nowa umowa.. mam nadzieję że jasno opisałem swoją sytuację z góry dziękuję za odpowiedź

1. Należy się wynagrodzenie za miesiąc wypowiedzenia + pracodawca musi wypłacić feriepenger za 2014 rok.
2. Pobierając zasiłek dla bezrobotnych należy przebywać na terenie Norwegii i stamtąd wysyłać karty meldunkowe. Karty wysyłane z Polski są wysyłane z polskiego adresu IP, co jest łatwe do zweryfikowania. Ponadto NAV może skontrolować użycie norweskiej karty w bankomatach w Polsce oraz informacje od linii lotniczych. Były już takie przypadki.

Zasiłek można ewentualnie przenieść do Polski na maksymalnie 3 miesiące, po uprzednim złożeniu w NAV wniosku o wydanie druku PD U2. Może to nastąpić dopiero po miesiącu pobierania dagpenger w Norwegii.

Każdy wyjazd do Polski dłuższy musi być zgłaszany w NAV, wyjątek stanowią niepłatne weekendy.

Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok