Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
Jon Doe Bartek Boike (1039 niezalogowanych)
20 Postów
Paweł F.
(LiamPL)
Wiking
Pytasz o wysokość kar czy o co , bo nie do końca wiem o co chodzi......
Swoją drogą ciekawi mnie co mu za takie prowadzenie przedsiębiorstwa może grozić/.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
jeżeli kontrola będzie z vagvessen to pozbawią go licencji za brak danych z tacho, jeśli on nie ma danych to Wy jako kierowcy możecie być skontrolowani jedynie podczas jazdy i tylko z ostatnich 28dni, jeśli jedni wykryją nieprawidłowości to pójdzie jak w dominie, sam nie czekaj na żadne kontrole tylko tak jak Ci radzą idź sam to zgłoś, nie musisz podawać danych można to zrobić anonimowo będąc tam osobiście,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
LiamPL napisał:
ciekawi mnie co mu za takie prowadzenie przedsiębiorstwa może grozić/.....
Czysty zawistny polaczyna !.
Bleee!.
Co ciebie interesi co inni robią i dlaczego właśnie tak ?.
Pilnuj swojego nosa i dokumentów oraz pamiętaj, że jak zatrzyma ciebie drogówka, a twoje taho będzie do dupy, to nie szef zapłaci słony mandat tylko ty i zw skrajnych przypadkach to tobie mogą zatrzymać prawko i kartę.
Szef się zawsze jakoś wywinie, a ty zostaniesz bez grosza przy dupie.
I tyle nawojujesz.
Mało tego możesz później nigdzie nie znaleźć już pracy za kółkiem.
Pamiętaj również iż w Norge świat transportowy jest mały i prawie wszyscy na tapecie krajowej właściciele firm, znają się ze sobą, oraz przekazują sobie info o "numerach" kierowców.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
na przyszłość możesz się zapisać do związków zawodowych kierowców i tam zostanie Ci udzielona odpowiednia pomoc, nie kosztuje to dużo a pomoc jest duża
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Paweł F.
(LiamPL)
Wiking
Zawiści we mnie nie uświadczysz...czysta ciekawość.
Faktem jest że z całego serca życzę mu by tę firmę obrócili mu w popiół. Tak jak napisałem wcześniej, nie tu to gdzieś indziej....
I nie dziw się mojemu nastawieniu , bo gdy stoję przed nim , a sięga mi mniej więcej do ramion, jest młodszy o 2 lata i zaczyna mi rzucać fakami, i ze on "can not accept that" ja nie chcę jeździć bez pauzy, albo że po 9h godzinie pracy wrociłem do firmy i nie rozwiozłem wszystkiego....to to tylko dowodzi mojego opanowania i iście salomonowej mądrości że w papę nie złapał.
Gdyby mi tak w Polsze jakiś próbował sypać ku*wami i kazał jeździć za darmo to bym go przysłowiowo "szCZelił w ucho" i by nauczył sie szacunku w stosunku do pracowników.
Może rzeczywiście pójdę sam by ubiec ciąg wypadków. Problemem jest tylko czas bo codziennie od 8:30 jestem w pracy i kończę średnio około 17:30 a czesto gęsto np 18:30.....
Ta firma to gówno , ja sobie z tego w 100% zdaję sprawę...ale gówno przez które muszę przejść , i tyle.Podkręce jeszcze chwilkę doświadczenie i co najważniejsze język, poczekam do czasu aż mi sie uda załatwić uznanie polskich świadectw na HDS i wózki widłowe, i poszukam czegoś normalnego co będę lubił, najchętniej transport długodystansowy....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
mozesz napisac nam potem co sie wydarzylo ? Jestem bardzo ciekaw tego...

Ja generalnie nie ufam arbeidstilsynet, oni tez daja ciala, kiedys kontrolowali firme ktora z marszu powinna byc zamknieta a jednak firma nadal dziala
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
do tego też służą związki zawodowe w Norwegii bo często jest tak że ludzie nie znają swoich praw a jednak kierowca odpowiada za wszystko podczas kontroli a stracić prawko można w sekundzie, co do samych urzędów niestety trzeba być bardzo namolnym
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
po 4 tyg pracy masz prawo do zwolnienie lekarskiego platnego do 16 dni placi pracodawca
po 8 tygpracy masz prawo do egemelding -zwolnienie wlasne do 3 dni placi pracodawca
dzwonisz rano i mowisz ze jestes chory i masz 3 dni wolne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
no i co bylo dalej ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok